999 rezultate për

jens

Maqedonia e Veriut themelon Agjensinë për Siguri Kombëtare Qeveria e Maqedonisë së Veriut, gjatë seancës së mërkurës ka marrë vendim për formimin e Agjensisë për Siguri Kombëtare,
Kujdes, shqiptarët të mos i përdorin këto antibiotikë Janë publikuar antibiotikët që nuk duhen rekomanduar nga mjekët ose duhen dhënë në mënyrë të kufizuar. Këtë u ka kërk
2 800 euro për në Amsterdam, arrestohet drejtuesja mashtruese e një agjensie turistike Pavarësisht denoncimeve të shumta kundër disa agjensive turistike mashrtuese, rastet e tilla vijojnë të mbeten problemat
Vuçiç kërkon të takohet me Thaçin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka kërkuar vazhdimin e bisedimeve me Kosovën. Ai beson se kështu mund të vazhd
Vajza shqiptare tregon tmerrin rrugës për Greqi: Si na e punoi agjensia (FOTO LAJM) Udhëtimi i një vajze të re shqiptare nga Shqipëria drejt Greqisë, aty ku jeton prej vitesh, ka rezultuar një tmerr i vër
Policia: Kjo agjensi turistike është mashtruese Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prishtinë është duke i traj
Çudi shqiptare, agjensia turistike u merr paratë dhe nuk i çon në Turqi Disa agjencione turistike po vazhdojnë të mashtrojnë qytetarët e Kosovës, duke u marrë paratë dhe duke i lënë pa pushime
Pas Ronaldos e ka radhën James, kolumbiani në telashe me Agjensinë e Tatimeve në Spanjë Organet fiskale spanjolle vazhdojnë të bëjnë “viktima” nga bota e futbollit. Këtë herë është futbollisti kolumbian James
Osmani flet pas takimit me Stoltenberg Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani i cili gjendet në Bruksel bashkë me kryeministrin Zoran Zaev dhe min
Thaçi siguron NATO-n së ushtria do të formohet në kordinim me ta Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stolt
Ndodh edhe kjo, agjensia shtetërore shpenzon gabimisht 200 mijë euro Një sërë shkeljesh ka gjetur Zyra Kombëtare e Auditimit në Agjencinë për Menaxhim të Komplekseve Memoriale të Kosovës (A
Ronaldo i përgjigjet Agjensisë Tatimore pas shmangies së taksave "Mos u mundoni të shuaj momentin e bukur që po jetoj me lajme të rreme", pohoi Cristiano Ronaldo, lojtar i Real Madridit
Rama shkrin 13 Drejtoritë e bujqësisë në të gjithë vendin Kreu i qeverisë Edi Rama ka njoftuar nga Elbasani shkrirjen përfundimtare të 13 Drejtorive të Bujqësisë në të gjithë ven
Stoltenberg: Vendi i Maqedonisë është në NATO Gjatë takimit të Sekretarit gjenereal Jens Stoltenberg me ministren e Mbrojtjes, Radmila Sheqerinska është thënë se vend
Babagjyshi ndërron pol, ngrohja globale e shtyn në jug Po bëhet kaq ngrohtë, sa Babagjyshi i Vitit të Ri do të zhvendoset në Polin e Jugut! Agjensia qeveritare kanadeze “Po
Mashtruar nga agjensitë, qindra qytetarë bllokohen në portin e Vlorës Tetë autobusë me pasagjerë, makina të vogla dhe kamionë të transportit të mallrave nuk kanë mundur të udhëtojnë as këtë
E FUNDIT/ Rrëzohet avioni në Rusi, 6 viktima Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi. Nga raportimet e para mësohet se një avion i vogël është rrëzuar në rajonin
Studentët thumbojnë dekanët e Universitetit të Tiranës: Uluni, katër! Universiteti i Tiranës, më i vjetri dhe më i madhi në Shqipëri u rëndit i fundit në listën e vlerësimit nga agjensia bri
Dënohet për korrupsion shefi i anti-krimit të organizuar në Norvegji Një zyrtar i vjetër dhe i lartë i policisë norvegjeze është dënuar me 21 vjet burg për marrje ryshfeti dhe ndihmë ofruar
Je i zgjuar? Danimarka ka një ofertë për ty Sipas një studimi të fundit, nuk ka vend më të mirë mbi tokë për të jetuar se sa Danimarka. Progresi Social Imperativ, n