999 rezultate për

janar

Simulohet aksidenti ajror, kështu u rrëzua avioni i futbollistit Emiliano Sala (VIDEO) Sulmuesi argjentinas Emiliano Sala humbi jetë në aksidentin tragjik me avion mbrëmjen e 21 janarit. Shkaqe janë ende të
Mbërrin në Argjetinë trupi i Emiliano Sala Trupi i ish- futbollistit argjentinas Emiliano Sala, i cili vdiq në një aksident ajror më 21 janar. Trupi i tij mbërriti
Edhe Manchester City pas Dybalës, Guardiola dërgoi agjentë për të ndjekur argjentiansin Ky mund të jetë sezoni i fundit i Dybalës me Juventusin. Së fundimi raportohet se për të ka hyrë në garë dhe Manchester
Ish-mbrojtësi i Liverpoolit refuzon Barcelonën Shumë persona mund të mos e besojë e shumë tjerë mund ta gjuajë lajm të pavërtetë, por një mbrojtës 34-vjeçar e ka refuz
Çështja Sala mund të zgjasë një vit Hetimet për shkaqet e rrëzimit të avionit ku po udhëntonte futbollisti Sala në datën 21 janar mund të zgjasin deri në nj
Ylli i Barcelonës le pas dëmtimin, i rikthehet stërvitjes Barcelona ka marë një lajm të mirë para ndeshjes të së dielës ndaj Athletic Bilabos. Ousmane Dembele ka lënë pas dëm
Berisha e pranon për Gërdecin: Vrasje shtetërore! Ish-Kryeministri ka reaguar në "Temporta" për ngjarjen e rëndë në Gërdec dhe të vrarët në 21 janar. Aika pranuar se n
Vajza u përdhunua që në tetor, detaje të tmerrshme nga ngjarja në Kavajë Ngjarja e rëndë në Kavajë ka marrë përmasa të tjera. Vajza është përdhunuar që në tetor të 2018 dhe jo në janar sic u
Arratisja e Madhe, sa persona lanë pasaportën shqiptare vetëm në janar Ritmet e larta të emigracionit të vendit po tkurrin ndjeshëm numrin e popullsisë krahas numrit gjithnjë edhe më të vogël
UP njofton datën për provimet e janarit Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, në mbledhjen e mbajtur sot, diskutoi çështjen e organizimit të a
Mësim s'ka por mësuesit i marrin rrogat Mësuesit, arsimtarët, profesorët e në përgjithësi anëtarët e sindikatës së SBASHK-ut që janë në grevë që gati 3 javë i k
Pamje nga sateliti, trevat shqiptare të mbuluara me borë (FOTO LAJM) Në një fotografi satelitore të shkrepur më 17 janar të këtij viti, shihen të gjitha trevat shqiptarë që i ka mbuluar bor
I vranë nipin në protestën e 21 janarit, xhaxhai i Aleks Nikajt tregon shpresën e vetme Si sot 8 vite më parë në mes të Tiranës, katër qytetarë humbën jetën pasi u qëlluan me plumba në protestën që po zhvillo
Po afron data e "Super Hënës së Përgjakur", çfarë do të ndodhë me 21 Janar (FOTO LAJM) Viti 2019 do të jetë i pasur me ngjarje të jashtëzakonshme astronomike. Sipas parashikimeve, në muajin e parë mbretë
Ndryshimet Kushtetuese publikohen në Fletoren Zyrtare por jo ligji për shqipen Ndryshimet kushtetuese që u miratuan më 11 janar në Kuvendin e Maqedonisë, janë publikuar më 12 janar në Gazetën Zyrtare
Çfarë po ndodh, pas Big Brother anullohet edhe E Diell? Së fundmi qarkulloi me shpejtësi lajmi se emisioni "E Diell" ku do i shohim bashkë Fjoralba Ponarin, Nevina Shtyllën dhe
Trembet Barcelona, Manchester United synon Coutinho-n (VIDEO) Manchester United nuk heq dorë nga ylli Barcelonës Philipe Coutinho. Djajtë e kuq janë të gatshëm të bëjnë cmënduri në m
Zbulohet vrasësi i rrezikshëm në SHBA, shikoni si e mbulonte krimin Forcat policore në Florida, besojnë se një burrë 35-vjeçar ka vrarë gruan e tij në dhjetor të 2017-s e më pas është shti
Pas vrasjes makabre, ky burrë u hoq për një vit si gruaja e tij Forcat policore në Florida, besojnë se një burrë 35-vjeçar ka vrarë gruan e tij në dhjetor të 2017-s e më pas është shti
Merret vendimi, mësuesit në Kosovë nisin grevën Nga 14 janari i gjithë sistemi arsimor në vend do të jetë në grevë Ky qëndrim është bërë i ditur sërish nga Sindikata e