999 rezultate për

jong

Vizita historike, Kim Jong Un falenderon Jugun për mikpritjen Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, e lavdëroi Korenë e Jugut për, siç tha, mikpritjen “mbresëlënëse” të delegac
Ivanka Trump e Koresë së Veriut, motra e Kimi-it mahnit mediat (FOTO LAJM) Sikur të ishte "vallëzimi diplomatik" disiplinë olimpike, Koreja Veriore do të fitonte medaljen e artë, vlerësojnë medie
Protestuesit Koreanë djegin portretin e Kim Jong-un Nga pragu i konfliktit, në një shkrirje akujsh që ekspertëve u duket shumë e bukur për të qenë e vërtetë; dy Koretë po h
Fakte të çuditshme rreth Kim Jong-un (FOTO LAJM) Nuk ka shumë informacion rreth diktatorit më të ri të botës. Ai nuk flet për jetën e tij personale, dhe ju mund të g
Fotot që po bëjnë xhiron e botës, Trump dhe Kim Jong Un pajtohen në Korenë e Jugut (FOTO LAJM) Presidenti "Donald Trump" dhe Lideri i Koresë së Veriut "Kim Jong-un" tërhoqën vëmendjen e të gjithëve ditën e sotme gj
Motra e Kim Jong Un udhëton në Jug për Olimpiadën Motra me influencë e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un do të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojrave Olimpik
Shpenzime marramendëse për çamçakëz e alkool, shokon Kim Jong Un (FOTO LAJM) Kim Jong Un përvec bombave bërthamore është i njohur edhe për shpenzimet marramendëse që ai bën për ushqimet e preferuar
Kim Jong Un dërgon ish të dashurën për "spiunim" në Korenë e Jugut (FOTO LAJM) Delegacioni i Koresë së Veriut që do të mbikëqyrë kushtet, ku do të qëndrojë ekipi olimpik i Penianit për lojërat dimëro
Japonia jep alarmin: Një raketë e Kim Jongut mbërrin për 10 minuta (VIDEO) Njerëzit në Tokio nxituan të kërkonin strehim alarmi për raketat të lëshuara nga Korea. Përkundër faktit se stërvitjet e
Kim Jong-un i sëmurë, mjeku tregon luftën që diktatori po bën me jetën Kim Jong –un prej disa kohesh ka shfaqur problem të mëdha shëndetësore. Diktatori I Koesë së Veriut prej një kohe të gja
Tramp i gatshëm të bisedoj me liderin Kim Jong Un Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se do të jetë i gatshëm të bisedoj me telefon me liderin e Kores
Porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un, Koreja Veriore bëhet me Disneyland (FOTO) “Disneyland” i Koresë Veriore i porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un ka bërë publike disa fotografi të pabes
Për inat të botës! Kim Jong-Un ndërton "Disneyland" në zemër të Koresë së Veriut (FOTO LAJM) "Disneyland" i Koresë Veriore është ndërtuar në zemrën e Phenianit. Parku përfshin rreth 37 hektarë, ka pishina të br
Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut bashkohen në shkurt, diçka i detyron Koreja e Jugut ka ofruar bisedime të nivelit të lartë me Korenë e Veriut të martën e ardhshme për të diskutuar pjesëmarr
Kim Jong-un feston themelimin e partisë, ndërton raketën më të madhe në botë (FOTO LAJM) Koreja e Veriut po ndërton raketën e saj më të madhe deri tani për të festuar 70 vjetorin e themelimit të republikës kom
Kim Jong Un deklaron: Kam një buton bërthamor në tryezën time Udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong Un, tha të hënën se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë të vetëdijshme se forca bërt
Telenovelat dhe muzika pop mund të rrëzojë regjimin e Kim Jong-un Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të “shoh së shpejti fundin e tij”, falë rritjes së popullaritetit të te
Koreja e Veriut premton më shumë teste bërthamore në 2018 Koreja e Veriut ka përmbledhur rezultatet për vitin 2017 për sa i përket testimeve raketore. Gjatë vitit 2018 Kim Jon
Pas raketave balistike, Kim Jong po përgatitet për diçka tjetër Koreja e Veriut, ku programi hapësinor nuk është gjë tjetër veçse një mbulesë për programin e tij balistik referuar disa
Shëtit i maskuar si Kim Jong Un rrugëve të Seulit, shihni reagimet e qytetarëve (VIDEO) Kim Jong-un lideri i Koresë së Veriut është tmerri i banorëve të Koresë së Jugut nga frika se ai në cdo moment mund të l