999 rezultate për

japoni

Një mutacion i ri i koronavirusit zbulohet në Japoni Një tjetër mutacion i koronavirusit është zbuluar të dielën në Japoni. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria japoneze e
Pasaportat më të forta të 2021, ku renditet Shqipëria Ditët e mbushura me udhëtime dhe fluturimet me avionë nëpër botë duken sot të largëta. Covid-19 ka ndryshuar krejtësisht
"Vrasësi i Twitter" dënohet me vdekje, 3 vjet pasi vrau 9 persona (FOTO LAJM) Një japonez i quajtur "Vrasësi i Twitter" i cili u deklarua fajtor për vrasjen e nëntë personave, në një çështje të prof
Japonia me robot kundër blerësve që nuk mbajnë maska anti-COVID Japonia ka filluar provat për një robot që do t’ju kujtojë të vendosni një maskë dhe të ruani distancën shoqërore me edu
F1 zbulon kalendarin për sezonin e ardhshëm Formula 1 shpalli sot kalendarin për vitin 2021 në të cilin gara do të debutojë në Arabinë Saudite, dhe gjithashtu janë
Eurogoli i radhës vjen nga Japonia, "parabola" përfundon në rrjetë (VIDEO) Një gol i mrekullueshëm është shënuar në Japoni. Cerezo Osaka nuk hasi probleme për të mposhtur 4-1 në shtëpi rivalët e
​Japonia ngre e para makinën fluturuese me një person në bord Një makinë fluturuese është ngritur me sukses dje në Japoni, duke i hapur rrugë nisjes zyrtare të projektit në 2023.
Do të surprizoheni, pse çiftet në Japoni flenë të ndarë (FOTO LAJM) Shtëpitë dhe apartamentet më të vogla duket se nuk i ndalojnë shumë çifte japoneze që të flenë në shtretër të ndryshëm,
Habit deputeti socialist: Edhe në Japoni e SHBA blihen votat Deputeti i Partisë Socialiste në rrethin e Sarandës, Alket Hyseni, i ka habitur të gjithë këtë pasdite me deklaratën e
Befasuese, dhoma e artë me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15
Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19 aponia do t’i shtohet listës së vendeve që kanë prezantuar një aplikacion në telefon për gjurmimin e kontakteve në mënyr
5 arsye pse japonezët bëjnë dush në darkë Të lahesh në mbrëmje përpara se të shkosh në shtrat mund të përmirësojë gjumin tuaj, zbulon një hulumtim i fundit. Dhe d
Japonia pritet të dënojë të gjithë ata që ecin në rrugë teksa shohin telefonin Japonia ka marrë një vendim "drastik" për të gjithë ata kalimtarë të cilët shohin telefonët gjatë ecjes. Shumë shpejt
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
Shqiptari në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon shumë më lehtë pandeminë Shqiptari nga Kosova që jeton në Japoni, Mithat Haxhiislami, i njohur me nofkën Miki, ka thënë sot shteti japonez po e p
Ish-trajneri i Chelsea injoron Premier League: Më përpara drejtoj skuadër në Japoni Andre Villas-Boas ka pohuar se do të donte të drejtonte një skuadër në Japoni, në vend që të kthehej në Angli pas kohëve
Tërmeti me magnitudë 7.5 richter godet Rusinë e Japoninë, alarm për cunam Një tërmet i fuqishëm ka rënë në ishujt Kuril, në lindje të Rusisë. Tërmeti ishte me magnitudë 7.5 të shkallës rihter.
TOKIO 2020/ Japonia insiston se do të zhvillohen, atletët fillojnë bojkotin Lojërat Olimpike 2020, të planifkuara të mbahen në Tokio, duket se nuk do të shkojnë sipas planit. Pandemia Covid19 k
KORONAVIRUSI/ Rezultuan pozitivë, dy shtetas serbë mbyllen në karantinë Dy serbë, pjesëtarë të ekuipazhit të anijes “Diamond Princess” në Japoni, kanw rezultuar pozitiv me koronavirus, ka bërë
Koronavirusi, Japonia pezullon të gjitha sportet Federata e Futbollit në Japoni ka njoftuar sot pezullimin e të gjitha ndeshjeve zyrtare deri me datë 15 mars. Por, Ko