999 rezultate për

jugperendim

Tërmetet nuk ndalen, lëkundet toka në Greqi Mbrëmjen e sotme në Greqi ka rënë një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter. Epiqendra ka qenë në det pranë Halki
Tërmeti godet sërish Turqinë, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitutë 5.2 ka goditur provincën jugperëndimore të Muğla-s të dielën. Lajmin e konfirmoi Autoriteti
Plane për të ikur në plazh, mos u mundoni sepse priten reshje shiu Nesër moti parashikohet të jetë i paqëndrueshëm. Hera-herës, kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Pasdit
Toka tundet sërish, ndihet një tjetër lëkundje në Shqipëri Një tërmet me magnitudë 3.1 është ndjerë sot në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45.
Rrebeshe dhe dëborë, çfarë ka rezervuar moti për javën e ardhshme Shërbimi Meteorologjik parashikon rrebeshe për javën që vjen. “Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të pa
Si do të jetë moti në Maqedoni Sot gjatë ditës do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë. Do të ketë vranësira lokale dhe erë të dobët nga drejtimi perënd
Situatë alarmante në det, çfarë paralajmërohet për ditët në vijim Drejtori e Përgjithshme detare ka bërë një reagim të rëndësishëm për të gjithë pronarët e mjeteve lundruese dhe portet q
Bëhuni gati, kjo pritet të ndodhë me motin Dita e sotme është gdhirë me mot kryesisht të kthjellët por sinoptikanët parashikojnë përkeqësim të kushteve atmosferike
Moti sot në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët, me periudha dielli, nëpër lugina me mjegull. Do të fryjë erë mesatare pe
Në brendësi të shkëmbinjve çdo 30 vjet dalin gurë në formë veze Në brendësi të shkëmbinjve në jugperëndim të Kinës, në gurët e rregullt të cilët duken si vezë të mëdha. Shkëmbinjtë
Moti sot ne Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura ditore mbi mesataren e kësaj periudhe të viti
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell. Vranësirat do të shtohen dhe do të shkaktojnë reshje shiu dhe vetëtima.
Tërmet në Gjirokastër Gjatë mesditës, një tërmet me magnitudë 4.3 ballë është regjistruar në jug të vendit. Sipas Qendrës Sizmiologjike Eur
Meksika goditet nga një tërmet i fuqishëm Një tërmet i fuqishëm ka goditur brigjet e Meksikës perëndimore. Mediat e huaja raportojnë se tërmeti ishte i shkallës 6
Tërmet në Japoni, 18 të vdekur Të paktën 18 persona janë raportuar se kanë vdekur dhe më shumë se 100 të plagosur si pasojë e tërmetit, që goditi dje j
Lëkundje tërmeti në zonën jugperëndimore Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm një tërmet me magnitudë 3 ballë është ndier në qytetin e Vlorës, të Fierit, të
Alarm fals për bombë në Gjermani Një spektakël në Gjermani është ndërprerë, pas alarmit për një bombë dhënë nga një telefonuese femër. Modelet kanë qënë
Hyn në Guinness, ja cila është sauna më e madhe në botë (FOTO-LAJM) Kjo është sauna më e madhe në botë, e cila kap sipërfaqen e 168 metra katrorë, duke hyrë kështu në librin e rekordeve Gu
Sela kryetar i rajonit Jugperëndimor Në mbledhje morën pjesë nëntë (9) Kryetarë të Komunave nga rajoni planor Jugperëndimor: Cvetomir Ugrinoski – Kryetar i K
Sela kryetar i RZHJ në Maqedoni Në mbledhjen konstituive të kryetarëve të komunave të Rajonit Zhvillimor Jugperëndimor dolën në pah mangësitë, dobësit