999 rezultate për

jeteses

Emiratet e Bashkuara Arabe lehtësojnë ligjet rreth alkoolit dhe bashkëjetesës së çifteve të pamartuara Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan të shtunën një "rregullim të madh" të ligjeve islamike të vendit, duke lejuar çiftet
Çfarë duhet bërë për të qenë produktivë në jetën e përditshme? Studime të ndryshme të kryera në të kaluarën kanë treguar se zgjimi herët në mëngjes shoqërohet me një sërë përfitimesh.
16 vite pas bashkëjetesës, kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë (FOTO LAJM) Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, ka qenë në qendër të mediave botërore për shkak të moshës së re, 34 vjeçe si drej
Finalja e mbijetesës, Vllaznia në avantazh të dyfishtë Vllaznia ka zhbllokuar dhe mw pas dyfishuart rezultatin shumw shpejt pwrballw Beslidhjes. Ështw Kruja lojtari qw e ka dw
Si mjekët mbrojnë veten nga COVID-19 përmes ushqimit dhe stilit të jetesës Ne e dimë se çfarë hapash duhet të ndërmarrim për të zvogëluar mundësinë e infektimit nga virusi, por si duhet të ndërto
Rektori i Universitetit të Mjekësisë: Zbatoni rregullat, jemi në fund të epidemisë (VIDEO) Rektori i Universitetit të Mjekësisë, prof. Arben Gjata në një videomesazh të publikuar nga ministrja e Shëndetësisë Oge
Zaev apo Mickovski? Çfarë thonë qytetarët sipas sondazheve Sipas qytetarëve, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev do të ishte kryeministër i ardhshëm më mirë sesa Lideri i VMRO-DPMNE-së,
Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit
Gjilani fiton dhe merr kreun, Ferizaji triumfon në derbin e mbijetesës Me ndeshjet e sotme është mbyllur edhe xhiroja e 14’të e edicionit 2019/2020 në IPKO Superligë. Gjilani ka fituar si
Dikur ikonë, modelja zhgënjen fansat me fotot nga plazhi (FOTO LAJM) Ajo vendosi muajt e fundit që të ndryshonte stilin e jetesës, duke i dhënë fund konsumimit të pijeve alkoolike. Super
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Cili është sekreti i jetëgjatësisë? Tregojnë ekspertët Shumë studime janë bërë për të kuptuar sekretin e jetëgjatësisë, mirëpo tani shkencëtarët mendojnë se e kanë përgjigjen.
Pas bashkëjetesës, vjen lajmi i ëmbël, vajza e Jozefina Topallit është shtatzënë (FOTO LAJM) Pas ndarjes nga Luiz Ejlli, Megi ka nisur një marrëdhënie të re, të cilën duket se e ka bërë serioze dhe partnerin e saj
Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon. Shqipëria renditet në vendin e 9-të nga 40 shtete t
Haradinaj: Kosova, shembull i bashkëjetesës ndërfetare Kryeministri Ramush Haradinaj i ftuar për iftar në Pejë, në kuadër të muajit të shenjtë të Ramazanit tha se Kosova se k
Luftëtari-Tirana, sfida e mbijetesës mbyllet pa fitues (VIDEO) Luftëtari-Tirana, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Kategorisë Superiore, nuk ka dhuruar fitues. Ashtu siç ka ndod
Derbi i mbijetesës, "Tirona Fanatics" gati për në Gjirokastër Tirana luan një nga transfertat më delikate të këtij sezoni. Këtë fundjavë, bardheblutë do të udhëtojnë drejt Gjiroka
Këto imazhe tregojnë më së miri realitetin e sotëm (FOTO LAJM) Njerëzimi ka evoluar nga viti në vit dhe bashkë me të, edhe mënyra e jetesës. Teknologjia ka luajtur një rol shumë të rë
Ndizet derbi i mbijetesës, Kastrioti ndëshkon Luftëtarin (VIDEO) Kastrioti ndez garën për mbijetesë, duke mposhtur një rival direkt për qëndrimin në Superiore. Skuadra e drejtuar ng