999 rezultate për

japonia

Japonia teston me sukses makinën fluturuese, pritet të dalë në treg Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe ishte në gjendje të qëndronte pezull në mënyrë të qëndrueshme për rret
Edhe Japonia në hall të madh, s'ka punëtorë Pas Gjermanisë edhe Japonia është duke kërkuar punëtor. Ky vend është duke vuajtur mungesën e theksuar të punëtorëve, çk
REKORD/ Japonia po plaket me ritme të frikshme Japonia ka pësuar tkurrjen më të madhe të popullsisë gjatë këtij viti. Statistikat qeveritare tregojnë se numri i lindje
Këto janë pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (FOTO LAJM) Padyshim që pasaportat janë pasqyrë e një vendi. Këtë e tregojnë më së miri vendet më të fuqishme të botës, ku pasaporta
Japonia miraton ligjin për modifikimin e gjeneve që në embrion Modifikimi i gjeneve në embrionet njerëzore tashmë po pranohet si mënyra më e mirë për shmangien e një sërë sëmundjesh.
Prindër kujdes! Ja çfarë shkaktojnë video-lojrat te fëmijët tuaj Video-lojërat janë bërë pjesë e pandashme e shumicës së fëmijëve ditët e sotme. Prindërit duke pasur angazhime i lën
Analiza/ Pse Japonia i përballon kaq mirë fatkeqësitë natyrore? Tajfuni më i fortë që ka goditur Japoninë në më shumë se 25 vjet ka lënë gjurmët e shkatërrimit në të gjithë vendin, ka
Japonia goditet nga stuhia më e fuqishme në 25 vjet Japonia është goditur nga një prej stuhive më të fuqishme në 25 vjetët e fundit, teksa zyrtarët kanë paralajmëruar më sh
Ethe lufte, Japonia drejt buxhetit rekord për armatim Ministri japonez i Mbrojtjes ka kërkuar një buxhet rekord, teksa vendi përpiqet të përballet me kërcënimin bërthamor e r
Japonia në 2020 do të prodhojë makinë fluturuese Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturuese që planifikon të prodhojë në vitin 2020, transmeton Anad
Japonia mund bindshëm Spanjën dhe fiton Botërorin U20 Atë që nuk e bëri dotë Kobëtarja e Japonisë në "Russia 2018", e kanë bërë përfaqësuesja e femrave U20. Finalja e Bot
Japonia ekzekuton liderin e kultit "Fundi i Botës", vrau dhjetra persona me gaz sarin Chizuo Matsumoto është ekzekutuar në orët e para të ditës së sotme në Japoni. Ai është drejtuesi i kultit të rreziksh
Çmendet Japonia, shënon edhe golin e dytë ndaj Belgjikës (VIDEO) Japonia është e papërmbajtshme ndaj Belgjikës, pasi i ka shënuar edhe golin e dytë në "Rostov Arena". Ai që ka shënu
Japonia shokon Belgjikën (VIDEO) Japonia ka shokuar Belgjikën duke kaluar në avantazh në "Rostov Arena". Ai që ka shënuar është futbollisti Hraguchi
Përfundon pjesa e parë, Japonia i mbijeton sulmit të Belgjikës Ka përfunduar pjesa e parë mes Belgjikës dhe Japonisë në "Rostov Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Botës.
Formacionet zyrtare: Belgjikë - Japoni Belgjika dhe Japonia do të luajnë sonte në "Rostov Arena", ndeshje e vlefshme p♪7r 1/8-at e Kupës së Botës. Pas
Senegali nuk pranon eliminimin, ankohet te FIFA Senegali ishte kombëtare shumë e pafatë në këtë Botëror pasi u skualifikuan për shkak se kishin marrë kartonë më shumë s
36 vite që nuk ndodhte, klubet afrikane vendosin rekord negativ në Botëror Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
U eliminua nga Kupa e Botës, kjo është diferenca e kartonave të verdhë mes Japonisë dhe Senegalit Senegali u eliminua nga Kupa e Botës për shkak të një rregulli të çuditshëm nga FIFA, atë të “fair play”-t. Edhe pse
Për herë të parë në Botëror, kjo skuadër kualifikohet me kartonat e verdhë Kolumbia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Senegalit, duke u renditur në vend të parë në grup. Japonia humbi 1-0 m