999 rezultate për

jetojme

Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Jetojmë mes plehrave, pa bukë Dhjetëra të burgosur shqiptarë në Greqi ankohen për kushtet çnjerëzore që mbahen në qeli. Në redaksinë e emisionit “Fiks
"COVID do na bëjë të jetojmë ndryshe", doktoresha jep mesazhin sensibilizues Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video ku ka publikuar e një tjetër doktoreshe e cila kërko
Rama shuan shpresat: Do bashkëjetojmë me armikun, kjo periudhë mund të zgjasë deri në 10 muaj! Kryeministri Edi Rama nuk jep një ditë fikse se kur do të fillojë heqja e masave të marra prej emergjencës së koronaviru
"Jetojmë në kohë të trazuara", Rama tregon çfarë e tronditi në Moskë 15 vite pas vizitës si kryebashkiak Kryeministri Edi Rama në postin e kryetarit të OSBE-se ka bërë thirrje në takimin me Ministrin e Jashtëm të Federatës Ru
"Nuk po jetojmë dot me plasmasë", të prekurit nga tërmeti tregojnë si po i kalojnë ditët (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka lënë në qiell të hapur qindra banorë në Durrës e Thumanë. Shumë prej tyre thonë se janë të sëmu
E moshuara përlotet në Laç: Nuk kemi ku të jetojmë! Tërmeti nuk ka kursyer as banorët e fshatit Delbnisht në Laç, e megjithatë ata ankohen se askush nuk po i ndihmon. Për “
Thaçi e pranon: Po përjetojmë kohëra të vështira, mos heshtni Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën “Feja si instrument për paqen” e mbajtur në Tiranë, është shprehur se
Linda i del në krah Ramës pasi dështoi me negociatat: Jetojmë në ankth! Ditën e sotme Shqipëria mori disfatën e radhës përballë BE pasi u refuzua hapja e negociatave. Pas këtij vendimi, q
"Jetojmë në dy shtete, atë të së drejtës dhe të propagandës", Meta: Përfaqësoj të parin Presidenti Ilir Meta ka sqaruar në terma jurik se çdo të thotë ç’dekretimi i një dekreti nga ana e tij duke bërë krahasi
Erion Braçe sulmon Veliajn: Shikoni ç'bëhet poshtë dritares sime, ndërtuesit na morën edhe trotuarin (VIDEO) Zv.Kryeministri Erjon Braçe është zgjuar nën zhurmën e mjeteve të rënda që punojnë poshtë dritares së tij për të ngritur
Makthet në të vërtet po na ndihmojnë të mbijetojmë Sa herë jeni zgjuar në panik, duke menduar se keni ju ka zwnw gjumi para një provimi ose një takimi të rëndësishëm, dhe
Pamje unike dhe të brishta të botës që ne jetojmë (FOTO LAJM) Këto janë shpallur fotot më të mira për "Earth Photo 2019". Në këtë foto album paraqiten pjesë të largëta dhe unike t
Almeda flet pas lindjes: Ardhja e Efehan, po jetojmë pushimet më të bukura (FOTO LAJM) Edhe sot, kur kanë kaluar thuajse dy muaj nga dita kur Almeda Abazi u bë nënë për herë të parë, ajo nuk është në gjendje
Shtëpia iu dogj, familja jeton në kasollen e lopës, apel për ndihmë: Na ndihmoni jetojmë si qen Kjo ndërtesë e cila dikur ka qenë haur për bagëtinë, sot është banesa e tyre. Jetojnë pa asnjë të ardhur apo ndihmë ekon
Haradinaj: Luftëtarëve ua kemi borxh ndërtimin e shtetit Kryeministri Ramush Haradinaj ka kujtuar 20-vjetorin e çlirimit të komunave të Skenderajt, Klinës e Kamenicës. Haradi
Reagon shqiptari i videos virale në internet: Jetojmë me djersë ( FOTO & VIDEO) Para disa ditësh u publikua pothuajse në të gjitha mediat një video teksa dy shqiptarë po filmonin banesat në Itali.
Atalanta hirushja e Seria A, Gasperini: Po jetojmë një ëndërr Trajneri i Atalantës, Gasperini, ka folur për SkySport pas ndeshjes së fituar 2-1 përballë Genoas. Strategu 61-vjeçar fo
Agnesa flet për humbjen e babait: Asgjë nuk është e përhershme! Tetë vite më parë do të ndahej nga jeta babai i Agnesa Vuthajt. Përmes një foto të së shkuarës e disa fjalëve nga zemra,
I përmendin jetën luksoze, shpërthen Alketa Vejsiu (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu gjithmonë ndaj me ndjekësit e saj foto nga e përditshmja dhe kështu ka bërë edhe ditën e sotme. "E die
Rama: Së shpejti do të jetojmë bashkë me Kosovën Kryeministri Edi Rama, i ka kthyer përgjigjën një komentuesit të tij sot në Facebook pasi që ai ka kritikuar ministren e