999 rezultate për

japonia

Si kurrë më parë, Senegali mbetet jashtë Botërorit për këtë arsye Edhe pse humbi përballë Polonisë, Japonia kualifikohet për në fazën tjetër të Botërorit, vetëmpër faktin se senegali, i
Polonia merr fitoren e parë, Japonia vazhdon aventurën në Botëror (VIDEO) Polonia ka marrë fitoren e parë sot ndaj Japonisë me rezultatin minimal 0-1 në "Volgograd Arena". Pas kësaj humbje j
Goli i Polonisë përmbys gjithçka në grupin H, ja skuadrat favorite Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Japonisë në minutën e 59' nga mbrojtësi Badnarek. Ky rezultat nuk i intereson asg
Japonia për kualifikim, Polonia për nder, publikojnë formacionet Japonia dhe Polonia do të përballen në "Volgogrand Arena" për ti dhënë fund renditjes së grupit H. Ky grup për moment
Nuk ka fitues, Japonia dhe Senegali bëjnë paqe (VIDEO) Japonia dhe Senegali kanë barazuar në një ndeshje dramatike në "Central Stadium", duke barazuar me rezultatin e përgjith
Japonia nuk dorëzohet, barazon gjithçka ndaj Senegalit (VIDEO) Japonia ka arritur të barazoj sërish shifrat ndaj Senegalit në "Central Stadium". Autori i golit është Keisuke Honda
Kolumbi-Japoni, dalin formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Kolumbia dhe Japonia do ta luajë sot ndeshjen e tyre hapëse në Kupën e Botës në Rusi. Kolumbia dhe Japonia ballafaqoh
Iniesta konfirmon se do ti bashkohet klubit nga Japonia Andres Iniesta ka konfirmuar se do ti bashkohet Vissel Kobes pasi që ka lajmëruar se është në rrugë për në Japoni. Fi
Iniesta pranon se ka pasur kontakte me Manchester Cityn Andres Iniesta ka konfirmuar se ka pasur kontakte nga Manchester City pas konfirmimit të largimit të tij nga Barcelona.
Japonia hap kafen e parë me robotët banakier (VIDEO) Një kafe në Japoni ka hapur dyer për mediat, pasi bëhet lokali i parë ku robotët zëvendësojnë banakierët. Konsumator
Japonia jep alarmin: Një raketë e Kim Jongut mbërrin për 10 minuta (VIDEO) Njerëzit në Tokio nxituan të kërkonin strehim alarmi për raketat të lëshuara nga Korea. Përkundër faktit se stërvitjet e
Japonia ndez alarmin: Mos e konsumoni këtë peshk, është vdekjeprurës (FOTO LAJM) Një qytet japonez u ka kërkuar banorëve të saj të jenë vigjilentë, pasi një peshk vdekjeprurës lundron nëpër ujërat e ve
MSH përfiton mbi 1 milion euro nga Japonia Ministria e Shëndetësisë do t’i përfitojë 1.1 milion euro nga marrëveshja që pritet të nënshkruhet me shtetin japonez, m
Kina dhe Japonia po bëhen gati për luftë? Tokio argumenton se planet e saj për të rritur fuqinë detare të vendit janë tërësisht për qëllime mbrojtëse dhe nuk janë
Shpikjet e pabesueshme me të cilat mburret Japonia (FOTO LAJM) Çfarë mendon kur ju permëndin Japoninë? Është një vend i kontrasteve, ku në cdo moment avancojnë teknologjitë. Japon
Trump reagon për masakrën me 120 viktima në Teksas: Zoti qoftë me ju! Masakra në një kishë në Teksas ku mbetën të vrarë 12o persona dhe dhjetëra të plagosur, tronditi SHBA vetëm pak orë më
Japonia dhe Koreja Jugore prodhojnë armë bërthamore për mbrojtje nga Koreja Veriore Koreja Jugore dhe Japonia janë duke konsideruar që secila të prodhojë arsenalin e vet bërthamor për t’u mbrojtur nga kër
Koresë së Veriut i kthehen kundër Kina, Japonia dhe Rusia Korea e Veriut sapo ka bërë testin e gjashtë të armëve bërthamore. Por mesa duket fqinjët rajonalë të Koresë së Veri
Ekspertët: Nëse Japonia s’reagon për raketën do ta pësojë keq! Kur Koreja e Veriut lëshoi raketën mbi Japoni ditën e martë, ajo shkeli sovranitetin e vendit dhe sfidoi Kombet e Bashku
Edhe Japonia merr masa kundër Koresë Veriore, vendos sistemin antiraketor (FOTO LAJM) Japonia ka vendosur një sistem antiraketor në zemër të Tokios pasi Koreja e Veriut kërcënoi se do të dërgonte një breshë