999 rezultate për

jashtem

Rama lë vilën e Mitsotakis, ministri i Jashtëm grek "nuk i ndahet", i shkon tek dera e makinës (VIDEO) Top Channel ka siguruar momentet teksa kryeministri Edi Rama del nga vila e kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis. P
Ministri i Jashtëm grek telefonon Xhaçkën, çfarë u diskutua Ministrja e re e Jashtme, Olta Xhaçka, është kontaktuar në telefon nga homologu i saj grek Nikos Dendias. K a qenë ve
Bes Kallakut i zbulohet "sekreti": Kam patur një lidhje jashtëmartesore (FOTO LAJM) Të ftuar në puntatën e djeshme në "Roped ëith Olsi", me Olsi Bylykun, ishin kolegët e tij të "Portokalli" dhe "BE Coffe"
Furtuna në Qeveri, Meta dekreton shkarkimin e Ramës si Ministër i Jashtëm Ndryshimet në qeveri janë bërë zyrtare ditëen e sotme. Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e Edi Rama ng
Meta zbulon prapaskenat: Për të dekretuar Xhaçkën duhet të shkarkohet Rama! "Duhet të vijë kërkesa për zhdekretimin e ministrit të jashtëm Edi Rama, i cili është ministër i jashtëm dhe emërimi i m
"Unë do të rrezikoja gjithçka për ty", zbulohen lidhjet jashtëmartesore të Maradonës Që pas vdekjes së tij faqet e para të gazetave dhe portaleve janë mbushur për Diego Armando Maradonën. Tashmë zbulohen d
Luftimet vazhdojnë, Pompeo takon ministrat e Jashtëm të Azerbejxhanit dhe Armenisë Forcat e Azerbajxhanit dhe armenëve vazhduan luftimet në Nagorno-Karabak më 24 tetor, një ditë pasi ministrat e Jashtëm
"Turp, turp", mbërrin mes thirrjeve Ministri i Jashtëm grek Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore në Tiranë. Ai fillimisht
Çështja e kufirit detar, ministri grek viziton nesër Shqipërinë Mediat greke e konsiderojnë si vendimtare vizitën në Shqipëri të ministrit të Jashtëm Nikos Dendias e përcaktuar në axhe
Kufiri detar, ministri i Jashtëm grek: Të kapim sërish fillin e bisedimeve Ministri i Jashtëm në detyrë i Greqisë, Nikos Dendias, ka komentuar ecurinë e bisedimeve me Shqipërinë, lidhur me çështj
Ndërhyn Rusia, merr kthesën e papritur lufta Azerbajxhan-Armeni Ministrat e jashtëm nga Armenia dhe Azerbajxhani do të marrin pjesë në bisedimet rreth konfliktit në rajonin e Nagorno-K
Pse keni nevojë që të gjithë t'ju pëlqejnë? Ne si qenie njerëzore jemi programuar të duam miratimin e atyre që na rrethojnë”, shpjegon Becky Spelman, psikologe.
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
Marrëveshja e detit, Greqia shpejton procedurat për bisedime me Shqipërinë Marrëveshja e detit ka shkaktuar një zhurmë të madhe në vendin tonë për shkak të deklaratës së kryeministrit grek se Gre
Bujar Osmani bën betimin, i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut në rolin e ministrit të Jashtëm Tashmë Ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shkruar në lidhje me votimin e tij si ministër i Punëve të Jashtme,
"Shqipëria nuk ka ministër të Jashtëm" Nga Veton Surroi Bota ndahet në Uruguai dhe ne 1. Kjo javë e fundit e verës – sipas përllogaritjes tradi
Nuk është faji i vapës, ja përse keni vazhdimisht skuqje dhe kruajtje të gjoksit Jo të gjitha shenjat apo ndryshimet në strukturën e gjirit, paralajmërojnë një problem serioz. Shpesh abuzohet me të ash
Tensionet në Mesdhe, Merkel telefonon Mitsotakis dhe Erdogan Një nga temat që u diskutuan në takimin e ministrave të jashtë të BE të premten pasdite, veç sanksioneve të mundshme kun
Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje (FOTO LAJM) Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të
Flet babai i djemve që ekzekutuan taksistin: Gruaja "mollë sherri" për lidhjen jashtëmartesore! “Familja e Abdulla Budllës më ka borxh nëse ka prekur nderin e familjes time”. Kështu shprehet mes tronditjes dhe hutimi