999 rezultate për

jevtic

Zv.kryeministri i Kosovës paralajmëron trazira Zëvendëskryeministri i Kosovës Dalibor Jevtic thotë se sfida më e madhe për shoqërinë kosovare, si dhe komunitetin serb,
Jevtiç: Lista Serbe po shkon drejt copëtimit Ish-ministrja e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal në qeverinë e Kosovës, Mirjana Jevtiç, ka thënë se Lista
Jevtiç: Po bisedojmë për kthimin në institucionet e Kosovës Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiç, ka thënë sot janë duke diskutuar për kthimin e
Jevtiç: Mogherini po i hap rrugën Asociacionit Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiç, ka thënë se vizita e Mogherinit në Kosovë i ha
Jevtiç: Rrënimi i murit hap dyert për vazhdimin e bisedimeve Kosovë-Serbi Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiç ka thënë se rrënimi i murit hap dyert për vazhdi
Konfirmon qeveria e Kosovës: Jevtiç nuk është më ministre Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Mirijana Jevtiç dha dje dorëheqjen nga posti i saj, ndërsa raportohet se t
Jep dorëheqjen ministrja e emëruar nga Mustafa, Mirjana Jevtiç Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal Mirjana Jevtiç e cila erdhi në këtë detyrë vetëm disa ditë më parë, e emëru
Ministrja serbe e qeverisë së Kosovë detyrohet të japë dorëheqjen Pas takimit të kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vuçiç me përfaqësuesit nga Kosova, shefi i të ashtuquajturës zyre ser
Beogradi kërkon shkarkimin e Ministres Jevtiç Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, i cili ka yhvilluar sot një takim me përfaqësuesit serbëve në Kosovë, ka kërkua
Prishet uniteti i Listës Serbska Shkarkimi i ministrit Ljubomir Mariç ka prishur unitetin brenda përfaqësuesve serbë, të cilët deri më tani kanë vepruar
Serbët turpërohen me ministren e re, ja kush është Mirjana Jevtic (FOTO LAJM) Emërimi i Mirjana Jevtic për Ministre të Administrimit të Pushtetit Lokal, pas shkarkimit të Ljubomir Maricin nga kryemi
Serbët nuk kthehen në institucione pa Asociacionin "Për mua është absurde të mos shkojë në punë e të marrë një pagë", ka thënë ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeveri
Jevtiç kundër Mustafën, kërkon ndërtimin e "Luginës së Diellit" Ministri për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiç, është kundër shefit të Qeverisë Isa Mustafës. Në fjalën e tij ai ësht
Serbët në institucionet e Kosovës nuk e përkrahin formimin e Ushtrisë Ministri për Kthim e Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevticc ka thënë se serbët në institucionet e Kosovës nuk
Të shtëna pas mesnate në Gorazhdec të Pejës Në orët e para të mëngjesit të sotëm janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në Gorzhdec të Pejës, mbi shtëpitë, automjete
Jevtiç i kërkon Albulena Haxhiut t'i kërkojë falje serbëve të Kosovës Ministri për komunitete dhe kthim, Dalibor Jevtic, ka kërkuar nga kryetarja e Komisionit për legjislacion në Kuvendin e
Pas luftës janë kthyer vetëm 10% e të zhvendosurve Në Kosovë pas luftës së vitit 1999 janë kthyer 10 përqind të personave të zhvendosur, që është një fakt zhgënjyes, ka ko
Dalibor Jevtic emërohet ministër për Komunitete dhe Kthim Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, emëroi sot Dalibor Jevtic, në pozitën e ministrit për Komunitete dhe
Jevtiç: Serbët nuk lëvizin dot lirshëm Ministri për Komunitete dhe Kthim në qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiç është shprehur se serbët nuk po kanë mundësinë t
Jevtiç: Pengimi i serbëve, akt kundër procesit të kthimit Ministri për Komunitetet dhe Kthim në qeverinë e Serbisë, Dalibor Jevtiç vlerëson se dëbimi i serbëve nga ana e disa shq