999 rezultate për

jashari

Në Prishtinë treni godet këmbësorin dërgohen në emergjencë Vetëm pak minuta më parë në hyrje të Prishtinës, konkretisht në afërsi të kazermës “Adem Jashari” treni ka goditur një k
Fjalët prekëse të Besartës për ditëlindjen e Hamëz Jasharit (FOTO LAJM) E bija e heroit kombëtar- Hamëz Jashari, Besarta Jashari ka zgjedhur të shkruajë fjalët më të ndieshme për datën e lindj
Berisha publikon foton e rrallë me Adem Jasharin (FOTO LAJM) Ish-kryeministri, SAli Berisha ditën e sotme ka publikuar një foto të rrall me komandantin legjendar, Adem Jashari. K
Haradinaj dhe Jashari për homazhe në Prekaz Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz
VV ka një kërkesë për Bekim Jasharin Lëvizja Vetëvendosje e degës në Skenderaj, ka reaguar ndaj vendimit të kësaj komune që në nder të shënimit të 11 vjetori
Kërkohet që statuja e Adem Jasharit të ngrihet në Prishtinë Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka kritikuar institucio
Ndërron jetë nga gripi i derrit një 45 vjeçar Ramadan Jashari (45 vjeçar) nga fshati Pogragjë në komunën e Gjilanit ka humbur jetën, pasi nuk mundi t’i mbijetojë sëm
Besarta Jashari rrëfen si serbët morën armët e Adem Jasharit Vajza e heroit të kombit Hamëz Jashari, Besarta, në emisionin Personale ka rrëfyer detaje nga lufta mes Familjes Jashari
Gazetari kroat tregon reagimin në Zagreb kur u mor vesh lajmi për masakrimin e familjes Jashari Gazetari i njohur kroat, Velimir Bujanec, ka treguar për herë të parë se si ishte pritur në vendin prej nga ai vjen lajm
SBASHK: Nuk dorëzohemi, greva vazhdon Përderisa greva në arsim po hyn në ditën e nëntë, Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë duket e vendosur t
Bekim Jashari kujton sulmin e kriminelëve serb ndaj familjes së tij në Prekaz Bekim Jashari, kryetar i Skenderajt, që njëherësh është djali i heroit të Kosovës, Hamëz Jashari, ka kujtuar 22 janarin,
Bekim Jashari përkrah bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka vizituar kryetarin e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për të ofrua
Shokohen serbët, këngëtarja e tyre është shqiptare dhe quhet Minire Jashari Mina Kostiç njihet si njëra ndër këngëtaret më të popullarizuara në estradën serbe. Mirëpo, këtyre ditëve mediat serbe j
Kapet një maqedonas në Prishtinë Një person, shtetas i Maqedonisë është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem
Zyrtari i lartë i BE-së bën homazhe te Adem Jashari Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland dje ka vizituar kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz,
Zv.presidenti i PE-së bën homazhe në Prekaz Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland gjatë ditës së sotme do vizitojë Komunën e Drenasit. Sipas
Kurti: Nga Prekazi ka lindur shpresa dhe guximi Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Kryetari i Lëvizjes
Aktivitetet që do të mbahen në Skenderaj për nder të familjes Jashari Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Për të shënuar këtë
Bekim Jashari përkrah peticionin për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë të ditur se përkrah nismën e ndërmarrë nga kryetari i Mitrovicës, Agim Bah
Kapet burri me 250 fishekë në aeroportin "Adem Jashari" Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një person në Aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë për armëmbajtje pa leje.