999 rezultate për

jashtem

Luftimet vazhdojnë, Pompeo takon ministrat e Jashtëm të Azerbejxhanit dhe Armenisë Forcat e Azerbajxhanit dhe armenëve vazhduan luftimet në Nagorno-Karabak më 24 tetor, një ditë pasi ministrat e Jashtëm
"Turp, turp", mbërrin mes thirrjeve Ministri i Jashtëm grek Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore në Tiranë. Ai fillimisht
Çështja e kufirit detar, ministri grek viziton nesër Shqipërinë Mediat greke e konsiderojnë si vendimtare vizitën në Shqipëri të ministrit të Jashtëm Nikos Dendias e përcaktuar në axhe
Kufiri detar, ministri i Jashtëm grek: Të kapim sërish fillin e bisedimeve Ministri i Jashtëm në detyrë i Greqisë, Nikos Dendias, ka komentuar ecurinë e bisedimeve me Shqipërinë, lidhur me çështj
Ndërhyn Rusia, merr kthesën e papritur lufta Azerbajxhan-Armeni Ministrat e jashtëm nga Armenia dhe Azerbajxhani do të marrin pjesë në bisedimet rreth konfliktit në rajonin e Nagorno-K
Pse keni nevojë që të gjithë t'ju pëlqejnë? Ne si qenie njerëzore jemi programuar të duam miratimin e atyre që na rrethojnë”, shpjegon Becky Spelman, psikologe.
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
Marrëveshja e detit, Greqia shpejton procedurat për bisedime me Shqipërinë Marrëveshja e detit ka shkaktuar një zhurmë të madhe në vendin tonë për shkak të deklaratës së kryeministrit grek se Gre
Bujar Osmani bën betimin, i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut në rolin e ministrit të Jashtëm Tashmë Ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shkruar në lidhje me votimin e tij si ministër i Punëve të Jashtme,
"Shqipëria nuk ka ministër të Jashtëm" Nga Veton Surroi Bota ndahet në Uruguai dhe ne 1. Kjo javë e fundit e verës – sipas përllogaritjes tradi
Nuk është faji i vapës, ja përse keni vazhdimisht skuqje dhe kruajtje të gjoksit Jo të gjitha shenjat apo ndryshimet në strukturën e gjirit, paralajmërojnë një problem serioz. Shpesh abuzohet me të ash
Tensionet në Mesdhe, Merkel telefonon Mitsotakis dhe Erdogan Një nga temat që u diskutuan në takimin e ministrave të jashtë të BE të premten pasdite, veç sanksioneve të mundshme kun
Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje (FOTO LAJM) Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të
Flet babai i djemve që ekzekutuan taksistin: Gruaja "mollë sherri" për lidhjen jashtëmartesore! “Familja e Abdulla Budllës më ka borxh nëse ka prekur nderin e familjes time”. Kështu shprehet mes tronditjes dhe hutimi
Frikë për valë të dytë? Ministri i Jashtëm tregon pse u la Shqipëria jashtë kufijve të BE Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, shprehet se lënia e Shqipërisë jashtë kufijve të Bashkimit Europ
Nuk është faji i vapës, ja përse keni vazhdimisht skuqje dhe kruajtje të gjoksit Jo të gjitha shenjat apo ndryshimet në strukturën e gjirit, paralajmërojnë një problem serioz. Shpesh abuzohet me të ash
E teproi? Flaka Krelani vjen super joshëse në daljen e fundit (FOTO LAJM) Flaka Krelani përsëri ka postuar një fotosesion të ri me veshje provokative. Me fustanin e hapur ka treguar asetet e
BE nuk hap kufijt! Zbulohet data kur mund të udhëtojnë shqiptarët lirisht në zonën Shengen Qytetarët shqiptarë dhe të vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor do ta kenë të pamundur të udhëtojnë drejt zonës Shen
Franca dhe Gjermania kërkuan fillimin e dialogut me Serbinë, reagon këshilltari i Thaçit Vetëm pak ditë më parë, dy ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë deklaruar se kërkonin fillimin e dialogut Kosov
Shqiptarët e mbetur jashtë kufijve, ish-ministri i Jashtëm: Të mundësohet kthimi! Ish-ministri i Jashtëm, socialisti Ditmir Bushati, ka një mesazh për të gjithë ata shqiptarë që kanë mbetur jashtë kuf