999 rezultate për

jetojne

33-vjeçari me kancer dhuron siguracionin e jetës: "Për ata që kanë mundësi të jetojnë" Gjtihë shqiptarët kanë treguar solidaritetin e tyre me të prekurit nga tërmeti këto ditë. Në një telefonatë me emisi
Pamje të dhimbshme, shihni si jetojnë dhjetëra njerëz në Manzë pas tërmetit (FOTO LAJM) Më 26 nëntor Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues i cili mori 51 jetë në rang kombëtar dhe mijëra banesa të shk
Flet i afërmi familjes Cara: Alberti nuk e di që gruaja dhe tre fëmijët nuk jetojnë më Shtatë prej nëntë pjesëtarëve të familjes Cara u shuan në tërmetin tragjik të së martës. Albert Cara, një prej të mbijet
Shenjat e zodiakut që do të përjetojnë "dridhje" të forta këtë periudhë Në këtë periudhë, këto shenja zodiakale po përjetojnë vibrime të forta, të cilat nuk është e thënë të jenë vetëm pozitiv
Si të ishin të internuar, kështu jetojnë banorët në Torovicë të Lezhës Në kohën e komunizmit, njerëzit silleshin me forcë në kampin e internimit ne Torovicë të Lezhës, ndërsa vitet e fundit n
Krijesa që të fusin frikën, çfarë fsheh thellësia e detit? (FOTO LAJM) Harrojini mumjet, UFO-t, dhe fantazmat! Në brendësi të oqeanëve jetojnë krijesa të tmerrshme dhe të çuditshme që ju b
Nëse keni frikë të jeni të lumtur, dijeni se për këtë gjendje ka një emër A mund të kesh frikë nga lumturia? Përgjigja është Po. Frika nga lumturia nuk është në manualet kryesore të klasifikimit
Çifti bie në dashuri me një grua, tashmë jetojnë të tre bashkë në një shtëpi Leo dhe Marry nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u shpërngulën në Washington në vitin 2010 dhe hapën një palestër që e
Nga Fatos Nano te Blendi Fevziu, 2 lagjet ku jetojnë VIP-at e Tiranës (FOTO LAJM) Ndodhemi afro katër kilometra larg qendrës së kryeqytetit, jo shumë larg Parkut të Liqenit dhe Kopshtit Botanik. Me sigu
Përse gratë jetojnë më gjatë se burrat? Ky studim zbulon arsyet Është një nga ato pyetjet tipike që të gjithë ne e bëjmë të paktën një herë në jetën tonë...Është e vërtetuar tashmë edh
Isa Mustafa del "kundër" diasporës: Është më e drejtë që fituesin ta përcaktojnë qytetarët që jetojnë në Kosovë (VIDEO) Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fitues
Marsida Qatjes i marrin fëmijët, me kë do të jetojnë tani Prokuroria e Kavajës ka kërkuar detyrim paraqitje për Marsida Qatjen duke kërkuar që mos japë asnjë deklaratë për mediat
U martuan vetëm pak javë më parë, por çifti shqiptar nuk jeton bashkë Nëse mendonit se Afrona dhe Blero tashmë sic edhe është zakoni, pas martese jetojnë bashkë, gaboheni. Në një intervis
Brenda vilës luksoze 8,5 milion $ ku jetojnë të sapomartuarit Hailey dhe Justin Bieber (FOTO LAJM) Ata kurorëzuan dashurinë e tyre për herë të dytë në një ceremoni intime në Karolinën e Jugut, ku morën pjesë një mori të
Lagjet e pasanikëve, ku jetojnë VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek VIP-at, publiku do të dijë gjithçka, si për të rejat nga ana profesionale, ashtu edhe për jetën privat
Pagesë për shqiptarët që jetojnë në Itali, kushtet për ta përfituar Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali, por rezultojnë pa të ardhura, ose me të ardhura të ulëta për të përb
Të vegjlit e familjes jetojnë më gjatë dhe janë më të shëndetshëm Sipas disa studimeve, të kryera nga një grup shkencëtarësh në Zelandën e Re, fëmijët e vegjël në një familje janë më të
Kjo është shtëpia luksoze ku do të jetojnë Blero dhe Afrona (FOTO LAJM) Vetëm disa ditë na ndajnë nga dasma e shumëpritur e këngëtarit Blero Muharremi me partneren e tij, Afrona Dikën. Çift
Pse vera e kuqe shërben për mirë në zorrën tuaj Sipas studiuesve, vera e kuqe mund të jetë e mirë për zorrën, duke rritur numrin e llojeve të ndryshme të baktereve të d
Vërtetohet: Njerëzit optimistë jetojnë më gjatë Njerëzit optimistë kanë tendencë të jetojnë më gjatë dhe kanë një gjasë më të madhe ta arrijnë moshën 85-vjeçare. Kjo, s