999 rezultate për

juncker

Negociatat/ Juncker thirrje shteteve të BE-së: Të mbahet premtimi me Shqipërinë “Maqedonia Veriore dhe Shqipëria kanë bërë përparim thelbësor." Presidenti i Komisionit Europian Jean Cloude Juncker
Ndërpreu pushimet, Juncker futet urgjent në sallën e operacionit Presidentit të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker i është dashur të ndërpresë pushimet në Austri, ku ndodhej këto d
Besoni Metën apo Junckerin? Rama pyet shqiptarët (VIDEO) Edi Rama i është drejtuar shqiptarëve duke i pyetur se cilit i besonin, Metës apo Junckerit në lidhje me integrimin e ve
Mos Europë, moj ku*vë e motit! Nga Bledi Lumani Kur Muç Nano i tha pijanec Dash Shehit gjatë një emisioni nja dy muaj më parë, të majtë e të
Gafa e Junker bëhet meme: "Kur të duash ti o buçko, ta prish daja ty" (FOTO LAJM) Pas konferencës së kryeministrit Edi Rama me Presidentin e KE-së Jean Claude Juncker këtë të martë në Bruksel rrjeti ka
Junker puth Ramën dhe ngatërron datën e zgjedhjeve (VIDEO) a patur një moment të "çuditshëm" këtë të martë në Bruksel teksa në konferencë për shtyp mes Ramës e Jean Claude Juncker
Bruksel, Rama kërkon që Europa të hapë dritën jeshile Gjatë konferencës në Bruksel me Presidentin e Komisionit Evropian, kryeministri Edi Rama është shprehur se tashmë është
Presidenti i KE: Zgjedhjet duhet të mbahen më 30 qershor Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka deklaruar se, sipas tij, zgjedhjet lokale duhet të mbahen më 30
"Çmendet" Juncker, për pak sa nuk i vë flakën Zonjës së Parë të Ruandës (VIDEO) Jean-Claude Juncker është sërish në qendër të vëmendjen për shkak të veprimeve të tij në publik. Të dielën e kaluar pres
Juncker: Ballkani do të shkojë drejt paqes ose luftës Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi në Bruksel se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë
Juncker sërish bëhet tapë, puth gratë që sheh (VIDEO) Presidenti i KE-së, Jean Claude Juncker është kujdesur edhe një herë që, në mënyrën e tij, të zërë titujt kryesorë të me
Juncker sërish tapë!? Kështu sillet presidenti i KE-së me gratë në Bruksel (VIDEO) Jean Claude Juncker, Presidenti i Komisionit Europian, shpesh herë ka rënë pre e kritikave për shkak se është paraqitur
Arrihet marrëveshja, Britania largohet pa probleme nga BE Udhëheqësit e BE-së kanë miratuar kërkesën e Mbretërisë së Bashkuar për t’u larguar nga Bashkimi Europian. Lajmi është k
Juncker dhuron spektakël, kërcen si kryeministrja britanike (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, edhe kësaj here dhuroi spektakël. Ai para se të fliste nisi të kër
Brexit, Jean-Claude Juncker thotë se shanset për marrëveshje janë rritur Zyrtarët kryesorë të BE-së kanë shprehur optimizëm se një marrëveshje për Brexit mund të arrihet deri në fund të vitit.
"Rriten shanset për arritjen e marrëveshjes së Brexit" Shanset që Mbretëria e Bashkuar dhe BE të bien dakord për një marrëveshje të Brexit janë rritur ditët e fundit, ka thënë
Juncker: Ballkani, drejt një lufte të re nëse nuk integrohet Shefi i Komisionit të Bashkimit Europian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi një ditë më parë mbi mundësinë e një lufte të
Juncker thotë se mund të ketë luftë në Ballkan, përmed edhe Kosovën Shefi i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, paralajmëroi sot, e premte, për rrezikun e shpërthimit të konflikteve
Juncer zhgënjen shqiptarët dhe paralajmëron luftë në Ballkan Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të tregoj seriozitet sa i për
"Unë flas vetëm me persona esëll" Salvini reagon ndaj Juncker Kryetari i Komsionit Europian Jean Claude Juncker një ditë më parë ka krahasuar të ardhmen e Italisë me krizën greke, po