999 rezultate për

jashte

BE nuk hap kufijt! Zbulohet data kur mund të udhëtojnë shqiptarët lirisht në zonën Shengen Qytetarët shqiptarë dhe të vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor do ta kenë të pamundur të udhëtojnë drejt zonës Shen
Nën efektin e alkolit, britanikët festojnë jashtë kontrollit lirinë nga koronavirusi (FOTO LAJM) Koronavirusi ka bërë që të rinjtë britanikë të heqin dorë nga tradita e tyre e të festuarit çdo fundjavë. Para kësaj
Gazetarët mbesin përsëri jashtë Kuvendit të Kosovës Pak minuta na ndajnë deri në votimin e qeverisë së Avdullah Hotit, e ata që transmetojnë lajmet dhe çdo gjë që ndodh br
Gjashtë shenjat e para të leucemisë që duhet t’i dini patjetër Besojeni ose jo, shumica e qelizave të kuqe që trupi prodhon vijnë nga palca e kockave – një substancë dhjamore që gjend
Gazetarja shqiptare shpërthen në lot në emision: Jam tronditur jashtëzakonisht shumë (VIDEO) Moderatorja Aulona Musta ishte pasditen e sotme e ftuar në emisionin “Rudina”. Ajo ka folur rreth historisë së 15-vjeçar
Mbi zgjedhoren, turp për politikën shqiptare: dy vjet pa kokëcarje, dy ditë me alarm Prof. Lisen BASHKURTI Turp i madh për politikën shqiptare! Prej më shumë se dy vitesh kanë pasur kohë të bëjnë reformën
Flet babai i vajzës së përdhunuar nga roja i shkollës: S'dal dot jashtë, do e vras vetë! Babai i 15-vjeçares që u përdhunua nga roja i shkollës ka kërkuar drejtësi. Në një prononcim për mediat ai ka thënë s
Arrestohen gjashtë persona në Tiranë, veprat penale që rrëndojnë mbi ta Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona, ku konkretisht një prej tyre për dhunë në familje dhe 5 për drejtim mjeti në m
Rihapja e kufijve me jashtë, policia bën njoftimin e rëndësishëm Policia e Shtetit ka nxjerrë një njoftim lidhur me hapjen e kufijve falë lehtësimit të masave ndaj koronavirusit. Në
Sot gjashtë raste, ku janë vatrat më aktive të koronavirusit në vend Ka shkuar në 1143 numri i të infektuarve në vendin tonë, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv vetëm 6 pers
Paderboni pa Gjasulën shpërfytyrohet para Dortmundit (VIDEO) Borussia e Dortmundit kthehet te fitorja (1-6) në Bundesligë vetëm pak ditë pas disfatës me Bayernin, që i largoi edhe m
Tjetër vendim në Premier League, ndeshjet derbi të Premier League do të luhen në teren neutrale Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe ja
Gjashtë të arrestuar në Tiranë, veprat penale që i çuan pas hekurave Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Policia ka arrestuar K. A., 44 vjeç. Arresti
Edhe gjashtë raste me koronavirus në Kosovë Edhe gjashtë raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë. IKSHP me anë të një komunikate për media po ashtu ka
"Humba një shumë të jashtëzakonshme", Loredana merr vendimin e papritur për koncertet (FOTO LAJM) Reperja e njohur Loredana anuloi turin e saj si pasojë e Koronavirusit. Së fundmi ajo ka zbuluar se ka humbur një shumë
Bllokohen një thes me para në Tiranë, po dërgoheshin jashtë Policia e Tiranës ka bllokuar me urdhër të policisë një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në
Tyson rrëfen "bëmat" e jetës: Në burg ndërpreva stërvitjet pasi bëja marrëdhënie tërë ditën Në vitet 80-90, Mike Tyson ishte boksieri më i mirë në atë kohë duke bërë që shumë njerëz të dashurohen në të. Por ja
Aksion gjobash për biçikletat, gjobiten 36 drejtues që ecnin jashtë korsive Policia ditët e fundit ka nisur aksion për ndëshkimin e drejtuesve të biçikletave të cilët thyejnë rregullat e qarkullim
Të shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme Vendimi i tretë presidentit, Stevo Pendarovski për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme skadon të shtunën, pas së cil
Studim i ri: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj Imuniteti ndaj riinfektimit nga koronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universi