999 rezultate për

jetesor

Adriatik Kelmendi tallet me Hashim Thaçin Gazetari Adriatik Kelmendi ëhsta tallur me foton që ka publikuar sot në Facebook, kryeministri Hashim Thaçi. "Thaçi p
Abdilaqim Ademi do të vizitojë Athinën Ministri Jetësor dhe i Planifikimit Hapësinor, Abdilaqim Ademi do të vizitojë sot Athinën. Ai do të marrë pjesë sot d
Fusha e Llukovës, do merren parasysh mendimet e dibranëve Projekti Fusha e Lukovës ka qenë një nga temat që Qeveria e Maqedonisë ka diskutuar në seancën e sotme të saj të hapur.
Hungari-Maqedoni bashkëpunim për menaxhimin e ujërave Bashkëpunimi midis dy shteteve në nivel bilateral në fushën e mbrojtjes së mjedisit jetësor ka filluar që në vitin 2005,
Besimi-Ademi: Si të shfrytëzohen fondet e IPA-së Ditën e sotme zv/kryeministri për integrime evropiane Fatmir Besimi do të takohet me ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Pl
Shtëpia e Bardhë: Përgjimet, jetësore kundër terrorizmit Agjencia Kombëtare e Sigurisë që mbledh të dhënat telefonike të amerikanëve nuk duhet të ndalohet. Kjo është thirrja që
Arifi takon Nevzat Bejtën Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot realizoi takim pune me kryetarin e komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta. Takimi u zh
Bejta vëzhgon punimet në terren Kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta së bashku me drejtorin e ndërmarrjes publike “Komunalec”, Memedali Xhafer
6 mënyra për t’i përballuar krizat jetësore (FOTO LAJM) Meditimi ndihmon në kontrollin e ndjenjave, ndërsa riorientimi i vëmendjes dhe biseda me mikun mund të na ndihmojnë të s
Gjoba për kompanitë që ndotin ajrin Ministria e Mjedisit Jetësor dhe e Planifikimit Hapësinor, inspektorët e Qytetit të Shkupit dhe komunat do të bëjnë kont
Atentat në Shkodër, vritet 38 vjeçari Një 38-vjeçar ka mbetrur i vrarë mbrëmjen e 28 nëntorit në qytetin e Shkodrës. Sipas policisë, Edmir Koçia është qëlluar
Marrëdhëniet ndëretnike, jetësore për vendin Kryetari i Komunës së Sarajit Bekim Murati ka pritur në një takim ambasadorin e SHBA-ve në Maqedoni Paul Wolhers. Në
Marrëdhëniet Maqedoni-SHBA, të shkëlqyeshme Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Abdilaqim Ademi, e ka informuar ambasadorin e SHBA-ve në Maqedon
Ademi sot takohet me përfaqësues të organizatave joqeveritare Ministri i Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Abdilaqim Ademi sot do të takohet me përfaqësues të organizatav
Hapet TEHNOMA 2011 Panairi TEHNOMA 2011, ka mbledhur sot në Shkup shumë kompani, në mesin e tyre 40 përqind kompani të huaja. Tehnoma po mb
Durrës, vritet me thikë 41-vjeçari Një sherr banal në qytetin e Durrësit ka çuar në vdekjen e një personi. Sipas burimeve nga policia e këtij qarku, Agim R
Jakupi në Konferencën ministrore të Dinarit në Slloveni Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Maqedonisë, Nexhat Jakupi sot dhe nesër do të marrë pjesë në K
Tadiç: Dialogu duhet të fillojë me tema për çështje jetësore Presidenti i Serbisë Boris Tadiç ka deklaruar për mediat serbe në lidhje me temat për të cilat do diskutohet në të ardhm