999 rezultate për

jakup

Krasniqi towards "Vetevendosje? "KosovaOnline" quoted sources within the Movement "Vetevendosje", according to which Jakup Krasniqi has begun efforts to
Krasniqi drejt "Vetëvendosjes"? "KosovaOnline" citon burime brenda Lëvizjes "Vetëvendosje", sipas të cilave, Jakup Krasniqi ka filluar përpjekjet për të
Jakup Krasniqi rebels again Speaker of the Assembly of Kosovo, Jakup Krasniqi, called as unconstitutional the agreement reached yesterday by Thaci,
Rrebelohet sërish Jakup Krasniqi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi e ka quajtur antikushtetuese marrëveshjen e arritur mbrëmë nga Thaçi, Pac
"Vetëvendosje" nuk propozon Demaçin "Vetëvendosje" nuk do të propozojë Adem Demaçin për president të Kosovës. Deputeti dhe nënkryetari i Kuvendit të Kosov
KSHZ: Gati për zgjedhjet e parakohshme Subhi Jakupi nënkryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor u shpreh sot se KSHZ-ja është e gatshme të organizojë zgjedhje
Pacolli "nuk dorëzon" detyrën e presidentit AKR-ja përmes një deklaratë për shtyp ka njoftuar se Behgjet Pacolli nuk do të jetë i pranishëm në ceremoninë e pranim-d
Kosovo, Minister Jakupi is suspected for misuse of 800 thousand euros Minister of Ecology, Nexhat Jakupi has aroused suspicions to the police for misuse of his position. During the controls
Ministri Jakupi dyshohet për keqpërdorim të 800 mijë eurove Ministri i Ekologjisë, Nexhati Jakupi ka ngjallur dyshime tek policia financiare maqedonase për keqpërdorim detyre.Gjatë
Jakup Krasniqi visits Hungary Jakup Krasniqi, Kosovo's speaker of Assembly will make an official visit in Hungary from 28 to 31 March. Krasniqi is inv
Hidhen poshtë akuzat ndaj ministrit Nexhat Jakupi Komisioni për parandalimin e Korrupsionit i ka hedhur poshtë të gjitha akuzat ndaj Ministrit të ambientit dhe planifikim
Jakup Krasniqi takes the title "Ambassador of Peace" On Friday the president of the Universal Peace Federation for Europe, Yong Cheol Song, gave the title "Ambassador of Pea
Jakup Krasniqi merr titullin ambasador i paqes Kryetarit të Kuvendit të Kosovës i është dhënë të premten nga presidenti i Federatës Universale të Paqes për Evropën, Yo
Jakupi në Konferencën ministrore të Dinarit në Slloveni Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Maqedonisë, Nexhat Jakupi sot dhe nesër do të marrë pjesë në K
7 Marsi, Jakup Krasniqi uron mësuesit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi me rastin e 7 Marsit, Ditës së Mësuesit u dërgoi mësimdhënësve një telegr
Mblidhet Kuvendi për zgjedhjen e Presidentit e të Qeverisë Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës është nominuar Behgjet Pacolli kandidat për president. Në emër të
Jakup Krasniqi, zgjidhet kryetar i Kuvendit të Kosovës Me shumicë votash është zgjedhur serish Jakup Krasniqi si kryetar i Kuvendit te Kosoves. Për Krasniqin kanë votuar 117 d
"Vetëvendosje" akuzon Jakup Krasniqin Lëvizja “Vetëvendosje” e ka akuzuar ushtruesin e detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, për shkelje të Kusht
Jakup Krasniqi kërkon presidencën Puna si ushtrues detyre i presidentit të Kosovës i ka lënë shije të mirë Jakup Krasniqit. Sekretari i Përgjithshëm i PDK
Jakup Krasniqi ngushëllon Topin Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi, ka ngushëlluar presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, për viktimat në