999 rezultate për

japonezi

Futbollisti më i vjetër në botë sot ka ditëlindjen Japonezi Kazauyoshi Miura nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Miura është në sezonin e tij të 34, si
Humb përballë japonezit, tenisti shpërthen pasi mbaroi ndeshja (VIDEO) Tenisti spanjoll Pablo Carreno Busta ka dhënë një "spektakël" të vërtetë gjatë ndeshjes së fundit në Australia Open përb
Arrestohet japonezi që ka mbajtur djalin 20 vjet në kafaz Policia japoneze ka njoftuar se ka arrestuar një 73 vjeçar që raportohet të ketë mbajtur të mbyllur për më shumë se 20 v
SKANDAL / I hodhi drogë në gotën e ujit, japonezi përjashtohet nga Lojërat Olimpike Jasuhiro Suzuki i thotë “lamtumirë” Lojrave Olimpike, Tokio 2020. Sportisti nga Japonia është pezulluar për 8 vite nga a
Tottenhami "remontada" Dortmundit (VIDEO) Tottenham ka shënuar golin e avantazhit kundër Dortmundit në "Signal Iduna Park" Golin e avamtazhit e dha japonezi,
Japonezi pranon t’i flasë gruas pas 20 vitesh hatërmbetje (VIDEO) Një çift japonez ka jetuar në heshtje që nga vitet ’90 dhe ishte bashkëshorti ai që vendosi mos t’i fliste gruas së tij.
Milan nis "pazarin" me Bologna-n, ja çfarë synohet Mega-ofertë në vigjilje të ndeshjes së javës së ardhshme në Serie A, Milan-Bologna. Sipas asaj që raporton "Sport Medias
Fluturimthi nga këndi, ja kryevepra e japonezit (VIDEO) Daigo Nishi ka shënuar përballë Sanfrecce Hiroshima ndoshta golin më të bukur të karrierës së tij. Mbrojtësi japonez i K
Japonezi i vetëdigjet në shenjë proteste (VIDEO-FOTO) Një japonez i vuri vetes flakën në shenjë proteste të dielën, në një protestë politike të rrallë. Dëshmitarët thanë se a
Mediat "kryqëzojnë" japonezin Nishimura Vendimet e arbitrit Nishimura në ndeshjen e parë të Botërorit Brazil-Kroaci, zënë vend kryesor në mediat ndërkombëtare q
Tre astronautët e NASA-s kthehen nga misioni në hapësirë (FOTO-LAJM) Tre astronautët e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, një japonez, një amerikan dhe një rus, janë kthyer në tokë pasi k
Mali i Zi, japonezi shënon nga 60 metra (VIDEO) Gol spektakolar nga kampionati malazez i futbollit. Protagonist ka qënë sulmuesi japonez Fukui Masato, i cili zhbllokoi
Japonezi shënon golin më spektakolar të vitit (VIDEO) Jemi mësuar të shikojmë gola spektakolarë nga Cristiano Ronaldo, Lionel Messi apo Zlatan Ibrahimoviç, por është një futb
Honda është një yll tashmë, spoti i parë i japonezit (FOTO LAJM) Blerja e re e Milanit, Keisuke Honda, është tashmë imazhi ri i skuadrës. Pavarësisht se ka vetëm pak kohë që ka mbërritu
Galliani: Honda ka firmosur deri në 2017 Keisuke Honda është zyrtarisht një lojtar i Milanit. Japonezi, afrimi i të cilit te kuqezinjtë u bë i ditur vetëm pak di
Honda "tremb" Milanin: Nuk është opsioni i vetëm Keisuke Honda paralajmëron Milanin: klubi Milanez nuk është e vetmja mundësi për japonezin në merkaton e Janarit, kohë k
Santos mbi Robinho, Galliani do Honda-n menjëherë Pasi siguruan akordin për në merkaton e janarit, Milan kërkon të nxitojë dhe dëshiron ta bëjë të tijin japonezin Keisuke
Milan-Honda, vëllai i japonezit në Milano Keisuke Honda dhe Milan, një martesë që mund të realizohet që këtë verë edhe pse disa zëra thonë se japonezi do të vishe
Honda ose Tevez, Galliani vendos TuttoSport zbulon merkaton e Milan: Kuqezinjtë janë në pritje të ofertave për Kevin Prince Boateng por edhe për Stephan
Messi japonez, 6 gola në 1 ndeshje (VIDEO) Njëri nga talentët që premton më së shumti te Akademia e Barcelonës është japonezi 12 vjeçar, Takafesi Kubo, i cili ka s