999 rezultate për

jugore

RAI 3 tregon mafian shqiptare: Luftojnë me Ndraghetta-n, mbushën Europën me kokainë nga Amerika Jugore Programi “Narcotica” i Tg3 ka shkuar kësaj here në Shqipëri, ku dy realizuesit e tij Valerio Cataldi dhe Raffaella Pusce
Sot dita Ndërkombëtare e Nelson Mandelas Nelson Mandela ishte president i Afrikës Jugore dhe luftëtar i lirisë, i cili luftonte kundër shtypjes racore që u bëhej
Çmendet moti, mësoni si pritet të jetë nesër IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të do
Tërmeti 7.1 ballë shkund Kaliforninë, zjarri përfshin banesat (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 ballë goditi Kaliforninë Jugore të premten në mbrëmje, tërmeti i dytë më i madh n
Bëni plane këtë fundjavë, moti në Maqedoni ju favorizon Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të matur jugore. Temper
Kim Jong Un lëshon një raketë drejt Japonisë Koreja e Veriut vijojnë testimet e armëve duke lëshoi sëfundmi një tjetër raketë me rreze të shkurtër veprimi në drejtim
Mot i kthjellët, por si do luhaten temperaturat sot Sipas Meteoalb, masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në territorin shqiptar dhe për pasojë kthjellimet dhe vranësi
Si do të jetë moti në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut, sidomos në pjesën perëndimore dhe jugo
Stuhia e frikshme pushton Tajlandën Stuhia “Pabuk” ka filluar ta godasë pjesën jugore të Tajlandës me shi dhe erëra, ndërsa pritet që ajo të jetë stuhia më
Ne po shijojmë ditët e ftohta por në këtë shtet temperaturat rriten në mënyrë të frikshme Australia është kapluar nga temperaturat shumë të larta në ditët e fundit të vitit 2018. Vala e të nxehtit ekstrem po va
Ministri shkon në Korenë e Jugut për termocentralin Kosova e Re Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur një vizitë 3 ditore në Korenë Jugore dhe Japoni. Sipas tij, vi
Haradinaj: Kosova mirëpret përvojat e Kores së Jugut për tregun e lirë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar një delegacion nga Korea Jugore, të prirë nga drejtori i Institutit D
Qeveria e zvarrit, kompania koreano-jugore "zhduket" nga Shqipëria Një nga kompanitë më të mëdha në industrinë automotive, koreanojugorja Yura Corporation, me eksporte që në vitin 2017 ar
Policia zbarkon në Mitrovicë (FOTO LAJM) Disa automjete të blinduara të Policisë së Kosovës janë parë duke qarkulluar në rrugët e Mitrovicës Jugore. Një dëshm
5.6 ballë, tërmeti shkund sërish detin Jon Tërmetet janë kthyer në një fenomen të zakonshëm tashmë për zonën jugore të detit Jon duke u bërë rutinë edhe për banorë
Uragani i fuqishëm godet Mesdheun në fundjavë Stuhia "medicane" do të kërcënojë vijat bregdetare përgjatë Detit Mesdhe gjatë ditëve të ardhshme dhe Greqia duket të je
Pa gjyq dhe pa mëshirë: 75 vjet nga masakra më e madhe në Europën jugore në ishullin grek Më 21 Shtator 1943 Wehrmacht-i, ushtria gjermane kreu një nga masakrat më të mëdha në Europën jugore. Në ishullin gr
Tifozët meksikanë festojnë si të çmendur para ambasadës koreane për eliminimin e Gjermanisë Meksikanët nuk njohin limite, dhe ekzaltimi pas kualifikimit në grup, për më tepër duke lënë jashtë edhe Gjermaninë, i k
Super Kroos, Gjermani fiton me përmbysje të madhe ndaj Suedisë (VIDEO) Një ndeshje që ndryshon krejtësisht historinë! Gjermani ka bërë një super-ndeshje duke fituar me përmbysje të madhe ndaj
A është ky goli më i bukur i Botërorit? (VIDEO) Koreja Jugore mund të ketë humbur ndaj Meksikës, por lojtari i Tottenham Hotspur, Son Heung-Min ka vjedhur vëmendjen sa