999 rezultate për

jugu

Kina po ndot edhe ajrin e Koresë të Jugut Bëhet fjalë për emetime nga motorët dizel, që janë grimca më të vogla se 10 mikron. Koreja e Jugut ka fajësuar Kinën pë
Nuk është më Vejusha e Zezë, zbulohet një specie më helmuese (FOTO LAJM) Një i afërm i merimangës së famshme “Black Widow” (Vejusha e Zezë) është zbuluar në Afrikën e Jugut dhe ekspertët thonë
SHBA, fituesi i lotarisë miliardere në kërkim Në Karolinën e Jugut vazhdon gjahu për miliarderin me fat. Bëhet fjalë për fituesin e çmimit më të madh të lotarisë në t
Jugu i Shqipërisë përfshihet nga një stuhi e fortë (VIDEO) Erëra të forta kanë përfshirë gjithë zonat bregdetare në vend, ndërsa është raportuar se janë anuluar gjithë lundrimet d
Tërmeti i fuqishëm shkund Jugun e Shqipërisë Një tërmet i fortë ka shkundur Shqipërinë. Lëkundje e forta janë ndjerë mbrëmjen e sotme në jug të vendit. Sipas n
Dëbora arrin deri në 30 centimetra, paralizohet Jugu i Shqipërisë Dëbora ka pushtuar tërë vendin dhe reshjet kanë paralizuar Jugun e vendit. Në bashkinë Tepelenë, njesia adminitrative
"Shqiptarët po pushtojnë jugun e Serbisë" "Mafia shqiptare po pastron paratë dhe po investon miliarda euro duke blerë prona në Serbi". Ky është titulli i një l
Ministri shkon në Korenë e Jugut për termocentralin Kosova e Re Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur një vizitë 3 ditore në Korenë Jugore dhe Japoni. Sipas tij, vi
Haradinaj: Kosova mirëpret përvojat e Kores së Jugut për tregun e lirë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar një delegacion nga Korea Jugore, të prirë nga drejtori i Institutit D
E pazakontë, ky shqiptar kërkon azil në Korenë e Jugut Një shqiptar ka zgjedhur Korenë e Jugut për të kërkuar azil. Ai quhet Orion Delaj dhe është 26 vjeç, ndërkohë që ka gja
Jugu në terr dhe me rrugë të bllokuara, problemet që solli moti i keq gjatë 24 orëve I gjithë Qarku i Gjirokastrës është përfshirë nga reshje të dendura shiu që prej 48 orësh. Bashkë me reshjet po shfaq
Sonte, qielli do të bjerë në tokë! Jepet alarmi për jugun e Shqipërisë Pasditja e sotme pritet të shoqërohet me reshje të dendura shiu në jugun e vendit duke rrezikuar nga përmbytjet zonat e
SHBA dhe Koreja e Jugut ndërpresin stërvitjen më të madhe ushtarake për shkak të Veriut Sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis tha se një stërvitje e përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut të quajtur “Foal
Po lahej në pishinë, por nga mbrapa i vjen një e papritur (VIDEO) Një burrë ka qenë duke u larë në një pishinë në Afrikë, kur i ka ndodhur e papritura. Atij i ka dalë nga mbrapa nje e
Ky është personi që vrau të tmerrshmin Arkan (FOTO LAJM) Dobrosav Gavriq po kalon ditët e tij prapa grilave në Afrikën e Jugut, një rrugë e gjatë nga atdheu i tij, duke pritur n
Korea e Jugut do u bëjë testin e urinës qytetarëve të saj që kthehen nga Kanadaja Koreja e Jugut ka paralajmëruar shtetasit e saj të mos tymosin marijuanë në Kanada, teksa iu ka thënë se, pavarësisht li
Tronditet Jugu i Shqipërisë, 3 tërmete me këto epiqendra ka kaluar pak kohë që kur valët e tërmeteve pushtuan Shqipërinë dhe nuk ndalesin. Ama tre tërmete janë shënuar gjatë
Modelja e luti burrin të largohej nga Afrika por nuk e dëgjoi derisa ndodhi e papritura Gruaja e një tregtari diamantesh njoftohet se kishte parashikuar vdekjen e tij dhe madje i kishte kërkuar atij që ta lin
Një tjetër shtet legalizon përdorimin e kanabisit Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private. Aktivistët e p
Takimi i tretë mes udhëheqësve koreanë… brenda vitit Një pritje në stil koreano-verior për liderin e Koresë së Jugut, Moon Jae-in, në Penian. Liderët e dy Koreve po takohen