999 rezultate për

jeremic

Zbulohen takimet e fshehta të Thaçit dhe Vuçiçit “Ne faktikisht gjendemi në fazën përfundimtare të bisedimeve, dhe në gjysmën e parë të vitit 2019 mund të pritet një ‘bl
Zien Serbia pasi Jeremiç e pranoi se Kosova do të hyjë në OKB Kryetari i Partisë Kombëtare në Serbi, Vuk Jeremiç tha sot gjatë ditës, se presidenti serb ua ka premtuar amerikanëve ul
Jeremiç nuk ngopet duke i bërë keq Kosovës Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE
Ish-ministri serb: Gruevski ka bërë pastrim parash përmes pushtetit në Beograd Ish-ministri serb i Punëve të Jashtme dhe lider i Partisë popullore në opozitë, Vuk Jeremic sot ju bëri thirrje organeve
Gara presidenciale, Jeremiç akuzon rëndë Vuçiçin për Kosovën Duket se gara presidenciale në Serbi ka marrë dimensione të tjera. Kandidati presidencial serb, Vuk Jeremiç, e ka akuzua
Hoxhaj "tallet" me vizitën turistike të Jeremiçit në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka ironizuar vizitën në Pejë të kandidatit për President të Serbis
"Jeremiç pështyu popullin e tij, mbështeti Thaçin dhe Mustafën" Zëvendëspresidenti i Bordit kryesor të Partisë Përparimtare Serbe, Milenko Jovanov, ka akuzuar mbrëmë presidentin e Qend
Fitoi ndaj Jeremiçit, Guterres nominohet për sekretar të OKB-së Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka nominuar zyrtarisht Antonio Guterres, për sekretar të përgjithshëm të OK
Humb Jeremic, një portugez në krye te OKB-së Ish-shefi i UNHCR-së dhe ish-kryeministri i Portugalisë António Guterres vazhdon të ketë shancet më të mira për t’u zgje
Jeremiç përballet me fuqitë perëndimore për shkak të NATO-s dhe Kosovës Kandidati Serb për sekretar të përgjithshëm të OKB-së, pritet të përballet me veton e fuqive perëndimore në raundin e so
SHBA-të do bllokojnë Jeremiç në garën e OKB-ve Në garën e sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, kandidati serb Vuk Jeremiç mund të hasë në bllokimin e Sh
Gutierrez prin në garën për sekretar të OKB-së, Jeremiç i dyti Kandidati i Serbisë për sekretar të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Vuk Jeremiq ndodhet në vendin e dytë pas numër
Një grua në krye të botës? Ban Ki-moon përfundon mandatin e Sekretarit të Përgjithshëm në muajin janar të 2017 dhe procesi për zgjedhjen e pasardhë
Ish-ministri serb Vuk Jeremiç, kandidat serioz për të zëvendësuar Ban Ki-moon Ekspertët e fushës së sigurisë vazhdimisht kanë shtruar nevojën e zbardhjes sa më shpejtë të këtyre rasteve, meqë ato kr
Daçiç mbështet Jeremiçin në OKB Qeveria e Serbisë ende nuk ka marrë një vendim për kandidatin e saj zyrtar për sekretar të Përgjithshëm të OKB-së. Ng
Shqiptari që “turpëroi” Tadiçin dhe Jeremiçin në “Harward” Faton Bislimi është një nga shqiptarët e pakët që kanë bërë studime në Universitetin më prestigjioz në botë - në Harvard
Shqipëria dhe Kroacia turpërojnë Jeremicin Në vend të kandidatit serb Vuk Jeremic është zgjedhur në mënyrë unanime nga asambleja e Përgjithshme e OKB-së përfaqësue
Jeremic: Vatikani nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës Vatikani nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Kështu është shprehur kreu i Asamblesë së Përgjithshme të OKB'së Vuk Jere
SHBA bojkoton debatin e Jeremiç në OKB Disa organizata e vendeve të rëndësishme, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dh
Shoqëria Civile letër në OKB, kërkohet dorëheqja e Jeremiç Shoqëria Civile shqiptare i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Moon, në të cilën i kërkoh