999 rezultate për

jasharaj

Haradinaj kërkon të merret bonbone në Prekaz Kryeministri Ramush Haraidnaj ka bërë sot homazhe në Prekaz për nder të Epopesë së UÇK’së. Më pas, Haradinaj ka qenë
Këshilli Drejtues i SBASHK: Prisni, ende nuk kemi vendosur për daljen nga greva Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, pas daljes në media të kryetarit, Rrahman Jasharaj i cili njoftoi për ndërprerjen e grevë
SBASHK nuk doërzohet: Jemi në grevë Në ditën e shtatë të grevës së mësimdhënësve, kryesia e Sindikatës së Bashkuar për Arsim po viziton qytetet e ndryshme t
Edhe këtë javë nuk nis mësimi në Kosovë, greva vazhdon Që nga 14 janari, sistemi arsimor i Kosovës është në grevë të përgjithshme. Greva do të vazhdojë edhe gjatë javës që po
SBASHK-u paralajmëron: Do të ketë paralizë totale të arsimit Mësimdhënësit e të gjitha niveleve të arsimit në Kosovë po presin që deri në fund të këtij muaji, institucionet përkatës
Mitrovica ka një suprizë për familjen Jasharaj Kuvendi komunal i Mitrovicës, sot ka miratuar propozimin e asamblistëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për ven
Në këtë datë fillon mësimi në Kosovë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se tashmë janë
Gashi: Serbia nuk mund të falet për krimet e luftës, nuk harrohen jasharajt dhe Reçaku Një ditë pasi në media qarkulluan lajmet për amnisti të mundshme mes dy shteteve që njëzet vite më parë zhvilluan luftë
Jasharaj i përgjigjet ministrit: Nëse nuk mbani fjalën fillojmë grevën Kryetari i Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj nuk i beson deklarimit të ministrit të Financave, Bedri
Greva e paralajmëruar ndikon te testet e fundvitit Sindikata e Arsimit vazhdon të kërkojë nga Qeveria e Kosovës që të procedojë për në Kuvend Ligjin për Punëtorët e Arsimi
Kështu dukej Prekazi pasi u vranë Jasharajt (VIDEO) Janë bërë sot 20 vjet nga rënia heroike e familjes së Jasharëve. Në natën e 4 e 5 marsit të vitit 1998, Prekazi rrethohe
Prekazi disa orë pas rënjes së Jasharajve i mbushur me forcat serbe (VIDEO) Forcat serbe me gjithë altirelin që kishin për tri ditë me radhë kishin sulmuar familjes Jashari më 5,6 dhe 7 mars. P
FSK jep detaje rreth organizimit të Epopesë së UÇK Me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashar, Familjes Jasharaj, dëshm
Rrëfimi i shqiptares së plagosur që mahniti botën gjatë luftës në Kosovë Hyrë Jasharaj e ka parë me sy vdekjen. Por nuk iu dorëzua as në luftë. Guximi i saj do të mahniste lexuesit e gazetave m
Ky është urimi i Bekim Jasharit për festën e pavarësisë Kryetari i Pavarur i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e 10 Vjetorit
Kompleksi i Jasharajve në rrezik, institucionet heshtin Kulla e familjes Jashari në Prekaz ka 18 vite që është në gjendje jo të mirë. Me kalimin e kohës ajo vetëm po shkatërroh
Arsimtarët kërkojnë nga qeveria rritje page Kryetari i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe të Kulturës së Kosovës, Rrahman Jasharaj, tha se kërkesat e pu
Mustafa: Sakrifica e Jasharajve i kapërcen historitë e flijimit për liri Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pas homazheve në varrezat e familjes Jashari në Prekaz, ka thënë se vepra e kësaj f
Ja çfarë thotë Baton Haxhiu për raportet Thaçi-Selimi Në një shkrim të tijin Baton Haxhiu ka zbuluar detaje të reja të raportëve ndërmjet komandantëve të luftës. Sipas ti
Pamjet e para nga Prekazi pas betejës së Jasharajve (VIDEO) Ajo që ndodhi në Prekaz, natën e 4 dhe 5 marsit, është diçka që nuk mund të shpjegohet me fjalë. Qëndrimi heroik i famil