999 rezultate për

jerusalemit

Edhe për Pashkë serbët vajtojnë për Kosovën në Jeursalem (VIDEO) Në rrjetet sociale është publikuar xhirimi në të cilin shihet një grup i njerëzve të cilët këndojnë “Oj Kosovë, Kosovë”.
Mikesha shqiptare e Trump kritikon qëndrimin e Shqipërisë në OKB Gruaja e parë shqiptaro-amerikane e zgjedhur këshilltare në shtetin e Nju Jorkut, Lisa Milicaj, ka dënuar pozicionimin e
Lumë protestash kundër njohjes së Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit Një valë e re protestash kundër vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të
Nga Herodi tek Sulejmani i Madhërishëm, 5 personazhet që i dhanë formën Jerusalemit Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të
Kaos në Betlehem pas vendimit të presidentit Trump për njohjen e Jerusalemit Gjatë gjithë ditës së sotme janë zhvilluar trazira në Betlehem, të cilat shpërthyen pas deklaratës së presidentit amerik
Fillon lufta mes Palestinës dhe Izraelit! Përleshje e shkatërrim në Jeruzalem (FOTO LAJM) Protestuesit palestinezë u përleshën sot me ushtarët izraelitë në Jeruzalem, Ramallah dhe vende të tjera në Bregun Perën
Kryepeshkopi i Jerusalemit urdhëron mbylljen e kishave në shenjë solidariteti me “vëllezërit myslimanë” Izraeli, si pjesë të zbatimit të “masave të sigurisë” ka vendosur kamera, detektorë dhe skanera sigurie X-ray jashtë xha
Sulm terrorist me kamion në Jerusalem, 3 të vdekur dhe 15 persona (FOTO LAJM) Një sulm terrorist ka ndodhur në Jeruzalem, ku një person ka shtypur disa njerëz duke lënë të paktën 3 të vdekur dhe mbi
Izraeli ndërpret bashkëpunimin me UNESCO-n Izraeli njoftoi sot pezullimin e bashkëpunimit me UNESCO-n një ditë pas votimit, një akt i denoncuar në Izrael që mohon
Ramës i dorëzohet Fermani i Vjetër që u garantonte të Krishterëve Lirinë e Besimit në Jerusalem (VIDEO) Gjatë takimit të kryeministrit Rama me Patriarkun orthodhoks të Jerusalemit, Theofili III, u fol edhe për bashkëjetesën
Shqiptarët, për dhjetë vjet ishin zotër të Jerusalemit nga Bajram Peçi* Jerusalemi dhe shqiptarët, ç’lidhje mund të kenë mes tyre? Asnjë! Janë jo pak, por 1736 kilometra l
Për dhjetë vjet shqiptarët ishin zotër të Jerusalemit (FOTO-LAJM) Bajram Peçi - Jerusalemi dhe shqiptarët, ç’lidhje mund të kenë mes tyre? Asnjë! Janë jo pak, por 1736 kilometra larg një
Arrestohet myftiu i Jerusalemit Policia Izraelit ka arrestuar ditën e sotme myftiun e madh të Jerusalemit pasi ai duhet të përgjigjet në lidhje me prish
Al Fatah nuk ndryshon qendrimin rreth Jerusalemit Levizja islamike palestineze Al Fatah nuk ndryshon asnje presje nga qendrimi i saj ne lidhje me qytetin e shenjte te Jer