999 rezultate për

jashari

Rrëfimi i familjes Shala që strehoi Adem Jasharin me shokë Ishte 30 dhjetor i vitit 1991. Atë ditë serbët sulmuan familjen e Adem Jasharit në Prekaz në atë që njihet si beteja e p
Jepet vendimi për të akuzuarit në rastin "Syri i Popullit", tensione në sallë Të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja, Murat Jashari, Ragip Sallova, Avni Llumnica, Bexhet Luzha, Hal
Foto e 25 viteve më parë, Adem Jashari gëzonte Vitin e Ri në sofër me familjen Një foto e luftëtarit të UÇK-së, Adem Jasharit po qarkullon në rrjet. Fotoja është shkrepur 25 vite më parë në natën e n
Kaubojsi kërcënon me jetë e ofendon Ramën: Plumb ballit Eduart Ndocaj, ish-deputet,ka qenë vazhdimisht kritikues ndaj kryeministrit, Edi Rama. Lidhur me çështjen e diskutues
SPEKTAKOLARE/ Kështu do të duket stadiumi "Adem Jashari" pas rinovimit (FOTO LAJM) Drejtori i Departamentit për Sport në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ibër Alaj ka dhënë sot një lajm të mirë
Dalin pamjet e rralla: Ky ishte krahu i dajthtë që nuk iu nda Adem Jasharit (VIDEO) Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari. Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, Adem
Prezantohet projekti, 12 milionë euro fond për rinovimin e stadiumit "Adem Jashari" (FOTO LAJM) Stadiumi i Mitrovicës, "Adem Jashari" do t'i nënshtrohet një rikonstruksioni total. Është ky vendimi i marrë së fundm
Osmani në Prekaz: Ibrahim Rugova e Adem Jashari ndërtuan themelet e shtetit Vjosa Omsnai, kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka qëndruar sot në Kompleksin Memorail në Prekaz. Osma
Vrasjet, mistere të padëgjuara nga lufta dhe takimi i Rugovës me Adem Jasharin: Rrëfehen Geci dhe Lushtaku Gani Geci dhe Sami Lushtaku mbrëmë ishin të ftuar për një intervistë ekskluzive në Pressing të televizionit T7. Aty u bi
21 vjet nga rënia e Ismet Jasharit Sot shënohet 21 vjetori i rënies së komandantit të UÇK-së Ismet Jashari i njohur si Komandant Kumanova. Ismet Jashari
Greva bllokon "Adem Jasharin", fluturimet nga Shkupi Dy fluturime janë anuluar të cilat ishin paraparë që sot të fluturojnë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës. Ato janë
Greva bllokon aeroportin e Prishtinës Kjo grevë e punëtorëve që zgjati deri në orën 09:00 për një orë ka krijuar tollovi të madhe edhe tek qytetarët që po pri
Martohet vajza a Komandant Ismet Jasharit, momente emocionuese para bustit te babait (VIDEO) Donika Jashari, vajza më e madhe e Komandant Kumanovës - Ismet Jashari, është martuar ditën e sotme në fshatin e lindjes
Merr formë shtatorja e Adem Jasharit (FOTO LAJM) Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar
Video e rrallë: Këngë e valle në familjen Adem e Jasharit (VIDEO) Një video e rrallë është publikuar në rrjetin social Facebook, ku shfaqet familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Ja
Dalin emrat e personave të arrestuar në aksionin e policisë për korrupsion Policia e Kosovës ka arrestuar 23 persona të dyshuar për dallavere me patentë shoferë. Arrestimi i tyre është bërë në
Drenicakët përleshen me njëri-tjetrin për para Behram Jashari, kushëriri i kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, shkoi sot në zyrat e Komunës për të aplikuar për një
Berisha: Ju rrëfej takimin me Adem Jasharin Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur në emisionin Pressing rreth raporteve të tij me
Ish-ushtari i UÇK-së ndan një rrëfim rrëqethës për tmerret e luftës Valdet Jashari, i cili si 19-vjeçar iu bashkua UÇK-së, kërkon drejtësi për nënën dhe vëllezërit e vrarë. I pari që u
Zhduket një e mitur në Tiranë, prindërit nxjerrin foton e saj (FOTO LAJM) Një 7- vjeçare ka humbur kontaktet me familjen pasditën e sotme. E mitura jetonte në zonën e Kombinatit, në kryeqytet