999 rezultate për

japĂ

Pas sulmit me 250 viktima, shpallet fituesi i zgjedhjeve paqësore në Sri Lanka Ish-ministri i Mbrojtjes Gotabaya Rajapaksa, do të jetë presidenti i ri i Sri-Lankës. Ai garonte përballë Sajith Premada
Anulohet fluturimi, pasagjerët rrahin policët Një grup udhëtarësh kinezë që prisnin të hipnin në aeroplanin e tyre në një aeroport japonez, janë përleshur me policinë
Tmerr në qiell, motori i avionit merr flake ne ajër (VIDEO) Një Boeing 777 i “Japan Airlines”, me 233 pasagjerë në bord si dhe 15 anëtarë të stafit po nisej për një Nju Jork në mom
iPhone 8, telefoni i parë me ekran OLED Apple mësohet se në vitin 2018 do të adoptojë ekranet OLED për iPhonët e rinj. Sipas Reutersit, partneri i Apple-it, Jap
Japonezët prezantojnë trenin lukzoz me shtatë yje (FOTO-LAJM) Dhjetë vagonë të mobiluar me mobilje druri dhe lëkure, me një restorant madhështor dhe tre suita si në përralla, një pro
Japane businesses interested in Albania During a meeting with the chairman of the Japanese House of Representatives, Mr. Bunmei Ibuki and the parliamentary dele
Ky është tren apo hotel luksoz? (FOTO-LAJM) Ky është treni luksoz i cili do të jetë gati për japonezët në vitin 2017. Treni i luksit është projektuar nga Ken Okuyam
Konkurenca bashkon Toshiba, Hitachi, Sony Emrat e mëdhenj të teknologjisë japoneze janë bashkuar. Toshiba, Hitachi, Sony dhe Innovation Network Corporation of Jap
New blast at Japan nuclear plant A second explosion has hit a nuclear plant in Japan damaged in Friday's earthquake, but officials said the reactor core
Police: 10,000 Likely Dead In One Japan Region The death toll in in Japan's northeastern Miyagi prefecture — one of the areas worst affected by a catastrophic earthqua
Japan fears second reactor blast There is a risk of a second explosion at the quake-hit Fukushima power station, Japanese officials have said. However
Huge blast at Japan nuclear power plant A massive explosion has rocked a Japanese nuclear power plant after Friday's devastating earthquake. A huge pall of s
Tsunami hits north-eastern Japan after massive quake A massive earthquake has hit the north-east of Japan, triggering a tsunami that has caused extensive damage. Japanese
Falimenton Japan Airlines, 13 mije punetore ngelen pa pune Aviokompania japoneze "Japan Airlines" më 19 janar mund të shpallë falimentim, transmetuan mediat amerika