999 rezultate për

jashari

"Jam berber, skulpturën e kam hobi", flet autori i shtatores së Adem Jasharit Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. Ai
Bëhet i gjallë autori i shtatores së Adem Jasharit: Unë berber jam, skulpturën e kam hobi! Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. A
"Legjendë e gjallë e flamurit më të bukur në botë", Rama kujton Adem Jasharin Kryeministri Edi Rama ka kujtuar më një postim në rrjetin social, 65 vjetorin e lindjes ka kujtuar Adem Jasharin. R
Selimi: Luftën e nisëm me Adem Jasharin dhe e përfunduam me Wesley Clark-un Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi është paraqitur sot për herë të p
Diplomati serb zbulon negociatat sekrete me SHBA për Kosovën: Shansi i madh që humbëm Negociata të fshehta me amerikanët mbi statusin e Kosovës dhe Dugagjinit janë mbajtur në Beograd edhe përpara Konferenc
I ati fitoi betejën me koronavirusin, infektohet sopranoja e njohur (FOTO LAJM) Sopranoja e njohur Arta Jashari, ka rrëfyer në Facebook se më në fund babai i saj ka arritur të mposhtë koronavirusin, p
Pas më shumë se tre muajsh, realizohet fluturimi i parë në Aeroportin e Prishtinës Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari", ka njoftuar në orën 00:50, është realizuar fluturimi i parë, pas më
S’ka fluturime nga Aeroporti i Prishtinës deri më 27 qershor Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se autoritetet shtetërore kanë marrë vendim për ndalimin e fluturimeve deri më 27 qer
Zbulohet e vërteta e madhe për babain e Vjosa Osmanit, ja takimi i Raifit me komandantin Adem Jashari Ditë më parë në rrjetet sociale dhe në disa portale kanë qarkulluar disa fotografi kinse babai i Vjosa Osmanit ishte pje
As test e as tampon, shqiptari zbulon kameran që dallon të infektuarit me koronavirus (FOTO LAJM) Nuk janë të pakta fushat në të cilat shqiptarët kanë korrur sukses nëpër botë. Së fundmi një shqiptar nga Maqedonia, Haz
OVL-UÇK reagon ndaj publikimit të videos nga gazetari maqedonas Gazetari maqedonas, Zoran Bozhinovski, ka ndarë një video në Facebook, ku shihen disa persona në një veturë. Sipas ga
Më shumë 500 persona në Tetovë dhe Gostivar ndodhen në vetëizolim Më shumë 500 persona në Tetovë dhe Gostivar ndodhen në vetëizolim, të cilat kanë udhëtuar jashtë shtetit ose për shkak t
Historia e fotografisë së grupit të Adem Jasharit (VIDEO) Sami Lushtaku me bashkëluftëtarë kujtojnë një fotografi që u shkrep para gati tre dekadave. Aty kishin dalë Adem Jash
"Jemi në borxh të përjetshëm ndaj Jasharajve", Kurti flet nga Prekazi Në 22 vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”, kreu i vendit, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, kanë bërë homaz
IKSHP flet rreth gjendjes me koronavirus në Kosovë Për më pak se një muaj në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 53
"Pa luftën e Jasharëve nuk do të kishte UÇK", Kurti flet për rënien heroike të kryekomandantit Kryeministri Albin Kurti në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 22-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, ka thën
Rrëfimi i familjes Shala që strehoi Adem Jasharin me shokë Ishte 30 dhjetor i vitit 1991. Atë ditë serbët sulmuan familjen e Adem Jasharit në Prekaz në atë që njihet si beteja e p
Jepet vendimi për të akuzuarit në rastin "Syri i Popullit", tensione në sallë Të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja, Murat Jashari, Ragip Sallova, Avni Llumnica, Bexhet Luzha, Hal
Foto e 25 viteve më parë, Adem Jashari gëzonte Vitin e Ri në sofër me familjen Një foto e luftëtarit të UÇK-së, Adem Jasharit po qarkullon në rrjet. Fotoja është shkrepur 25 vite më parë në natën e n
Kaubojsi kërcënon me jetë e ofendon Ramën: Plumb ballit Eduart Ndocaj, ish-deputet,ka qenë vazhdimisht kritikues ndaj kryeministrit, Edi Rama. Lidhur me çështjen e diskutues