999 rezultate për

jeshile

Parlamenti gjerman i jep dritën jeshile legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore Parmalmenti gjerman ka votuar sot në mënyrë unanime pro legalizimit të marijuanës për qëllime mjekësore. “Kjo është n
Kurdët i afrohen burgut më famëkeq të ISIS-it, dritë “jeshile” për pengjet Forcat kurdo-arabe, të mbështetura nga SHBA-ja, sot po korrin një fitore pasi janë vënë në ndjekje të ISIS dhe poarrijnë
Konsumoni hudhra sepse era e keqe nuk është më një problem, ja zgjidhja Shkencëtarët nga Universiteti Shtetëror i Ohajos thonë se kanë për erën e padurueshme të hudhrës e ka një zgjidhje dhe a
Të mirat shëndetësore që sjell sallata jeshile Sallata jeshile promovon funksionimin e trurit. Sipas Organic Facts, sallata jeshile mbron qelizat nervore ose neuronet.
Ja si të ushqeheni sipas moshës Ella Allred, dietologe e SuperfoodUK.com ka treguar se çfarë duhet të konsumojmë, për tu siguruar se po ushqehemi drejtë
Konsumoni një mollë jeshile në ditë, për një jetë të shëndetshme Një mollë në ditë mban larg doktorin por një mollë jeshile në ditë ju bën të mos keni kurrë nevojën e një doktori. Kë
Britania jep "dritën jeshile" për një central të ri bërthamor Qeveria britanike ka rënë dakord lidhur me ndërtimin e centralit bërthamor, Hinkley Point C. Mediet ndërkombëtare sh
Rama: Shpresoj të na jepet dritë jeshile për hapjen e negociatave Duke e vlerësuar si shumë të rëndësishëm takimin e sotëm të Këshillit për Stabilizimin Shqipëri-BE, kryeministri Rama nu
Rio 2016/ Pishina olimpike kthehet nga blu në jeshile (FOTO LAJM) Ditën e martë uji në një nga pishinat ku do të zhvillohej gara e 10-metërshit të sinkronizuar për femra, i quajtur zyrt
Mister në Rio, pishina bëhet nga blu në jeshile (FOTO) Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil kanë pasur plot gjëra të çuditshme, por ajo që ka ndodhur në kompleksin e pi
Dieta me banana, dobëson 8 kg në muaj Keni dëgjuar për japonezin Hitoshi Watanabe, që humbi rreth 8 kg në disa muaj? Ju prezantojmë më dietën e përdorur ng
Përfitimet shëndetsore nga ushqimet jeshile Ushqimet jeshile kanë një rëndësi të veccantë në shëndetin e organizmin tonë. Konsumimi i tyre jep sa më shumë energji d
Pse duhet të konsumojmë arra Arra është një frut i pasur me vitamina B1 dhe B2, që i japin energji trupit dhe elemente vitale që janë të domosdoshme
Ironia e Braçes për këmbësorët: Unë që ri në këmbë dukem si hu duke pritur jeshilen! Deputeti socialist Erjon Braçe, këtë herë i ka dedikuar një status këmbësorëve të cilët kanë kaluar rrugën në një kohë k
E kuqe dhe jeshile, "loja" e semaforëve në Tiranë Shqipëria është vendi ku çudirat nuk kanë fund, ku semaforët japin sinjale aq sa të ngatërojnë për të marrë një vendim.
Luftoni tumoret me spinaq dhe sallatë jeshile Studime të shumta janë kryer rreth rëndësisë që kanë pemët dhe perimet, të cilat kanë aftësi shëruese dhe mund të jenë s
Shqipërisë i hapet "drita jeshile" për Botërorin e Peshëngritjes në SHBA Kombëtares shqiptare të Peshëngritjes i hapet rruga për të marrë pjesë në Botërorin e peshëngritjes, që do të zhvillohet
Cilët janë më të shëndetshme, bananet jeshile apo të verdha? Bananja është një ndër frutat më të këshillueshëm për një shëndet të mirë. Ato i kemi dy llojesh jeshile që janë të papj
Sekreti i krijesës jeshile (VIDEO) Kjo është një krijesë, e cila me pamjen e saj ka befasuar shumë persona. Ajo është ngjyrë jeshile dhe ngjason me gjarpri
Ja një dritë jeshile për personat e gjymtuar Shkencëtarët amerikan në bazë të një nisme të ndërmarrë kanë krijuar gjymtyrën e një miu në laborator. Ky është një eksp