999 rezultate për

jodit

Bllokohen 31 ton kripë, pa jod Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi të konsiderueshme kripe, prej 31 tonësh, e cila ka rezultuar se treg
Tiroidja tek fëmijët, rëndësia e jodit Tek fetuset tiroidja është e formuar rreth javës së 12 të shtatzënisë. Tiroidja është një organ që, tek fëmijët, ndikon
Gjysma e popullsisë shqiptare vuan nga mungesa e jodit Shqipëria është një vend i varfër me jod dhe ky është një problem jo vetem për disa zona, por për të gjithë vendin.
Roli i jodit në shëndetin e njeriut Autoritetet britanike kanë vendosur që ta shtojnë sasinë e jodit në kripë, në mënyrë që ta zbusin këtë problem. Një a
Disa mënyra popullore për të kuruar tiroidet Frutat dhe zarzavatet që mbrojnë nga shfaqja e tiroideve. Recetat, vaji i arrave të kokosit parandalon formimin e gjëndr