999 rezultate për

joshua

E konfirmon Joshua, kjo është koha kur do të zhvillohet ndeshja me Furyn Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion i botës në peshën e rëndë në kategoritë IBF, WBA e WBO ka konfirmuar se dueli
Arrihet marrëveshja për ndeshjen e shekullit, kur do të boksojnë Joshua e Fury? Meçi i shumëpritur nga miliona tifozë të boksit, Anthony Joshua – Tyson Fury po bëhet realitet. Përballja e gjigantëv
E BUJSHME/ Arrihet marrëveshja për meçin e shekullit Një nga meçet më të mira në histori të boksit pritet të ndodhë gjatë këtij viti. Anthony Joshua dhe Tyson Fury, dy bo
Presidenti i Bayernit zgjedh kapitenin e ardhshëm të skuadrës Joshua Kimmich do të jetë kapiten i ardhshëm i Bayern Munchen. Lajmi është bërë i ditur nga bosi i skuadrës së Bayernit,
Hearn me dyshime: Joshua – Fury, mund të ndodhë në maj por ka disa pengesa Anthony Joshua dhe Tyson Fury duan të luftojnë në Britaninë e Madhe, por ka çështje të mëdha logjistike, thotë Eddie Hea
Joshua dhe Fury heqin dorë nga titujt, vetëm që ndeshja e tyre të zhvillohet Promotori Eddie Hearn thotë se Anthony Joshua dhe Tyson Fury po mendojnë të heqin dorë nga të gjithë katër titujt e botë
Dueli i madh britanik, Fury - Joshua projektohet në maj Anthony Joshua respektoi parashikimet dhe mundi pa shumë vështirësi veteranin bullgar, Kubrat Pulev, duke i hapur rrugë
Dy ditë para ndeshjes, Florian Marku takohet me menaxherin e Joshua E shtuna do të jetë mbrëmje e madhe për boksin botëror dhe atë shqiptar. Anthony Joshua do të mbroj titullin e Botës
Pulev optimist për ndeshjen me Joshua: Ai bën shumë gabime, do ta mposht Boksieri Kubrat Pulev i ka premtuar tifozëve se të shtunën do shohin versionin e tij të ri dhe mendon se është i gatshëm
Ndeshja e madhe ndaj Pulev, Joshua: Klitschko më ka dhënë këshilla se si ta mposht Më 12 dhjetor do të zhvillohet në Londër sfida e titujve kampionë në peshat e rënda në boks mes kampionit në fuqi, brita
Joshua gati për ndeshjen me Pulev: Nuk do jetë e lehtë, të pranishmëve do iu jap një natë të paharruar Kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua ka thënë se është përgatitur për përballjen e radhës ndaj Kubrat Pulev. D
ZYRTARE/ Marku ndeshet në Wembley, para ndeshjes Joshua – Pulev 12 dhjetori do të jetë një spektakël i madh i boksit ku Anthony Joshua do të mbroj titujt e botës kundër Pulevit. Por
Super ndeshja Joshua – Pulev, këto janë detajet që duhet ti dini Po rikthehet sërish kategoria e rëndë në boks, Joshua dhe Kubrat Pulev do të takohen mes veti ditën e shtunë të javës së
Në super ndeshjen Joshua – Pulev, do të lejohen një mijë tifozë Këtë muaj do kemi kënaqësinë të shohim super përballjen mes kampionit të peshave të rënda Anthony Joshua kundër bullgari
Ofendoi qenin e tij, gjykata dënon të zotin U shpall fajtor nga një gjykatë në Britani të Madhe, 23-vjeçari, Joshua Ponsford pasi vihej re se në një video, ai fyent
ZYRTARE/ Konfirmohet data e duelit, Joshua-Pulevit Boksieri bullgar, Kubrat Pulev përmes një postimi në rrjetet sociale ka konfirmuar datën se kur do të ndeshet me Anthony
Konfirmon anulumin e ndeshjes me Wilder, Fury gati për përballjen me Joshuan Tyson Furi ka konfirmuar se e ka anuluar meçin e planifikuar kundër Doentay Wilderit. "Mbreti cigan" pretendon se org
Joshua presion Fury-t: Nuk më duhen më shumë se gjashtë runde për ta rrëzuar Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë rënë dakord në parim që të luftojnë dy herë vitin e ardhshëm për të shpallur kampioni
RENDITJA/ 10 boksierët më të mirë aktualisht Wilder deri tani konsiderohej si më i miri i peshave të rënda, edhe pse shumicën e rripave të kampionit i takojnë Anthon
Më në fund, marrëveshja për duelin Joshua-Fury drejt përfundimit Prej disa kohësh flitet për një duel të mundshëm mes Anthony Joshua dhe Tyson Fury, dy britanikëve që aktualisht kanë të