999 rezultate për

japoni

Shtohet bilanci, 66 viktima nga tajfuni në Japoni Shkon në 66 numri i viktimave nga tajfuni që goditi pak ditë më parë Japoninë. Tajfuni "Hagibis", konsiderohet si një
Tajfuni "Hagibis" godet Japoninë, 19 të vdekur dhe 100 të plagosur Tajfuni më i fuqishëm i vitit “Hagibis” ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të ven
FORMULA 1/ Mercedes siguron titullin në Formula 1, Bottas triumfon në Japoni Mercedesi ka siguruar titullin e konstruktorëve në Formula 1, teksa ky është trofeu i gjashtë radhazi. Kjo erdhi pas
Çfarë po ndodh? Ky burrë në Japoni ka më shumë se 100 gra Ky burrë në Japoni ka më shumë se 100 gra. Pyesni veten pse? Në fakt nisi në një moment kur Ling Ji u ndje i vetëm dhe n
Befasuese, dhoma e artë me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15
Presidenti Thaçi mëson si përgatitet çaji japonez (FOTO LAJM) Gjatë vizitës së tij shtetërore në Japoni, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka udhëhequr edhe një ceremoni të përgatitj
Majlinda fiton medaljen e bronzit në Botërorin e Japonisë Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Tokio të Japonisë. Kampioni
Kim Jong Un lëshon edhe dy raketa, alarm në Japoni dhe Kore të Jugut Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa balistike me rreze të shkurtër sot duke e çuar në 5 numrin total të raketave të lës
Japonia teston me sukses makinën fluturuese, pritet të dalë në treg Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe ishte në gjendje të qëndronte pezull në mënyrë të qëndrueshme për rret
Z. Ahmet Çalık dekorohet me Urdhrin e Lindjes së Diellit të Japonisë Në emër të Lartmadhërisë së Tij, Perandorit të Japonisë, Ambasadori Akio Miyajima i dorëzoi Kryetarit të Bordit të Çal&#
Zjarr në studion e filmave vizatimorë, 23 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Japoni Mëngjesin e kësaj të enjteje një zjarr ka rënë në në një studio të animacionit në Kioto, ku të paktën kanë mbetur 23 të
Përmbytje masive në Japoni, shpërngulen 800 mijë persona Gati 800 mijë njerëz në tri qytete të ndryshme të Japonisë janë urdhëruar që të zhvendosen nga shtëpitë dhe banesat e ty
Këto janë çerekfinalet e Kupës së Amerikës Uruguaji fitoi 1-0 kundër Kilit në çastet e fundit pas golit të Edinson Cavanit dhe arriti të rrëmbente vendin e parë në
E pazakontë/ Kërmilli i ngordhur shkakton vonesa për 12 mijë udhëtarë në Japoni Një kërmilli i ngordhur ka shkaktuar vonesë për 12 mijë udhëtarë trenash në Japoni. Një ndërprerje e energjisë elektrike
Tensionet në kulm, avionët rusë futen në qiellin e Japonisë Ushtria japoneze tha se aeroplanët e saj luftarakë u detyruan të ngrihen në ajër pasi dy aeroplanë ushtarakë rusë shkelë
Sulm me thika në Japoni, mes viktimave një fëmijë Një grup nxënësish që prisnin një autobus, janë sulmuar nga një njeri me thikë në një qytet japonez në jug të Tokios.
Trump sërish tërheq vëmendje në Japoni, këtë herë në mundje (VIDEO) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka marrë pjesë si shikues në turneun 15-ditor të mundjes n
Të jesh me ngjyrë në Japoni është tmerr, afro-amerikani rrëfen vuajtjet e bijës Unë jetoj në Tokio, në një shoqëri homogjene ku 98.5% e popullsisë janë japonezë. Gruaja ime, Haruki është japoneze, vaj
Kim Jong Un lëshon një raketë drejt Japonisë Koreja e Veriut vijojnë testimet e armëve duke lëshoi sëfundmi një tjetër raketë me rreze të shkurtër veprimi në drejtim
HISTORIKE/ Heq dorë nga pushteti Perandori i Japonisë Perandori Akihito hoqi dorë zyrtarisht nga pushteti, duke u bërë monarku i parë i Japonisë që abdikon në më shumë se 200