999 rezultate për

jetuar

Tërmeti i shoi gjithë familjen, i mbijetuari: Do bëhesha gjysh, por nuk jam as baba Tërmeti i 26 nëntorit do i shuante familjen Albert Carës. Sot, një vit pas tërmetit tragjik Cara vijon ta përjetojë si a
Jetoni larg njerëzve që doni? Disa këshilla për të mos i përjetuar keq festat Bota është ende para një pasigurie të madhe dhe pritja bëhet më e madhe.Biletat e avionit janë gjëja më e rallë që mund
U shkatërruan nga Spanja, Neuer: Sot e kuptova çfarë kanë përjetuar brazilianët Gjermania ka pësuar humbjen më të thellë në 89 vitet e fundit. Pancerat u mposhtën nga Spanja me rezultat 6-0 në ndes
"Kam jetuar në Athinë, na bëri Shqipëria me euro", Renato Mekolli nostalgjik (VIDEO) Ndonëse ndjekësit janë mësuar ta shohin shumicën e kohës duke ngritur zërin, duke thyer pjata e duke hedhur ushqime, she
Çiftet VIP që janë të martuar, por nuk jetojnë bashkë (FOTO LAJM) Të dashuruar prej muajsh apo vitesh, këta personazhe VIP kanë vendosur të ruajnë pavarësinë duke jetuar më vete. Zbu
Ky fshat në Itali ofron 40 000 euro për të jetuar aty, këto janë kriteret Santo Stefano di Sessanio ndodhet rreth 150 kilometra në lindje të Romës dhe ofron për banorët e rinj 40 000 euro dhe nj
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
U tha se kishte vdekur, vëllai i Alvin Berishës është gjallë në kamp? Bedri Elezi, Drejtori i Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Kosovë, tha se vëllai i Alvin Berishës, Beniamin Be
EMRI/ Dënuar dhe dëbuar disa herë nga Anglia, shqiptari i pabindur kapet më kokainë Dhe pse i dënuar disa herë dhe i dëbuar nga Anglia, një i ri shqiptar është vënë sërish në pranga për trafik kokaine të
Humbën fëmijën, John Legend i prek të gjithë me fjalët për bashkëshorten e tij (VIDEO) Në 30 shtator, modelja e njohur Chrissy Teigen tregoi plot dhimbje se ajo dhe John e humbën fëmijën e tyre. Ajo publikoi
Shokohet aktorja shqiptare, një person i armatosur i bastis shtëpinë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme, një banesë në Prishtinë është grabitur nga një person i armatosur, ndërsa në këtë banesë ka qenë duk
Aksidenti i rëndë në Elbasan, kush janë dy vajzat e mbijetuara Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme pranë tunelit në Elbasan, ku mbetën të vdekura dy vajza ndërsa dy shoqet e
Keni jetuar një gënjeshtër, horoskopi ka 13 shenja Ky lajm mund të jetë pak i vështirë për tu përballuar. Sidomos për ju Peshoret, të cilat janë të fiksuar pas ekulibir
Horrori në Kombinat, si jeton tani e mbijetuara e vetme e familjes Josifi Akoma nuk është harruar ngjarja makabre në Kombinat, ku nëna dhe vajzë u vetëflijuan për shkak të formës së tyre të përk
Njihuni me familjen që jeton në shtëpinë 900 vjeçare prej 29 gjeneratash (FOTO LAJM) “Madresfield Court” është një shtëpi që nuk i ngjan aspak banesës së një familje të zakonshme. Prona, e vendosur në f
E mbijetuara e shpërthimit në Bejrut: Tmerr, toka filloi të tundej nën këmbët e mia! “Po takohesha me miqtë e mi për kafe në një kafene në lagjen Hamra, kur papritur toka po tundej poshtë këmbëve tona. Dik
"Nëna më vdiq në duar", rrëfimi rrëqethës i të mbijetuarit në Himarë Të mërkurën në mëngjes, Avdul Rama së bashku me nënën, babanë dhe një shok dolën në det për të mbledhur rrjetat. Në port
I mbijetuari rrëfen tmerrin në det: Djali u përpoq të shpëtonte mamanë Moti i keq mund të ketë shkaktuar një tragjedi ditën e sotme në Himarë. Një varke me 4 pjestarë është përmbysur për
"Kemi me t' kujtu sa të kemi jetë", flet e mbijetuara e aksidentit ku humbi jetën parashutisti Ditën e djeshme ka ndodhur një aksident në ajër mes dy parashutistëve, të cilët janë përplasur gjatë kohës së aterrimit
Maqedonia e Veriut vendi më i lirë për të jetuar Maqedonia është ndër vendet me çmimet më të ulëta për produktet dhe shërbimet e përdorura nga qytetarët. Së bashku me ve