999 rezultate për

jakup

Krasniqi: Subjektin e ri politik e themelojnë me 28 shkurt Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se subjekti i ri politik që do të themelohet, nuk do ta lid
Jakupi: Nënshkrimet për kandidat të pavarur nisën me probleme Nënkryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor në Maqedoni Subhi Jakupi, deklaroi sot se nuk janë hapur të gjitha zyrat kom
Jakupi: Zgjedhjet e parakohshme duhet të shpallen me 4 mars Subhi Jakupi, Nënkryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Maqedoni, ka deklaruar sot se shpallja e zgjedhjeve të
Rekomandimet për UP ende nuk janë votuar në Kuvend Seanca e Kuvendit të Kosovës ka rinisur punimet. Ajo ishte ndërprerë për rreth 30 minuta, pasi mungonin ministrat e Qeve
Jakup Krasniqi kërkon zgjedhje me reformë Jo të gjithë liderët e politikës kosovare janë të mendimit se zgjedhjet parlamentare mund të mbahen në qershor. Një alte
Shqiptarët mbledhin ndihma për civilët sirianë (VIDEO) Qytetarë nga Kosova po mbledhin ndihma për t'i dërguar në Siri pas apeleve të shumta të organizatave humanitare ndërkomb
Ligji për nëpunësit përplas partitë shqiptare BDI dhe PDSH Ligji për nëpunësit ka përplaasur partitë shqiptare në Maqedoni. Partia Demokratike Shqiptare ka kërkuar sot tërheqjen e
Krasniqi: Shkova në EULEX për t’u sqaruar dhe ndihmuar drejtësinë UPDATE - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi është marrë në pyetje nga prokurorë të EULEX-i, në cilësinë e të
Krasniqi e Limaj brenda një muaji zyrtarizojnë partinë e re Jakup Krasniqi e Fatmir Limaj janë në finalizimin e të gjitha detajeve rreth partisë së tyre të re. Ata përfundimisht n
Limaj e Krasniqi me parti të re Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj pritet të shpallin brenda këtij muaji partinë e re. Sipas agjencisë së lajmeve INA. Lim
Robert Valter viziton Shkupin Raportuesi i Komisionit për respektimin e obligimeve të vendeve anëtare të Këshillit të Evropës, Robert Valter sot do të
22 vitet e lumtura të Jakup Krasniqit dhe Sevdijes 22-vjetorin e martesës së tij kryetari i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka vendosur ta ndajë me miqtë e tij në r
Toka me dy pronarë, padi Blendi Fevziut (FOTO LAJM) Një konflikt për shitjen e një sipërfaqe toke prej 5400 metra katrorë që ndodhet në zonën e Valiasit në Kamëz, ka bërë q
Krasniqi: Thaçi, hajdut dhe mashtrues ordiner Kryeparlamentari Jakup Krasniqi akuzon kryeministrin Hashim Thaçi duke e quajtur hajdut dhe mashtrues ordiner. Këtë dekl
Jakupi i vjedh këngën "Trojës" Grupi "Troja" ka reaguar ashpër duke e quajtur hajni banale vjedhjen e këngës së tyre nga Kryetarin e Kuvendit të Kosovë
Krasniqi, fushatë derë më derë Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Jakup Krasniqi, poo zhvillon një fushatë derë më derë nëpër fshatrat e komunës së
Jakup Krasniqi kujton aferën "pronto" Afera "pronto" është përkujtuar edhe një herë nga ish sekretari i PDK-së, Jakup Krasniqi ku pre e përgjimeve ranë krerët
A do rrënohet partia e Krasniqit nga PDK-ja Zhvillimet në PDK dhe largimet e disa anëtarëve të saj në partinë e re të Jakup Krasniqit janë komentuar nga publicistët
Për hajër i qoftë Krasniqit Sekretari i Përgjithshëm i PDK'së, Basri Musmurati ka thënë se partia e tij nuk e ka në plan të merret me Jakup Krasnqin
Krasniqi është pas Iniciativës Qytetare të Drenasit Asamblisti i deritanishëm i PDK-së në Kuvendin Komunal të Drenasit Shemsi Elezi ka konfirmnar se pas Iniciativës Qytetar