999 rezultate për

janjiq

Putin futet në lojën për dialogun Kosovë-Serbi Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dusan Janjic, ka paralajmëruar se mund të ketë
Analisti serb: Plani B është lufta Analisti i njohur serb Dushan Janjiq ka komentuar paraqitjen e Hashim Thaçit e Aleksandar Vuçiqit në Konferencën e Sigur
Shfaqet prifti: Mitrovica po ndahet dhe më pas bashkimi me Shqipërinë Igumeni i manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, deklaroi se ka informata relativisht kredibile nga burime vendëse e ndërko
Lista Serbe hedh akuza të rënda ndaj Janiq Sipas Listës Serbe, Sava Jnajic nuk është më një prift, por një njeri që merret me çështjet politike, sidomos ato që kan
PËRGJIMET/ Serbia hakmerret ndaj priftit që i prishi planet për ndarjen e Kosovës Gazeta proqeveritare serbe “Kurir”, ka publikuar bisedën (sigurisht të përgjuar), të igumenit të manastirit të Deçanit,
Gjuriç: Prifti Janiq është gënjeshtar, nuk ka trazira në Veri Duket se deklarata e Priftit të Manastirit të Deçanit Sava Janjiq se po përgatitet një skenar për dhunë në Veri po u dje
Prifti ortodoks: Më 5 gusht fillon lufta e serbëve me shqiptarët Ditë më parë Sava Janjiq paralajmëroi për një skenar të errët që do të ndodhë në Veri të Kosovës. Sipas tij, të dy palët
Serbët gati të largohen nga Veriu, a është afër konflikti? Drejtor i Forumit për marrëdhënie etnike Dushan Janjiq ka thënë se ndarja eventuale ose këmbimi i territoreve do të shka
Vuçiçit i kërkohet që Asociacioni të jetë autonomi për serbët Kryetari i Këshillit Drejtues i Forumit për marrëdhënie etnike në Serbi, Dushan Janjiq, mendon se Beogradi, në bisedimet
Prifti publikon fotografi, shqiptarët punonin ndërsa turqit ruanin Manasitirin e Deçanit Në një postim të disa fotografive, që së fundmi e ka bërë kleriku ortodoks serb Sava Janjiq, tregon për vizitën e Edith
Kosova të ndahet si Gjermania, kjo është zgjidhja Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i F
Serbia nuk do ta njohë Kosovën, por as nuk do ta pengojë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, vazhdimisht po deklaron për mundësinë e kompromisit me Kosovën, por si do të duk
Prokuroria e kërkon burg për serbin Ndërsa gjyqi i ngarkuar politikisht i ish-komandantit të Srebrenicës Naser Oriq po shkon drejt fundit, prokuroria boshnj
Kushtetuesja bllokon tokat rreth Manastirit të Deçanit Ati Sava Janjiq ka arritur të bllokojë bartjen e 25 hektarëve tokë kontestuese në Deçan në pronësi të shtetit deri më 29
Janjiç: 100 çështje të gatshme për tu gjykuar nga Specialja Analisti politik Dushan Janjiç është shprehur se 100 lëndë janë gati për tu gjykuar në Gjykatën Speciale, për siç ka thë
Janjiç: Rama mund të sjellë frymë të re në marrëdhëniet shqiptaro-serbe Koordinatori i panelit, ku do të flasë kryeministri Rama, Dushan Janjiç ka thënë se vizita e Edi Ramës në Beograd mund t
Kosova në vjeshtë me status vëzhguesi në OKB Statusi i vëzhguesit për Kosovën në OKB nuk është i largët pasi ajo mund të llogarisë në mbi 100 njohje që i ka marrë. A
Janjiq: Serbia vuan nga "imperializmi i vogël" Njohësi i mirë i rrethanave rajonale dhe politikani nga Serbia, Dushan Janjiq, ka folur në paraqitjen e tij, se Serbia v
Serbët janë të detyruar të dalin në zgjedhje "Serbët e veriut të Kosovës, sikur edhe të gjithë serbët e Kosovës, kanë për obligim të dalin në zgjedhje, pasi që ky ed
Janjiq: Më 10 maj kompromisi me serbët e veriut Drejtori i Forumit të Marrëdhënieve ndëretnike , Dushan Janjiq ka thënë se nëse serbët e veriut heqin dorë nga referendu