999 rezultate për

jetoni

Studimi: Sa minuta ushtrime në ditë mund t'ju ndihmojnë të jetoni më gjatë Nëse po përpiqeni të motivoni veten për të arritur qëllimet tuaja të fitnessit, sigurisht që nuk jeni i vetmi. Por një l
"Më ftoi të jetonim në Amerikë", Fjodora Fjora rrëfen flirtin me artistin me famë botërore (FOTO LAJM) Gazetarja dhe moderatorja e njohur Fjodora Fjora ishte një prej të ftuarave të emisionit të Luana Vjollcës, “Shiko Kush
Çfarë duhet të bëni nëse personi me të cilin jetoni ka Covid-19, ja 7 hapat Këto kohë pandemia mundësia për t'u infektuar ose për të pasur kontakt me një të person pozitiv është shumë e lartë. Por
Jetoni larg njerëzve që doni? Disa këshilla për të mos i përjetuar keq festat Bota është ende para një pasigurie të madhe dhe pritja bëhet më e madhe. Biletat e avionit janë gjëja më e rrallë që mun
Testi i gjakut mund të parashikojë nëse do t’i mbijetoni virusit Covid-19? Një test gjaku është duke u zhvilluar në mënyrë që të mund të parashikojë nëse pacientët me COVID-19 do të kenë nevojë p
Jetoni larg njerëzve që doni? Disa këshilla për të mos i përjetuar keq festat Bota është ende para një pasigurie të madhe dhe pritja bëhet më e madhe.Biletat e avionit janë gjëja më e rallë që mund
Për të gjithë ju që s'jetoni dot pa bukën, ja sa feta duhen në ditë Të dhënat e Eurostat tregojnë se shpenzimet e shqiptarëve për bukë dhe drithëra janë shumë të larta në raport me të ardh
Hani çokollatë dhe pini verë nëse doni të jetoni më gjatë Sipas një studimi të ri, personat që konsumojnë verë dhe çokollatë rigjenerojnë qelizat e vjetra të tyre prandaj jetojnë
13 rregulla si të jeni të lumtur kur jetoni vetëm Këto 13 rregulla do iu shpëtojnë nga shumë stres dhe ndjenjë vetmie kur ju të vendosni të jetoni vetëm. Të gjithë dua
Jetonin pa çati mbi kokë, kushtet ekstreme e çuan kryefamiljarin në vetëflijim Një familje në Rrushkull të Durrësit jeton në kushte mjerane që kur kryefamiljari i dha fund jetës. Kushtet e rënda ekon
Mediat holandeze tregojnë si funksiononte karteli shqiptar i drogës, trafikantët jetonin mes luksit Media holandeze Het Parol ka raportuar shkatërrimin e kartelit më të madh shqiptar të drogës të finalizuar ditën e djesh
Labinot Tahiri me mesazh për fansat: Jetoni çdo herë me shpresë, mos të qëndrojmë vetëm duke u ankuar Këngëtari i njohur dhe ish-deputeti, Labinot Tahiri, vazhdon të jetë personazh shumë aktiv dhe i ndjekur në rrjetet soci
A e dini kur është koha e duhur që të bashkëjetoni me partnerin tuaj? Bashkëjetesa me partnerin tuaj mundet të jetë emocionuese por pak edhe e frikshme. Kjo pasi bashkëjetesa mundet të sj
Çfarë është "sindroma e rikthimit" që përjetoni pas pushimeve që mbarojnë? Ekziston një armik i fshehtë që i pret pushuesit me t’u kthyer në qytet: ankthi. Sipas një studimi Italian, është një
Çfarë është "sindroma e rikthimit" që përjetoni pas pushimeve që mbarojnë? Ekziston një armik i fshehtë që i pret pushuesit me t’u kthyer në qytet: ankthi. Sipas një studimi Italian, është nj
Jetonin në Pogradec, infektohen gjatë udhëtimit në Tiranë 3 gjermanët Situata e pandemisë së koronavirusit në vendit tonë vijon të mbetet problematike ku numri i rasteve të reja pozitive ka
Motra e Ronaldos shokon me deklaratën: Jetonim me minjtë, më kanë kafshuar (FOTO LAJM) Sot ai është ndër ssportistët më të paguar në të gjithë botën, por fëmijëria e Cristiano Ronaldo s’ka qenë aspak e lehtë
Dy zonja të pensionuara jetojnë ëndrrat e tyre në këtë shtëpi komode në pyll (VIDEO) Të gjithë ne ëndërrojmë që të plakemi me dinjitet. Të gjithë të pensionuarit që pyesim se ku do të donin të jetonin p
Nëna me dy jetimë që jetonin në kushte mizerje bëhet me shtëpi të re Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edli
TRAGJEDI/ Vetëm në shtëpi, dy vëllezërit e mitur bien nga kati i 11 i pallatit ku jetonin Një ngjarje e tragjike ka ndodhur në Rusi. Dy vëllezër të mitur kanë ndërruar jetë pasi kanë rënë nga pallati. Vëllez