999 rezultate për

juglindore

Çfarë do të ndodhë sot me motin Shqipëria sot do të paraqitet me një mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare më të theksuara në zonat juglindore. Nd
Ali Ahmeti bisedon me Thaçin për dialogun dhe referendumin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në Shkup presidentin e Republikës së Kosovës,
Pacolli frikësohet nga disa fjalë dhe i nënshtrohet liderit serb Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të v
Bosnje-Hercegovina i jep një goditje Behgjet Pacollit Lideri i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, ka dënuar vizitën e paralajmëruar për këtë javë në Bosnjë të ministrit të ja
Mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme Paraditja paraqitet me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit. Por pasditja sjell fuqizim të përkohshëm të vranës
Mesi takon përfaqësuesin e posaçëm të OSBE-së për Evropën Juglindore Më 14 Gusht 2018, në Tiranë, ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka pritur në një takim zy
Sot priten reshje në Maqedoni Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë, por do të shfaqen edhe vranësira të pakta. Pasdite, në r
Osmani merr pjesë në samitin e Bërdo Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, merr pjesë në Samitin e shefave të shteteve dhe qeveriv
Veseli: Nuk kënaqemi me liberalizimin e vizave Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova është duke përmbushur kriteret e nevojshme evropiane dh
Kosova privohet nga pjesëmarrja në trajnimin e OSBE-së për vendet e Evropës Juglindore Kosova privohet nga pjesëmarrja në shumë prej aktiviteteve të organizuara nga OSBE-ja në fushën e sigurisë për vendet e
Moti sot në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me temperatura dukshëm nën mesataren për këtë periudhë të v
Moti sot në Maqedoni Meterologët parashikojnë që moti sot në Maqedoni të jetë kryesisht me vranësira dhe i thatë me erë mesatare juglindore.
Moti sot në Maqedoni Moti sot pritet të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme lokale të shiut, në disa vende më të larta dhe në viset
Shikoni se si një ortek ka bllokuar rrugën në Francë (FOTO LAJM) Në qytetin e Savoia në Francë një rrugë është varrosur totalisht disa metra nën dëborë. Orteku bllokoi disa fshatra n
Maqedonia Juglindore goditet nga 16 tërmete Gjashtëmbëdhjetë tërmete të një pas njëshme kanë goditur mbrëmë rajonin e Dojranit. Tërmeti më i fuqishmi ishte me inten
Pamjet nga laboratori i drogës në Reçicë, më i madhi në Evropën Juglindore (VIDEO) Në Reçicë të Vogël gjatë ditës së djeshme Policia e Maqedonisë zbuloi një laborator droge sintetike dhe ka vënë nën pran
Trump vihet në siklet gjatë shtrëngimit të duarve në Samitin e vendeve Azisë Juglindore (VIDEO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka mbetur i hutuar gjatë shtrëngimit të duarve në Samitin e vendeve të Azisë Juglindor
Projekti i "Mega Ligës" mendohet të startojë në vitin 2019 Sporti dhe konkretisht futbolli duket se po shërbejnë për të zhdukur një herë e përgjithmonë kufijtë gjeografik edhe në
Konferenca e kryeministrave pas përfundimit të "Samitit 100" (VIDEO) Në Shkup u zhvillua fjalimi përmbyllës Samiti 100 i liderëve afaristë të Evropës Juglindore ku po jepet deklarata e krye
Fytyra e krimit! Nobelistja që ka përgjegjësinë e genocidit ndaj myslimanëve në Burma Aung San Suu Kyi është në krye të qeverisë në Burma (Mianmar ), një shtet sovran në rajonin e Azisë Juglindore. Ajo ësht