999 rezultate për

josipoviq

Ish-presidenti kroat lëvdon Listën Serbe, arsyeja e çuditshme Ivo Josipoviq, ish -Presidenti i Kroacisë në një intervistë për mediat serbe ka lëvduar futjen i Listës Srpska në Qeveri
Josipoviq: Serbia nuk do të na e ndalë festën Presidenti i Kroacisë Ivo Josipoviq, është shprehur se vendi i tij, nuk do të ndalojë së festuari operacionin “Stuhia”,
Kroacia mbështet normalizimin e marrëdhënieve Kosovë - Serbi Update- Presidenti i Republikës së Kroacisë Ivo Josipoviq gjatë qëndrimit në Kosovë ka deklaruar se Kroacia mbështet dia
Josipoviq sot takohet me Gruevskin dhe Veljanovskin Sot presidenti i Kroacisë Ivo Josipoviq do të qëndrojë edhe për pak në Maqedoni ku do të realizojë një takim me kryetari
Josipoviq nesër në Kosovë Presidenti i Republikës së Kroacisë Ivo Josipoviq nesër do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e vendit
Presidenti kroat të mërkurën në Shkup Mali i Zi, Maqedonia dhe kosova janë tre vendet që pritet të vizitojë presodenti i Kroacisë Ivo Josipoviq, ndërsa në tet
Ivanov në ceremoninë e inkuadrimit të Kroacisë në BE Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov do të jetë për një vizitë dy ditore në Zagreb, pasi do të marrë pjesë në ceremonin
Josipoviq: Janë ftuar shtetet sovrane, ndër to edhe Kosova Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviq ka deklaruar sot se në kremtimin e hyrjes së Kroacisë në BE , më 30 qershor janë ft
Josipoviq: Arsyet e Tadiqit, irracionale Presidenti i ri i Kroacisë, Ivo Josipoviq ka vlerësuar si irracional arsyen për shkak të së cil
Pupovac - Josipoviqit: Mos vizito Kosoven Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb të Kroacisë, Millorad Pupovac vlerëson se do të ishte m
Ivo Josipoviq u zgjodh president i ri i Kroacise Kandidati i Partisë opozitare Socialdemokrate Ivo Josipoviq është zgjedhur për president të Kro