999 rezultate për

josep

Njihuni me historinë e babait shqiptar që u tmerrua nga ëndërra amerikane Në muajin Korrik të vitit 2017 kryefamiljari shqiptar u dëbua nga Amerika duke lënë pas gruan e tij dhe dy fëmijët. L
Djali i aktorit të preferuar të shqiptarëve, është kopja e të atit Të mbash trupin në formë kur je i biri i Arnold Schwarzenegger është një domosdoshmëri e padiskutueshme. Joseph Bae
Limaj shikon nga afër El Clasicon, takohet me presidentin e Barcelonës Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj me ftesë të presidentit të Barcelonës
Amerikani zbulon arsyen e vrasjes së Ivanoviçit Në një artikull të botuar në një faqe interneti të revistës amerikane për Politikë të Jashtme, profesori i njohur, Edwar
Anthony Joshua këtë herë sfidon Joseph Parker Kampioni i botës në boksin e peshave të rënda, Anthony Joshua e ka konfirmuar se do të ndeshet ndaj Joseph Parker për ti
Presidenti i PPE vë alarmin për krimin dhe drogën në Shqipëri, pret shpresat për hyrjen në BE Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul ka folur për probleme kryesore në Shqëipëri. Sipas tij droga d
Gruaja myslimane i shpëtoi jetën, misionari i krishterë ka një mesazh për të (FOTO LAJM) Joseph Dresden Empey është një misionar i krishterë, i cili i ka shpëtuar tri sulmeve terroriste gjatë viteve të fundit.
Humbën në mal, gjenden të përqafuar me njëri-tjetrin trupat e dy të rinjve Autoritet amerikane kanë gjetur trupat e Rachel Nguye dhe Joseph Orbeso, të cilët kishin humbur tre muaj më parë në mal.
Bartomeu thekson se me Iniestën nuk do të përsëritet gabimi i bërë me Xavin Josep Maria Bartomeu ka folur pwr mesfushorin Andres Iniesta. Presidenti Bartomeu kërkon që të rivendosë harmoninë në a
I biri i Arnold Schwarzenegger është kopja e të atit (FOTO LAJM) Të mbash trupin në formë kur je i biri i Arnold Schwarzenegger është një domosdoshmëri e padiskutueshme. Joseph Bae
Rrihet keq nga kundërshtari, por më pas boksieri sulmon gjyqtarin (VIDEO) Boksieri i versionit "MMA fighter", Joseph Nehm është shkatërruar nga kundërshtari i tij Ryse Brink që në sekondat e par
Analisti amerikan: Deklarata shqiptare nuk përbën kërcënim për Maqedoninë Analisti amerikan, Edward Joseph, ka deklaruar për ”Zëri i Amerikës” në gjuhën maqedonase se Maqedonia gjendet në një si
Basha takon Joseph Daul në Bruksel: Shqipërisë i duhen zgjedhje të ndershme Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim B​asha diskutoi në një takim pune me Presidentin e Partisë Popullore Europi
Dio Guardi "trondit" Maqedoninë: Veproni drejt me shqiptarët ose... Ish-kongresisti amerikan, Joseph Dio Guardi, i ka bërë thirrje politikanëve të Maqedonisë se nëse e duan shtetin e tyre,
Nishani pret bashkëreporterët e Këshillit të Evropës, Andrej Hunko dhe Joseph O’Reilly Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim bashkëreporterët e Këshillit të Evropës për Shqipërinë,And
Sekretarja e "Djallit" ishte në tunelin e vdekjes së Hitlerit, rrëfehet 105-vjeçarja Brunhilde Pomsel ka qenë brenda bunkerit të Furherit në Berlin kur Adolf Hitleri vrau veten teksa ushtria ruse po avanco
Masa të rrepta sigurie për vizitën e Joe Biden Policia e Kosovës ka marrë masat e nevojshme për garantimin e sigurisë publike gjatë vizitës së zëvendëspresidentit amer
SHBA godet “Cosa Nostra”, arreston 46 anëtarë Pas disa vitesh hetime në të gjithë territorin e brigjeve lindore të SHBA-ve, FBI ka arrestuar 46 persona të grupeve maf
Joseph Beden shpallet qytetar nderi i Gjilanit Këshilltarët komunal të Gjilanit në seancën e jashtëzakonshme sot kanë shpallur qytetar nderi Joseph Bidenin për të cili
Daul: Zgjedhjet në Maqedoni duhet të organizohen urgjent Kryetari i Partive Popullore Evropiane (PPE) në Parlamentin e Evropës (PE), Joseph Daul, ka dërguar porosi të fuqishme k