999 rezultate për

janĂ

Jemi nĂ« janar por nesĂ«r temperaturat rriten 7 gradĂ« ËshtĂ« 16 janari por temperaturat mbi KosovĂ« akoma po qĂ«ndrojnĂ« mbi 0. Madje edhe po rriten. GjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme do t
Çështja e emrit, grekĂ«t kundĂ«r termit “Maqedoni” Negociatat pĂ«r emrin pritet tĂ« kalojnĂ« nĂ« nivelin mĂ« tĂ« lartĂ«. Mediat greke shkruajnĂ« se mĂ« 24 janar nĂ« Davos tĂ« ZvicrĂ«s
Kujdes nga janari, vjen dita më e trishtueshme e vitit Pas atmosferës së bujshme të festave dhe fundit të një viti me gjithë sukseset ose dështimet e tij, janari vjen si një m
Leipzig i pĂ«rgjigjet Liverpoolit pĂ«r transferimin e Keitas nĂ« janar Faqja zyrtare e Leipzigut ka deklaruar se mesfushori energjik Naby Keita nuk do t’i bashkohet Liverpoolit gjatĂ« janarit
Mediat greke: MĂ« 24 janar, takimi i Zaev – Cipras nĂ« Davos NĂ« kuadĂ«r tĂ« Forumit Ekonomik BotĂ«ror qĂ« do tĂ« mbahet nga 23 deri mĂ« 26 janar nĂ« Davos, ZvicĂ«r, sipas njĂ« edicioni onlin
Bëni kujdes në datën 15 janar Pas qejfit të festave të fundvitit, muaji janar nuk është edhe aq i gëzuar për të gjithë. Ai është cilësuar nga shumë st
Kryebashkiaku i Lezhës ia thotë në sy Ramës: Më prit në protestë më 27 janar! Kreu i bashkisë Lezhë sot ka marrë pjesë në takimin e kryeministrit Edi Rama. Gjatë fjalës së tij ai shprehu mbështe
19 janari, ditë pushimi për maqedonasit Dita e premte, 19 janari 2018 është ditë pushimi për qytetarët e besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë, informoi s
Më 26 janar nis gjykimi i të akuzuarve që sulmuan Ziadin Selën Me 26 janar fillon gjykimi për të akuzuarit të cilwt sulmuan Ziadin Selën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27-p
Drurin popullit: Mos regjistroni adresën deri në 30 janar dhe shikoni ç'ju gjen! Në qeveri janë bindur se ky popull merr vesh vetëm me dru dhe duket se në këtë prizëm janë duke u parë edhe zgjidhjet pë
Zaev në pushime dimërore në Itali deri më 17 janar Kryetari i Qeverisë të Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev prej sot është me pushime. Siç informoi zëdhënësi qeverit
A do i rikthehet titulli kampion Skënderbeut për sezonin 15-16? Ja kur merret vendimi Brenda muajin Janar do të marrë fund saga e titullit kampion të sezonit 2015-2016 që iu hoq Skënderbeut nga FSHF, pas dy
CAS vendos datĂ«n se kur do tĂ« marrĂ« vendimin pĂ«r çështjen e titullit tĂ« SkĂ«nderbeut (FOTO LAJM) CAS ka vendosur qĂ« nĂ« 22 janar tĂ« marrĂ« vendimin pĂ«r çështjen e titullit 2015-2016 tĂ« SkĂ«nderbeut. “RTSH Sport” shkru
Zidane ndihet sërish i fortë: Nuk kemi nevojë për merkato Reali i Madridit së fundi barazoi 2-2 në transfertën ndaj Celta Vigos, dhe me këtë ecuri, është vënë në diskutim edhe pa
Opozita zbret në shesh, Basha zbardh datën e protestës (VIDEO) Opozita pritet të zbresë në shesh më datë 27 janar. Vendimi është marrë sot nga grupi parlamentar i demokratëve dhe u nj
Gruaja nga Fieri rrĂ«fen se e martuan me zor, vĂ«llai i nxjerr tĂ« palarat live NjĂ« 36-vjeçare nga Fieri Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« sot pjesĂ« e emisionit ‘Me zemĂ«r tĂ« hapur’ ku ka rrĂ«fyer kalvarin e njĂ« jete tĂ« vĂ«sht
Marku ngec në Durrës, prokurori refuzon të heqë dorë nga puna Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka vendosur që t'i kërkojë dorëheqjen kryeprokurorit të Durrësit, Agron Gjana.
U shkarkua sot, kush është prokurori i Durrësit që SHBA i refuzoi vizën Prokurorit të Durresit, Agron Gjana, të cilin kryeprokurorja Arta Marku e levizi nga kreu i prokurorisë se Durresit, Amb
Çështja e emrit, bisedimet Greqi-Maqedoni nĂ« Nju Jork mĂ« 17 janar Raundi i parĂ« i bisedimeve pĂ«r emrin mes MaqedonisĂ« dhe GreqisĂ« kĂ«tĂ« vit janĂ« caktuar mĂ« 17 janar nĂ« Nju Jork, mĂ«son REL
PranverĂ« nĂ« janar? ÇfarĂ« po ndodh mĂ« motin nĂ« ShqipĂ«ri Prej disa ditĂ«sh nĂ« vend Ă«shtĂ« rikthyer moti me temperatura tĂ« larta tĂ« cilat herĂ« herĂ« na kanĂ« detyruar tĂ« lĂ«mĂ« palltot