999 rezultate për

jella

Të braktisura dhe të mistershme, kështjellat më tërheqëse në botë (FOTO LAJM) Historitë dhe sekretet që ato mbartin i bëjnë edhe më tërheqëse ato. Por për këto ndërtesa të mëdha mjafton fakti që jan
Historia e pazbuluar e kryetarit të Bashkisë së Tiranës: U diplomua në Kembrixh, por u burgos nga komunistët Publikohet historia e panjohur e Rexhep Jellës, pinjoll i një prej familjeve autoktone më të njohura tiranase, i cili p
As vonesa e ciklit e as të vjellat, kjo është shenja e parë që tregon se jeni shtatzënë Rritja e gjoksit është një nga shenjat e para të shtatzënisë. Dy javët e para pasi keni mbetur shtatzënë, gjoksi fillon
Dhurata për Krishtlindje edhe në kopshtin zoologjik (FOTO LAJM) Festa e Krishtlindjes mbërriti edhe në kopshtin zoologjik Adelaide, Australi, ku kafshët u panë duke hapur dhuratat e ty
E besoni dot? 1500 kështjella janë në shitje në Francë (FOTO LAJM) Më shumë se 1 500 kështjella mund të jenë në shitje në Francë, raportoi gazeta franceze “Le Figaro”, duke përmendur eksp
Gjella e mrekullisë: Largon kolesterolin, parandalon sulmet në zemër dhe ju jep energji Ka kaq shumë ushqime që ne duhet të hamë për të qenë të shëndetshëm, por shpesh ushqehemi me ushqim të pashëndetshme. So
E lidhur me Strakoshën? Kejvina Kthjella rrëfehet për të gjithë (FOTO LAJM) Modelja Kejvina Kthella është përfolur gjatë për një lidhje me portierin e kombëtares shqiptare, Thomas Strakoshën. E
Gjella me kripë e kripa me karar, ja kur masturbimi i tepërt bëhet i dëmshëm A të dëmton masturbimi i tepërt ? Kjo është një pyetje që nuk arrij të sqaroj kurrë. Ende mbas dy vite e gjysëm T
Fluks i fëmijëve të prekut nga sëmundjet e stinës: Të vjella Vjeshta ka intensifikuar edhe virozat që qarkullojnë në vendin tonë. Ndonëse po kalojmë ditë me mot të ngrohtë dhe diell
Dukesha tregon për jetën në kështjellën e lashtë (FOTO LAJM) Dukesha e Rutlandint ka treguar për kamerat kështjellën e vjetër ku ajo jeton mes luksit. Kështjella i ka muret të de
Yjet e futbollit, shtëpitë si kështjella dhe kopshte me kondicioner, sa kanë kushtuar (FOTO LAJM) Shtëpia e Gary Neville është padyshim një nga më të veçantat e para ndonjëherë. Shtëpia ka formë luleje, e mimeti
Njihuni me 10 kështjellat më madhështore në botë (FOTO LAJM) Përgjatë historisë së njerëzimit, interesimi për kështjellat, dukjen e tyre, arkitekturën apo historinë që fshihet pas k
Kështjella më e lartë e ndërtuar nga rëra Në Binz të Gjermanisë është ndërtuar kështjella më e lartë nga rëra. Definitivisht nuk është një kështjellë rëre që jemi
Pediatri,vapa dhe temperaturat e larta shkaktojnë diarre dhe të vjella tek fëmijët Temperaturat e larta këto ditë të verës kanë shkaktuar probleme shëndetësore edhe tek fëmijët. Drejtoresha e klinikës
Si të mbrohemi nga virozat verore Termi virozë shpesh përdoret për sëmundje më të shkurtra dhe më të lehta që shkaktojnë virusin, ose supozohet se janë sh
Plas te Bayern, grushta mes Lewandowskit dhe Comanit Pavarësisht fitores kundër Borussia Dortmund dhe rikthimin në krye të renditjes në Bundesligës , në shtëpinë e Bayern Mu
Këto janë kështjellat më të bukura në Angli (FOTO LAJM) Trashëgimia Awards 2019 ka zbuluar vendet më të mrekullueshme ku mund t’i viziton në Britani të madhe. Ndër to kështj
I preu veshët kunatit dhe plagosi mikun e shpisë, si nisi dhe u mbyll me një viktimë sherri në Dibër 40 vjeçari Adriatik Jella mbeti i vrarë gjatë mbrëmjes së djeshme në shtëpinë e vjehrrit të tij pasi u godit prej të afë
Vdiq pas të vjellave dhe dhimbjeve të stomakut, më pas mjekët mësojnë të vërtetën tronditëse Një vajzë vetëm 18 vjeç dhe shumë e shëndetshme është gjetur e e vdekur nga miqtë e saj në kampusin e Universitetit.
Shumë të vjella gjatë shtatëzanisë? Fëmija do të dalë i zgjuar Të përzierat janë vërtet të bezdisshme gjatë shtatzënisë. Ky problem është më i pranishëm në muajt e parë. Një stu