999 rezultate për

jugut

Gjeli i merr jetën gruas së moshuar në Australinë e Jugut! Një grua e moshuar në Australinë e Jugut ka vdekur si shkak i kafshimit të rëndë nga një gjel. Gruaja ka qenë në kafa
Cisterna gjigante e naftës shpërthen në flakë, pamjet bëjnë xhiron e botës (VIDEO) Një moment tronditës është kapur nga kamera amatore kur një cisternë nafte 25,000 ton ka shpërthyer në Korenë e Jugut.
Mjeku ngatërron pacienten, kryen abort të gruaja e gabuar Policia ka nisur një hetim në Korenë e Jugut pasi një mjek realizoi një abort gabimisht. Më 7 gusht, një paciente sht
Godet tajfuni shkatërrimtar, uji merr para njerëz dhe makina Tajfuni Tapah goditi brigjet e Koresë së jugut, duke sjellë shkatërrime të mëdha. Autoritetet thanë se 21 persona u
Mos bëni plane për fundjavë pa parë motin Dita e dielë, sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vran
Pamje të frikshme, tragjedia e madhe që ka shkaktuar uragani në SHBA (FOTO LAJM) Me një shpejtësi 185 km në orë, Uragani Dorian goditi bregdetin Juglindor të Shteteve të Bashkuara me erë dhe shira të f
Kim Jong Un lëshon edhe dy raketa, alarm në Japoni dhe Kore të Jugut Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa balistike me rreze të shkurtër sot duke e çuar në 5 numrin total të raketave të lës
20 euro çadra në plazhet e jugut të Shqipërisë Pushimet në bregdetin shqiptar, sa janë të dashura për turistët kosovarë, po fillojnë të bëhen edhe të papërballueshme.
Nuk duan t'ia dijnë për shpenzime, kështu harbohen të rinjtë në plazhet e jugut (FOTO LAJM) Jemi në sezonin e verës gjë që nënkupton pushime, pushime dhe vetëm pushime. Shumica e të rinjve shqiptarë drejtohen dr
Tundet Amerika e Jugut, tërmet 6.8 ballë, alarm edhe për cunam Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,8 ballë goditi pak minuta më parë shtetin e Amerikës së Jugut, Kilin. Sipas Inst
Detajet e atentatit, ish-futbollisti u vra pasi vodhi drogë nga kriminelët serbë Dy javë pas vrasjes, dalin detajet e para të atentatit të ish-futbollistit të Afrikës së Jugut, Marc Batchelor. Në va
"Tërbohet" moti në Europë, 3 viktima në Itali prej furtunës dhe shirave të rrëmbyeshëm (VIDEO) Stuhi, shira të rrëmbyeshëm, rrëshqitje toke dhe përmbytje. Gjurma e zezë e motit të keq nuk ka kursyer shumë vende në E
"6 vite hetim", rrëfehet shefi i "Sportradar": Ja si i trukonte ndeshjet Skënderbeu Revista londineze "Wired" që publikohet dy herë në muaj dhe që trajton tema nga më të ndryshmet, më 9 korrik i ka kushtu
Sa vijnë dhe shtrejtohen çmimet në plazhet e Jugut Jugu i Shqipërisë mbetet destinacioni më i populluar gjatë tre muajve të verës me turistë të huaj e vendas. Jo pak herë
Alison Becker magjik, 9 ndeshje radhazi pa pësuar gol Alison Becker mund të quhet tani portieri numër një në botë. Gardiani i Liverpoolit ka plot 9 ndeshje që nuk e di çf
Shqiptarët në protestë, Rama me helikopter drejt Jugut Në një kohë kur qytetarët shqiptarë protestojnë sot në ora 20.00 poshtë zyrës së tij në Tiranë, kryeministri Edi Rama do
Një “Nammos Beach” shqiptar në zemër të Jugut, plazhi më elitar në vend ju mirëpret! (FOTO LAJM) Fundjava e dytë e Qershorit, bashkë me temperaturat e larta më në fund solli dhe magjinë e plotë të verës. Dhe nuk kisht
Mbytet anija në Danub: 7 të vdekur dhe 21 të zhdukur, arrestohet kapiteni (FOTO & VIDEO) Arrestohet kapiteni i anijes se tragjedise ne Danub. Anija u përplas me një anije tjetër në lumin Danub, duke shkaktuar
Përmbyset varka në Budapest, shtatë të vdekur dhe shumë të zhdukur Të paktën shtatë vetë kanë vdekur dhe 19 janë zhdukur pasi një varkë u përmbys në lumin Danub, në kryeqytetin hungarez B
TRAGJEDIA/ Shtatë të vdekur e shumë të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest Të paktën shtatë vetë kanë vdekur dhe 19 janë zhdukur pasi një varkë u përmbys në lumin Danub, në kryeqytetin hungarez B