999 rezultate për

jarinje

Dy pjesëtarë të FSK’së ndalohen në Jarinje nga policia serbe Dy pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ndaluar nga policia serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Jari
Haradinaj reagon pas ndalimit të dy pjestarëve të FSK-së nga Serbia Dy pjesëtarë serb të FSK’së, janë ndaluar sot në vendkalimin kufitar në Jarinjë. Për ndalimin e tyre, ka reaguar Kryemin
Ndalohet në Kosovë një makinë e qeverisë serbe, e pabesueshme çfarë u gjet Një automjet i organeve të Qeverisë së Serbisë është ndaluar mbrëmë në Jarinje, ndërsa ka pasur CD propaganduese për ngj
Mjeti shpërthyes në Jarinje, serbët vinin për të votuar Autobusi nga Serbia, në të cilin Policia e Kosovës ka gjetur një mjet shpërthyes, në pikën kufitare Jarinje kishte udhët
Gjendet një pako e dyshimtë, policia ndalon autobuzin me votues në Jarinje Policia kufitare në Jarinje ka ndaluar një autobuz që vinte nga Kragujevci me qytetarë serbë të cilët ishin nisur për të
Jabllanoviç: Në Jarinje kalohet me letërnjoftime serbe Kryetari i komunës paralele të Leposaviqit, Dragan Jabllanoviç i ka thënë Tanjugut se në vendkalimin në Jarinje në veri
Bllokohet rruga Mitrovicë-Jarinjë Ministria e Infrastrukturës ka lajmëruar se për shkak të reshjeve të shiut, në rrugën N 22.3, Mitrovcë-Jarinjë, janë shk
Konfirmohet pezullimi i katër policëve Policia e Kosovës konfirmon zyrtarisht pezullimin e katër zyrtarëve të Policisë kufitare në Jarinje. Në vend se të nd
"Bllokohen" në Jarinjë tekstet shkollore serbe Kamionë me tekste shkollore në gjuhën serbe për fëmijët serbë në Kosovë janë mbajtur për disa kohë në pikën kufitare të
Thaçi: Enver Zymberi nuk lejoi Serbinë të ndajë Kosovën Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, ka nderuar sot policin që ra heroikisht duke mbrojtur territorin e Kosovës, Enver
Serbët bllokojnë Jarinjen Dhjeta serb kanë kundërshtuar sot zbatimin e marrëveshjes së Brukselit, për menaxhimin e integruar të kufirit. Sipas Kla
Në Jarinjë dhe Bërnjak nis zbatimi i pagesës së taksave Nis sot zbatimi i dispozitave për qarkullimin e mallrave dhe kapitalit në veri të Kosovës, në përputhje me marrëveshjen
Fuqia e barrikaduesit Pantiq Rrugët e veriut të Mitrovicës, ato që çojnë në pikën kufitare në Jarinje dhe në Bërnjak, akoma mbahen nën kontrollin e t
Në Bërnjak vetëm me helikopter Doganat e Kosovës e kanë përgënjeshtruar kryeministrin Hashim Thaçi, i cili tri ditë më parë ka thënë se doganierët e po
Ndalohen në Jarinje pa viza studentët rus Në vendkalimin kufitar në Jarinje, në veri të Kosovës janë ndaluar 11 studentë rus që studionin në Beograd për shkak të
Serbët protestojnë kundër dialogut Serbët në veri ditën e sotme kanë organizuar një protestë kundër dilogut që pritet të zhvillohet nesër në Bruksel. Struk
EULEX dhe Policia e Kosovës ndalohen nga serbët EULEX dhe Policia e Kosovës janë ndaluar nga serbët e veriut teksa ishin nisur në drejtim të vendkalimit kufitar në Jar
Serbët nuk lejojnë KFOR-in dhe EULEX-in të kalojnë drejtë Jarinjës Serbët e veriut të Mitrovicës ka bllokuar edhe ditën e sotme rrugën që të çon për në Jarinje. Një kolonë e automjeteve t
Pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak, doganierët disa ditë pa ndërruar Prej gati afër pesë ditësh doganierët në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak në veri të vendit nuk janë ndërruar pasi k
Paralajmërojnë bllokimin e Jarinjës Biznesmenët serbë kanë paralajmëruar se gjatë ditës së sotme do të bllokjnë doganën në Jarinjë, pasi sipas tyre instit