999 rezultate për

jetimore

U rrit në jetimore, e moshuara gjen nënën e saj biologjike pas 60 vitesh Një e moshuar irlandeze, e cila është rritur në një jetimore, e ka gjetur më në fund nënën e saj. Pas 60 viteve kërki
Qeni qan me ngashërima pasi braktiset nga i zoti në jetimore (VIDEO) AJ është një qen gjashtëvjeçar i cili ka mbetur në Carson Animal Shelter, Kaliforni, së bashku me vëllain e tij Toby.
Babai u kërkon falje djemve të tij: Nuk doja t'ju dërgoja në jetimore Një histori tepër prekëse dhe plot emocione u transmetua në “Dua të të bëj të lumtur”. Pas humbjes së bashkëshortes
15-vjeçarja e përdhunuar nga fqinji tregon tmerrin: Foshnjen e çova në jetimore Analiza e ADN-së ka zbuluar të vërtetën e tmerrshme të ngjarjes në Pogradecit, ku një 15-vjecare ra pre e përdhunimit ng
Rrëqethëse/ Pastori kërkon t'i marrë vajzat, shpërthen babai biologjik Protagonistë në programin "Dua të të bëj të lumtur" ishin Alfred dhe Diana Zike. Çifti kishin 29 vite të martuar dhe
Spitali u tha se foshnja ka vdekur, pas 7 vitesh prindërit bëjnë zbulimin shokues Dy prindër kanë zbuluar se foshnja e tyre është e gjallë pasi besuan se kishte vdekur shtatë vjet më parë. Prindërit
Skandal në Maqedoni, dy vajza të jetimores kanë ngelur shtatëzënë Dy vajza minorene të strehimores "25 maji" janë shtatzënë. Njëra prej vajzave ka ndërprerë shtatzëninë, ndërsa tjetra
Abuzimi me fëmijët e jetimores, gjykata lë të lirë Albana Llazani Gjykata ka lënë të lirë 3 ish-punonjëset e Shtëpisë së Fëmijës në Shkodër. Mes tyre dhe drejtoresha e këtij institu
Dhunë në jetimoren e Shkodrës, lirohet nga burgu ish-drejtoresha Albana Llazani Ish-drejtoresha e shtëpisë së fëmijës në Shkodër, Albana Llazani, ka lënë sot qelinë e burgut në qytetin e Tiranës. Alba
Gjykata e Apelit lë në burg drejtoreshën e Jetimores Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në qeli drejtoreshën e Qendrës Rezidenciale të fëmijëve, Albana Llazani, ndërsa akuz
Arjan Çani është rritur në jetimore? Ja çfarë thotë ai Gazetari mjaft i përfolur i emisionit “Zonë e Lirë”, në Televizionin Klan, Arjan Çani, ka suprizuar mbarë publikun, kur
Jetimi tregon tmerrin e Shkodrës: Ja çfarë na bënin Një djalë jetim nga Shkodra ka treguar në emisionin "Zonë e Lirë" të Arjan Çanit tmerrin që ka përjetuar në jetimoren e
Ademi e pranon: Bashkia përgjegjësi për Jetimoren Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, si edhe përfaqësues nga sh
12 vjeçarja e jetimores në Shkodër i shkruan Ramës: Ja si na dhunonin... Një nga vajzat e dhunuara në jetimoren e Shkodrës vetëm 12 vjeçe ka marrë guximin ti shkruajë një letër kryeministrit Ed
Abuzimi me fëmijët në jetimorën e Shkodrës, protesta nga shoqëria civile Shoqëria Civile dhe ish fëmijë rezidentë në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër kanë marshuar nga Bashkia Shkodër drejt vendit
Ish drejtoresha dhe 4 punonjëset lihen në burg pas skandalit në jetimore Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg ish drejtoreshën e Qendrës Rezidenciale për Fëmijë dhe katër punonjëset e arrestuara
Zbardhet misteri, ja si u zbuluan përdhunimet në jetimoren e Shkodrës Pas alarmit mbi përdhunimet në jetimoren e Shkodrës, të tjera detaje janë zbardhur me kalimin e orëve. Në pranga janë vë
Një nga vajzat e jetimores ka shenja djegieje me cigare në trup Prokuroria e Shkodrës ka bërë të ditur se njëra nga vajzat e mitura të përdhunuara ka edhe shenja djegieje me cigare në
Nëna e tre vajzave në jetimoren e Shkodrës: M'i torturonin këtu, t’u bëhet ekspertiza Natasha Bajrami e komunitetit egjiptian, e shokuar nga çfarë kishte dëgjuar, takoi përmallshëm 3 vajzat e saj të mitura,
Vajzat e jetimores u abuzuan gjatë fundjavave kur i marrin për bamirësi? Nga hetimet aktuale, nuk rezulton se tri të miturat të jenë abuzuar seksualisht në ambientet e rezidencës. Kështu shkrua