999 rezultate për

jeshile

Kate Middleton siç nuk e keni parë ndonjëherë, ushtrohet para kamerave me tuta dhe atlete (VIDEO) Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton, ka teguar aftësitë e saja sportive në SportAid, në Londër. 38-vjeçarja garoi me
Varheji jep dritën jeshile: BE-ja mund t’i hap negociatat me Shkupin dhe Tiranën Që ta ruajë kredibilitetin e tij, Bashkimi Evropian duhet ta përshpejtojë eurointegrimin e vendeve nga Ballkani Perëndim
Lajm i mirë për Shqipërinë, Franca drejt heqjes së bllokadës për negociatat Sinjale pozitive vijnë nga Franca sa i përket negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Qeve
Presidenti i parlamentit austriak jep "dritën jeshile" për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka ka dhënë dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë eVeriut.
Greqia jep "dritë jeshile", njihen patentat shqipare Shteti fqinj, Greqia ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqi
Ruçi dhe Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhën
E kuqe dhe jeshile? Historia që fshihet pas ngjyrës së festave Nuk është se një ditë, ngjyra e kuqe dhe e gjelbër u shpallën ngjyrat e Krishtlindjeve. Ka një histori të gjatë dhe
As nuk e kishit imagjinuar ndikimin e aromës së mollës dhe kastravecit në psikologjinë tuaj Konsumimi i mollëve jeshile dhe kastravecave i bën shumë mirë shëndetit, por e keni menduar si ndikon aroma e tyre në ps
NEGOCIATAT/ Cilët janë 3 shtetet që dolën kundër dritës jeshile për Shqipërinë Reuters “Franca u ka bërë me dije vendeve të tjera të Bashkimit Evropian këtë javë se është kundër fillimit të
Bundestagu i jep dritë jeshile qeverisë gjermane për Maqedoninë Alsat mëson se Bundestagu gjerman sot përveç pëlqimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Ver
A do i japë dritën jeshile Parisi Maqedonisë? Ja qëndrimi që kanë francezët Franca mbetet e pavendosur për miratimin e datës për Maqedoninë e Veriut për fillimin e negociatave të anëtarësimit në B
"Dritë jeshile" për Messin, mund të largohet nga Barcelona Duke filluar nga vera e vitit të ardhshëm, të gjitha klubet që kanë ëndërruar të kenë një ditë në gjirin e tyre Lionel M
Gjermania i jep dritën jeshile Kosovës Gjermania, shtet që ka mbi 82 milionë banorë, është rreshtuar kah vendet që e përkrahin heqjen e vizave për qytetarët e
Parlamenti i Holandës, "dritë të kuqe" për negociatat e Shqipërisë dhe "jeshile" për Maqedoninë Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave, ndërsa vendimi për Maqedoninë e
Bruksel, Rama kërkon që Europa të hapë dritën jeshile Gjatë konferencës në Bruksel me Presidentin e Komisionit Evropian, kryeministri Edi Rama është shprehur se tashmë është
Sulmohet me raketa ambasada amerikane Zona Jeshile (Green Zone) në qytetin e Bagdatit është goditur nga një raketë ‘Katjusha’, raporton Reuters. Kjo zonë e kr
Dieta e gjelbër që bën mrekullinë për një javë Nuk është kjo një dietë vetëm për të rënë në peshë, por edhe për t’u pastruar dhe ndihmuar organizmin të rigjejë vitamin
Zvicra hap dritën jeshile për emigrantët shqiptarë Zvicra ka qenë një ndër destinacionet kryesore të shqiptarëve të Kosovës, të cilët pasi u larguan nga vendi vijuan jetën
Pse e kuqe dhe jeshile? Historia që fshihet pas ngjyrës së festave Nuk është se një ditë, ngjyra e kuqe dhe e gjelbër u shpallën ngjyrat e Krishtlindjeve. Ka një histori të gjatë dhe
Ekspertët japin alarmin për sallatën jeshile: Është e rrezikshme! Duket se tashmë në listën e ushqimeve të rrezikshme është futur edhe sallata jeshile. Pikërisht në Kaliforni është re