999 rezultate për

japonia

Japonia zbulon një tjetër mutacion të COVID-19, zbulohen 90 raste të tij Një tjetër mutacion i COVID-19 është zbuluar në Japoni duke vënë alarmin në autoritet shëndetësore të këtij vendi. Me
Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e COVID-19 Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga, njoftoi zgjatjen e periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të zbatuar kundër k
Pasaportat më të forta të 2021, ku renditet Shqipëria Ditët e mbushura me udhëtime dhe fluturimet me avionë nëpër botë duken sot të largëta. Covid-19 ka ndryshuar krejtësisht
Japonia me robot kundër blerësve që nuk mbajnë maska anti-COVID Japonia ka filluar provat për një robot që do t’ju kujtojë të vendosni një maskë dhe të ruani distancën shoqërore me edu
F1 zbulon kalendarin për sezonin e ardhshëm Formula 1 shpalli sot kalendarin për vitin 2021 në të cilin gara do të debutojë në Arabinë Saudite, dhe gjithashtu janë
Eurogoli i radhës vjen nga Japonia, "parabola" përfundon në rrjetë (VIDEO) Një gol i mrekullueshëm është shënuar në Japoni. Cerezo Osaka nuk hasi probleme për të mposhtur 4-1 në shtëpi rivalët e
​Japonia ngre e para makinën fluturuese me një person në bord Një makinë fluturuese është ngritur me sukses dje në Japoni, duke i hapur rrugë nisjes zyrtare të projektit në 2023.
Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19 aponia do t’i shtohet listës së vendeve që kanë prezantuar një aplikacion në telefon për gjurmimin e kontakteve në mënyr
Japonia pritet të dënojë të gjithë ata që ecin në rrugë teksa shohin telefonin Japonia ka marrë një vendim "drastik" për të gjithë ata kalimtarë të cilët shohin telefonët gjatë ecjes. Shumë shpejt
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
TOKIO 2020/ Japonia insiston se do të zhvillohen, atletët fillojnë bojkotin Lojërat Olimpike 2020, të planifkuara të mbahen në Tokio, duket se nuk do të shkojnë sipas planit. Pandemia Covid19 k
Koronavirusi, Japonia pezullon të gjitha sportet Federata e Futbollit në Japoni ka njoftuar sot pezullimin e të gjitha ndeshjeve zyrtare deri me datë 15 mars. Por, Ko
Japonia kërkon ndihmën e Interpolit për arrestimin e ish-shefit të Nissanit e Renaultit Autoritetet e Japonisë kanë bërë kërkesë në Interpol për arrestimin e Carlos Ghosnit, ish-shefit të Nissanit e Renaultit
Japonia vendos të shkatërrojë ndërtesat që i mbijetuan bombës në Hiroshima (FOTO LAJM) Autoritetet e qytetit japonez, Hiroshima planifikojnë rrëzimin e dy ndërtesave që i mbijetuan bombës atomike të vitit 19
Si përgatitet Japonia ndaj tërmeteve Japonia ka përjetuar mjaftueshëm katastrofa natyrore sa për t’u përgatitur si duhet. Kur merr numrin e katastrofave naty
Japonia teston me sukses makinën fluturuese, pritet të dalë në treg Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe ishte në gjendje të qëndronte pezull në mënyrë të qëndrueshme për rret
Edhe Japonia në hall të madh, s'ka punëtorë Pas Gjermanisë edhe Japonia është duke kërkuar punëtor. Ky vend është duke vuajtur mungesën e theksuar të punëtorëve, çk
REKORD/ Japonia po plaket me ritme të frikshme Japonia ka pësuar tkurrjen më të madhe të popullsisë gjatë këtij viti. Statistikat qeveritare tregojnë se numri i lindje
Këto janë pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (FOTO LAJM) Padyshim që pasaportat janë pasqyrë e një vendi. Këtë e tregojnë më së miri vendet më të fuqishme të botës, ku pasaporta
Japonia miraton ligjin për modifikimin e gjeneve që në embrion Modifikimi i gjeneve në embrionet njerëzore tashmë po pranohet si mënyra më e mirë për shmangien e një sërë sëmundjesh.