999 rezultate për

jork

Votime në kohë pandemie, proces i rregullt dhe i qetë zgjedhor në SHBA Miliona amerikanë pritën me durim në radhë të martën për të hedhur votat në biblioteka, shkolla, pallate sporti në kusht
Për herë të parë pas 178 vitesh, Filarmonia e New York-ut bën anulimin e parë Filarmonia e Nju Jorkut bëri anulimin e sezonit të tërë për herë të parë në historinë e saj 178-vjeçare për shkak të rre
Nga Zvicra në Spanjë, Shumaker vijon rehabilitimin në ish-vilën e Florentino Perezit Mikael Shumaker është transferuar nga shtëpia e tij në Zvicër në Majorka të Spanjës. 7 herë kampioni i botës në Form
"New York Times": Humbja e Zaevit në zgjedhje mund të tërheq pasiguri në vend dhe rajon Nëse partia e qendrës së majtë e udhëhequr nga Zoran Zaevi i humb zgjedhjet e sotme në Maqedoni të Veriut kjo të tërhiqt
Studentja Amra Memedi fiton bursë të plotë në Universitetin Nju Jork në Abu Dhabi Një nga nxënëset e kolegjit ‘Jahja Kemal’ që ka mbaruar me sukses të shkëlqyeshëm ka fituar bursë të plotë për të vijuar
FIFA do të organizojë ndeshje bamirësie për të mbledhur fonde për luftën ndaj koromavirusit FIFA Foundation do të organizojë një ndeshje nga e cila do të grumbullohen fonde për të luftuar koronavirusin. Mauric
SHBA: Dy fëmijë vdesin nga sëmundja misterioze që lidhet me Covid-19 Dy fëmijë në Nju Jork kanë vdekur nga një sëmundje e rrallë dhe misterioze që lidhet me COVID-19, njoftuan autoritetet v
Tetovari që jeton në Nju Jork, tregon se si e kaloi Koronavirusin (VIDEO) Një djalë nga Tetova, Burim Ameti i cili jeton dhe vepron në New Jork ka realizuar një video me një mesazh që jep ai për
Jennifer Lopez kthen sytë nga sporti, gati të blejë skuadrën e njohur (FOTO LAJM) Nga futbolli amerikan te bejzbolli. Jennifer Lopez, ylli portorikan që interpretoi në shoun e Super Bowl-it, dëshiron të
Mbi 735 mijë të prekur e 39 mijë viktima, Nju Jork shteti më i prekur Në SHBA numri i personave të prekur nga COVID-19 arriti të dielën në mbi 735,197 ndërsa kanë humbur jetën më shumë se 39
Zbutet COVID-19 në Nju Jork, bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut Andrew Cuomo tha të shtunën se gjatë 24 orëve të fundit në këtë shtet pati 540 të v
Avioni vetëm për vete, ç'do të thotë të udhëtosh në kohë pandemie (FOTO LAJM) Kriza e koronavirusit ka sjellë edhe mbyllje kufijsh në disa vende dhe rrjedhisht rënie të udhëtimeve. Transporti ajror
Shpëtoi Kinën nga koronavirusi, mjeku bën deklaratën e fortë Mjeku kinez, Wang Xinghuan, që ishte dhe drejtori i spitalit në Wuhan, ka bërë një deklaratë shokuese për të gjithë botë
New Jork në alarm, agjencitë funerale nuk kanë material për viktimat nga pandemia Me trupat që hynin me një ritëm rekord për shkak të përhapjes së COVID-19, drejtorët e funeralit në të pesë bashkitë i t
Lajm i keq nga SHBA: Koronavirusi i merr jetën 3 shqiptarëve, mes tyre një 29-vjeçar Shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kryesisht ata që nuk kanë as dokumente dhe janë gjendur për arsye të nd
Thaçi në Nju Jork: Liria dhe pavarësia e Kosovës janë të lidhura ngushtë me diasporën Presidenti Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Nju Jork ka takuar edhe shoqatën shqiptare ‘Vatra’. Përmes një posti
Ishin me pushime në Majorka, babai i dy fëmijëve zbulon se është prekur nga koronavirusi Një britanik, baba i dy fëmijëve, i cili kishte shkuar me pushime në Majorka, ka rezultuar pozitiv ndaj analizave të kor
Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, vendet e para që ndriçuan qiellin me fishekzjarre (FOTO LAJM) Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, miliona njerëz në të gjithë botën do të shijojnë spektaklet e fishekzjarreve që fes
Nga i pastrehë në milioner, historia frymëzuese e emigrantit të famshëm (FOTO LAJM) Hakki Akdeniz mbërriti në Nju Jork shumë vite më parë. Dikur i pastrehë tashmë një milioner, 39 vjeçari nuk harron të kt
Restoranti që bën byrek shqiptar e tavë kosi në Manhatan (FOTO LAJM) Nju Jorku, një nga qytetet më të mëdhenj në botë, e tepër të njohur për gamën shumë-ngjyrëshe të restoranteve, ka mes ty