999 rezultate për

jetojne

Dhjetë bakteret që jetojnë në telefonat tonë mobil Sipas studimeve të shumta, është dalë në përfundimin se në sipërfaqen e celularëve që përdorim gjatë ditës, ndodhen rret
E dinit që më shumë se gjysma e gjermanëve jetojnë me qera? Vetëm 47,5 për qind e shtetasve gjermanë jetojnë në shtëpi të cilat i zotërojnë, treguan të dhënat e Zyrës së Statistika
Ky është shteti ku anglezët harrojnë stresin dhe jetojnë për qef (FOTO LAJM) Tajlanda shpesh është ndalesa e parë për britanikët që pëlqejnë një festë ekzotike dhe jo vetëm. Qëndrimi i vendit nd
Zero kriminalitet, ky është qyteti shqiptar ku të gjithë jetojnë në paqe Nëse ka një qytet në Shqipëri ku niveli i kriminalitetit është zero, ai është pikërisht Përmeti. Në raportet e Prokur
HARTA/ Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion shqiptarë në Europë (FOTO LAJM) Në 2018-n numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publiku
Jemi në vitin 2019 por ende ka fise të prapambetura që jetojnë në mjerim (FOTO LAJM) Fiset që thuajse nuk kanë pasur asnjë kontakt me pjesën tjetër të botës që jetojnë pjesët më të largëta të Papua Guineja
Kaq është numri i kosovarëve që jetojnë në diasporë (FOTO LAJM) Numër i madh i kosovarëve jetojnë ende në shtetet e perëndimit. Megjithë tendencën e zhvillimit ekonomik të vendit, n
Emocionuese, kuzhinierja surprizon të moshuarit që jetojnë në azil Çdo të shtunë në programin “Dua të të bëj të lumtur” janë trajtuar tema sociale nga më të ndryshmet, të tilla si gjakmar
Pse fituesit e lojërave olimpike jetojnë më gjatë Dëshironi të zgjasni jetën deri në tre vite? Është shumë e lehtë: mjafton të fitoni një medalje olimpike. Lajm i mirë
Rinia po ikën, qytetet në Shqipëri ku jetojnë vetëm të moshuar Shqipëria ka moshën mesatare të popullsisë më të re në Europë me 35.4 vjeç, por ndryshimet e forta demografike me rënien
Ulëritëse: Shqiptarët jetojnë vetëm për t'u ushqyer, çdo gjë tjetër është luks (FOTO LAJM) “Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. ‘Poema e Mjerimit’
Shifrat e Eurostat: Shqiptarët jetojnë sa për t’u ushqyer “Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. ‘Poema e Mjerimit’
Super modelja hidhet në gjyq pasi nuk paguan qiranë (FOTO LAJM) Emily Ratajkoëski është një nga modelet më të paguara në botë. Por mesa duket edhe pse me një pasuri marramendëse nu
Zaevi i jep fund polemikave, do të dihet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoninë e Veriut Kryeministri Zoran Zaev sot ka konfirmuar se në regjistrimin e popullsisë që duhet të zbatohet në vitin e ardhshëm do të
Njihuni me fshatin ku jetojnë vetëm trimat (FOTO LAJM) Fshati Castellfollit de la Roca ndodhet pranë Girona-s në verilindje të Spanjës. Ai shkakton frikë për të gjithë ata
Mijëra shqiptarë ëndërrojnë të jetojnë në Gjermani por a e dini kuptimin e flamurit gjerman? Para 100 vitesh tre ngjyra - e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një h
Punonjësi del kundër grevës, ka njerëz që jetojnë me 75 euro në muaj Një shërbyes civil në Prizren ka refuzuar të mbajë grevë, duke thënë se ka raste tjera që kanë të ardhura shumë më pak.
Mësoni sa shqiptarë jetojnë në Zvicër Në Zvicër jetojnë 2.1 milionë persona të huaj. Në shtetin helvetik janë 122 grupe të mëdha të të huajve. Me një popu
Dëbora paralizon Dibrën, kaq familje po jetojnë në izolim Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë dy ditëve të fundit ka pasur probleme në disa njësi të Qarkut Dibrës si në L
Nuk duam ta besojmë, por në trupin tonë jetojnë mijëra baktere Në trupin e njeriut jetojnë rreth 5 mijë lloje bakteresh. Mikrobiologët shprehen janë zbuluar aktualisht rreth 70 përqin