999 rezultate për

jasharaj

Pezullohet greva e UP Pezullohet greva e Universitetit të Prishtinës, punëtorët e Administratës sot filluan punën e tyre përsëri pas vendimeve
Nesër mbahet grevë njëditore në arsimin parauniversitar Shkollat e arsimit parauniversitar në Kosovë do ta bojkotojnë mësimin në ditën e premte, më 30 janar, në shenjë pakënaqë
Grevë në të gjitha shkollat e Kosovës Sindikata e Arsimit Shkencës dhe Kulturës ka vendosur të nisë grevën në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosov
23 vjet nga qëndresa heroike e Jasharajve! Mëngjesi i 30 dhjetorit të vitit 1991, ishte dita kur forca të mëdha policore serbe ia kishin mësy Jasharëve për të burg
Kulla e Jasharajve drejt shkatërrimit Duke qenë se askush nuk është kujdesur deri më sot për të, Kulla e Jasharajve po shkon drejt shkatërrimit. Megjithatë
Nënshkruhet kontrata kolektive për arsimin Ministri i Arsimit të Kosovës Ramë Buja dhe kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, kanë nënshkruar sot kontratën kolekt
Meta viziton kullën e Jasharajve Kryeparlamentari i Shqipërisë Ilir Meta, është pritur sot nga përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari. Meta i
Jasharajt Në njërën anë, UÇK-ja, dhe, në anën tjetër, Adem, Hamëz e Shaban Jashari
Tirana përkujton epopenë e lavdishme të Jasharajve (FOTO-LAJM) Kryetari i Partsisë Demokratike Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha dhe deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë
Studentët protestues kërkojnë shkarkimin e KD të UP-së Përfaqësuesit e studentëve të UP, të cilët kanë protestuar gjatë dy javëve të fundit deri në dorëheqjen e djeshme të rek
Në kullën e Jasharajve Gjithçka përreth e ka kapluar heshtja, teksa varret pushojnë në melankolinë e tyre. Çd
Delegacioni i QKUK-së, homazhe në varrezat e Jasharajve Një delegacion i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), i përbërë nga Dr. Nijazi Gashi, drejtor ekzekutiv, me
Jasharajt të zhgenjyer me qeverinë Kryefamiljari i familjes Jashari, Rifat Jashari, ka shprehur zhgënjimin e tij të thellë për gjendjen në Kosovë. Ai ka th
Krasniqi, homazhe te Jasharajt Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka bërë sot homazhe te varri i Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jas
Mbyllen përkujtimoret për 10 vjetorin e Jasharajve Janë mbyllur në Prekaz të Kosovës ceremonitë përkujtimore për 10 vjetorin e masakr&eu