999 rezultate për

jetesor

Ndotja rrezikon qytetarët në Maqedoni Për shkak të ndotjes së ajrit dhe tejkalimit të pragut të informimit është konfirmuar vlera prej 100 mikrogramëve në met
Organizohet aksioni "Maqedonia pa mbeturina" Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikim Hapësinor në bashkëpunim me shoqatën për zhvillim të qëndrueshëm dhe mjedisi
Komuna e Strugës përplaset me qeverinë për plazhet Në vend që të hidhet faji mes pushtetit lokal dhe atij qendror, qytetarët kërkojnë që të bëhet kontroll më i madh i breg
Thaçi: Dy objektivat jetësorë mu plotësuan, ka mbetur edhe një Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për Televizionin TRT World ka theksuat se në jetën e tij kishte tri
Njerëz të cilët na habisin me zgjuarsinë e tyre! (FOTO LAJM) A keni provuar ndonjëherë për të rregulluar diçka, por nuk ka shkuar në mënyrën se si duhej? Shpesh shohim qasje kre
Maqedonasit kanë një kërkesë për Hahn Nga Instituti për Zhvillim Ekonomik kërkojnë që në agjendën e Johanes Han, të inkorporohet edhe zhvillimi ekonomik i rep
Sot ndahet çmimi “11 Tetori” Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot do të ndahet çmimi “11 Tetori” për vitin 2017, kjo është mirënjohja më e lart
Tragjedi jetësore/ Të jetosh pa lëvizur nga një plumb qorr Asllan Uka ka 12 vjet që jeton si person me nevoja të veçanta. Ishte një plumb qorr që atij ia ndryshoi jetën. Ngjarja e
Toreadori humb jetën tragjikisht, demi i tërbuar i ngul brinjët në organet jetësore (VIDEO) Një toreador i ri ka humbur jetën, pasi u godit nga një dem, gjatë turneut të tij debutues në Lisbonë të Portugalisë.
Dita e Pavarësisë, ja kush e fitoi çmimin “8 Shtatori” Në Sallën solemne të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë sot u dorëzua çmimi shtetëror “8 Shtatori” për vepër jetësore
5 qershori, dita ndërkombëtare e ambientit jetësor Nga Prof.Dr. Afrim Osmani Sot bota shënon Ditën Botërore të Mjedisit. Dita Botërore e Mjedisit shënohet më 5 qer
Rrugëtimi jetësor i femrave të suksesshme (VIDEO) “Gjithçka fillon nga ju, pa marrë parasysh se ku shkoni”, “Nuk duhet të jeni më të mirë se të tjerët, bëhuni vetvetja”.
Zgjat për 90 ditë të tjera ndalesa për Jugohromin Inspektorati shtetëror për mjedis jetësor, në bazë të Ligjit për mjedis jetësor, ka marrë sot vendimin për vazhdimin e n
BDI me projekt për ujësjellës në Pollog Kandidatët e Bashkimit Demokrtik për Integrim të Njësisë Zgjedhore nr. 6, promovuan projektin për ndërtimin e ujësjellës
Këto janë premtimet e Gruevskit për Maqedoninë Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, ka thënë se po përgatit disa projekte të ndryshme, duke filluar nga subvencionimi
BDI organizoi debat për mjedisin, planifikimn hapësinor dhe urbanistikën Bashkimi Demokratik për Integrim sot organizoi debat në sferën e mjedisit jetësor, planifikimit hapësinor dhe urbanizëm
Rama: Organizatat rinore, jetësore në politikë Rama e ka konsideruar rininë Eurosocialiste si një forcë të madhe e cila mund të sjellë ndryshim. Në fjalën e mbajtur në
Eco Guerilla: Jo manipulime gjatë vendosjes së filtrave të Jugohromit Lëvizja Eco Guerilla e mirëpret lajmin për vendosjen eventuale të filtrave nga ndotësi më i madh, “Jugohrom”. Më pos
Banka Europiane ndryshon qendrim për Urën e Boshkut Kanë ndryshuar qëndrimet e Bankës Evropiane për zhvillim lidhur me realizimin e projekteve Ura e Boshkut dhe Fusha e Luk
Nis aksioni "Maqedonia pa mbeturina" Në kuadër të projektit "Maqedonia pa mbeturina" sot në mbarë vendin do të realizohet aksioni nacional për pastrimin e mb