999 rezultate për

jevtiq

Lista Serbe: Jemi të pasigurt në Kosovë Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se votimi i platformës së dialogut, ka komplikuar gjithë situatën n
Lista Serbe reagon për shëndrrimin e FSK-së në ushtri Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq është deklaruar lidhur me çështjen e FSK-së dhe shndërrimit të saj në Ushtri
Lista Serbe e kërkon Asociacionin sipas dëshirës së saj, a do të bindet Haradinaj? Vendosja afatgjate e paqes është interes i serbëve të Kosovës, thotë funksionari i Listës Serbe e njëkohësisht zëvendësk
Zyrtarët e ministrisë të Jevtiq përdorin makinat e shtetit jashtëligjshëm Ministria për Kthim dhe Komunitete të cilën e drejton ministri nga Lista Serbe, Dalibor Jevtiq, ka bërë një varg shkelje
Nuk i mjaftojnë postet, shkon në SHBA dhe ankohet për Kosovën Zv.kryeministri i Qeverisë së Kosovës dhe ministri për Komunitete e Kthim, Dalibor Jevtiq, me një delegacion të Listës S
Zv.kryeministri i Kosovës kundër formimit të ushtrisë Dalibor Jevtiq ka bërë të ditur se Lista Serbe nuk do ta përkrahë asnjë lloj tentimi të Qeverisë së Kosovës për të formu
Lista Serbe vazhdon të jetë në qeveri Lista Serbe është deklaruar se ka dalë në opozitë. Por zyrtarët e saj nuk kanë braktisur funksionet në Qeveri dhe as pri
Lista Serbe e vendosur që të mos e votojë demarkacionin Deputetët e Listës Srspka kanë konfirmuar votën kundër demarkacionit. Rrjedhimisht, kanë vendosur të mos përkrahin përmb
Për 13 vjet janë kthyer 6790 serbë në Kosovë Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka bërë të ditur se nga programin i vitit 200
Lista Serbe jep lajmin e hidhur për Haradinajn Lista Serbe ka reaguar edhe një herë për mundësinë që ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi Zëvendë
Zv.kryeministri vazhdon të lobojë kundër Kosovës në Pentagon Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dalibor Jevtiq, është shprehur kundër transformimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës në
Jetviq shkon në SHBA dhe ankohet për Kosovën se po sumohen serbët Nënkryetari i Qeverisë së Kosovës dhe ministri për Komunitete e Kthim Dalibor Jevtiq e ka ftuar Policinë e Kosovës t’i m
Jevtiq zëvendëson Haradinajn në SHBA Dalibor Jevtiq, nënkryetar i Qeverisë së Kosovës dhe ministër për Komunitete e Kthim, ka marrë ftesën për të marrë pjesë
Jetviq: Dje ishte një situatë e tensionuar në kuvend Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq, ka thënë sot se të premten në
Lista Serbe mbështet Gjykatën Speciale Zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq thotë se Lista Serbe nuk do ta përkrahë formimin e ushtrisë së Kosovës, ndërsa e për
Jevtiq: Haradinaj e ka futur në program formimin e Asociaiconit Qeveria aktuale e Kosovës në programin e vet e ka futur çështjen e Asociacionin e Komunave serbe (AKS) dhe pres që në vi
Politikani serb: Fëmijët tanë duhet të mësojnë shqip Serbët dhe shqiptarët duhet ta ndërtojnë besimin reciprok, ndërsa fëmijët e serbëve kosovarë duhet të mësojnë shqip në m
A do të pranohet nga Haradinaj edhe një komunë e re serbe? Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dalaibovr Jevtiq, ka deklaruar se është shumë e rëndësishme që Lista Serbe të fitojë në
Jevtiq në Drenicë: Nuk do të heqim dorë nga qëndrimi në Kosovë Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, ka përuruar objektin e ri parashkollor “Maja” n
Jevtiq: Policia mori urdhra politik për të turpëruar Gjuriq Ministri për Komunitete dhe Kthim, Delibor Jevtiq, ka thënë sot se Policia e Kosovës nuk ka pasur arsye të ndalojë drejt