999 rezultate për

janullatos

U kujtua pas pilafit, "rrebesh" komentesh negative për Majkon (FOTO LAJM) Ministri per Diasporen, Pandeli Majko, pasi ka dale sot me reagimin e pare, pas stuates kaotike ne Kakavije, ku mijera e
Kaosi në Kakavijë, Majko thyen heshtjen: I kërkova angazhimin Janullatosit (FOTO LAJM) Ministri i Diasporës, Pandeli Majko është përmendur pasi ka përfunduar kriza e emigrantëve në kufi ku ka zbuluar edhe se
Janullatos: Vendimi për "Shën Sofinë", ishte "xhihad kulturor" nga Erdogani Kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Hirësia e tij Anastasi është shprehur me tone të ashpra në shtypin gre
Janullatos bën ndërhyrje në zemër, reagon Meta: Shërim të shpejtë! "I uroj Kryepeshkopit Anastas rikthim sa më të shpejtë në krye të detyrës së Tij tepër të rëndësishme..." Kryepeshkop
Janullatos pëson atak në zemër, dërgohet me urgjencë në spítal Kryepeshkopi Janullatos ka pësuar atak në zemër dhe është dërguar me urgjencë në spital. Agjensia e lajmeve kishtare
Janullatos flet hapur: Jam ndier i kërcënuar në Shqipëri Kryepeshkopi Anastas Janullatos rrëfen se në Shqipëri është ndier i rrezikuar për jetën e tij. Në një intervistë për ag
Meta takon Janullatos: Të reflektojmë dhe t’i shtrijmë dorë... Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Qendrën Sinodike të Katedrales Ortodokse “Ngjallja e Krishtit”,
Meta shkon familjarisht për Krishtlindje tek Janullatosi (FOTO LAJM) Ka kaluar fiks një vit që kur Meta vendosi që t'i japë nënshtetësinë shqiptare Kryepeshkopit Anastas Janullatos. Nd
Ilir Meta e bëri shqiptar, Janullatos paguan shpenzimet e varrimit të terroristit që sulmoi Policinë e Shqipërisë Vetëm pak kohë më parë, Janullatos mori nënshtetësinë shqiptare edhe pse Presidentët e mëparshëm ja mohuan këtë të drejt
Janullatos flet për Kacifasin pas urdhrit nga Greqia Ditën e sotme, kryepeshkopi i Athinës dhe i gjithë Greqisë, Hieronymus në një dalje publike e ka konsideruar hero Kaci
Kryepeshkopi grek quan Kaçifasin hero dhe i bën presion Janullatosit Kryepeshkopi i Athinës dhe i gjithë Greqisë, Hieronymus e ka cilësuar hero terroristin grek të neutralizuar nga RENEA në
Gazetari zbardh skandalin: Një prift pedofil në Fier, Janullatosi e mbajti në detyrë “Mitropoliti i Fierit, Hirësi Nikolla (Arjan Pelivan Hyka) ka dorëzuar klerik një ish katekist të shpunësuar dhe të dëbu
Nuk i dha nënshtetësinë Janullatos, Bamir Topi tregon për herë të parë arsyen Presidenti Ilir Meta i dha shtetësinë shqiptare kreut të kishës ortodokse pas 25 vite refuzimesh nga presidentët e tjerë
Fevziu: Gjesti i pafalshëm i "shqiptarit" Janullatos Dekreti i Presidentit Meta për t'i dhënë më në fund shtetësinë shqiptare Kryepeshkopit Janullatos ka gjetur një pasqyrim
Ngjela sulmon ashpër Metën për Janullatosin: Antishqiptar! Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me vendimin e Presidentit Ilir Meta për dhënien e nënshtetësisë shqiptare kr
Historiani shokon me misterin që fshihet pas nënshtetësisë së Janullatos Presidenti Ilir Meta i dha shtetësinë shqiptare kreut të kishës ortodokse pas 25 vite refuzimesh nga presidentët e tjerë
Prifti shqiptar sulmon Metën për shtetësinë ndaj Janullatosit Dëshira e hershme e kryepeshkopit është plotësuar nga Presidenti Ilir Meta. Anastas Janullatos mori shtetësinë shqipt
I dha shtetësinë shqiptare Janullatos, Meta tregon arsyet Presidenti i Republikës Ilir Meta jashtë ambienteve të Kishës Ortodokse ka shpjeguar arsyet përse i dha nënshtetësinë sh
Meta e bëri shqiptar, por Janullatos e mban në greqisht meshën e Krishtlindjeve (VIDEO) Kryepeshkopi Anastas Janullatos mbajti sot meshën e Krishtlindjeve në Katedralen Ortodokse në Tiranë duke uruar besimtar
Meta bën gafën e madhe me foton e tre klerikëve fetare (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta i dha disa ditë më parë shtetësinë shqiptare Kryepeshkopit Anastas Janullatos pas refuzimit të pesë